El preu mitjà de compravenda a Porta és de 3.971 €/m², segons les dades provisionals de 2026 publicades per l’Ajuntament de Barcelona. És una mitjana d’operacions registrades d’un any encara incomplet; el valor de cada habitatge depèn de les seves característiques.
Dades oficials de l’Ajuntament de Barcelona. Les xifres es mostren amb la data de referència per distingir l’última dada disponible de l’any en curs.
01 · El mercat de l’habitatge
Preus i compravendes del barri
Quant s’ha pagat en les operacions registrades, com ha evolucionat el preu i com es reparteix la titularitat del parc residencial.
El mercat de compravenda
Les quatre xifres clau de les compravendes registrades: preu per metre quadrat, nombre d’operacions, import mitjà i superfície dels pisos venuts.
Preu mitjà per m²
3.338 €/m²
2025 · any complet
+15,2%respecte a l’any anterior
Compravendes residencials
220
2025 · any complet
+19,6%respecte a l’any anterior
Import mitjà per habitatge
225.716 €
2025 · any complet
+11,6%respecte a l’any anterior
Superfície mitjana dels habitatges venuts
71,7 m²
2025 · any complet
+1,0%respecte a l’any anterior
Evolució del preu mitjà per m²
Compravendes registrades · euros per metre quadrat
Llisca el gràfic per veure tots els anys.
Compara amb Nou Barris i Barcelona
Cada fila indica l’any complet de referència. Es fa servir el mateix període a les tres zones.
Indicador / categoria
Porta
Nou Barris
Barcelona
Preu mitjà per m² 2025 · any complet
3.338 €/m²
2.952 €/m²
4.254 €/m²
Compravendes residencials 2025 · any complet
220
1.805
16.897
Import mitjà per habitatge 2025 · any complet
225.716 €
208.324 €
372.930 €
Superfície mitjana dels habitatges venuts 2025 · any complet
71,7 m²
69,6 m²
86,4 m²
Mitjanes d’operacions registrades; no equivalen a una valoració individual. La superfície correspon als habitatges venuts.
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Registres notarials
2025 · any complet
Preu per any de construcció
El preu mitjà per metre quadrat dels habitatges venuts, agrupats pel període de construcció. Les xifres corresponen a l’any indicat, no a una mitjana de l’històric. Obre l’històric per seguir cada tram al llarg dels anys.
1940–19593.079 €/m²
1960–19793.484 €/m²
1980–19993.420 €/m²
2000–20203.651 €/m²
No consta2.325 €/m²
Compara amb Nou Barris i Barcelona
2025 · any complet · Mateix període per a les tres zones.
Indicador / categoria
Porta
Nou Barris
Barcelona
2020–actualitat
Sense dada publicada
2.172 €/m²
5.731 €/m²
2000–2020
3.651 €/m²
2.755 €/m²
4.904 €/m²
1980–1999
3.420 €/m²
2.995 €/m²
4.373 €/m²
1960–1979
3.484 €/m²
3.018 €/m²
3.944 €/m²
1940–1959
3.079 €/m²
2.925 €/m²
4.105 €/m²
1920–1939
Sense dada publicada
3.803 €/m²
4.772 €/m²
1900–1919
Sense dada publicada
Sense dada publicada
4.640 €/m²
Abans del 1900
Sense dada publicada
Sense dada publicada
4.308 €/m²
No consta
2.325 €/m²
2.261 €/m²
4.278 €/m²
Mitjanes de compravendes amb almenys cinc mostres i propietat horitzontal. Les diferències no aïllen l’efecte de l’antiguitat ni equivalen a una valoració individual.
Veure l’evolució històrica
2021 · any complet – 2025 · any complet · Més recent primer
Categoria
2025 · any complet
2024 · any complet
2023 · any complet
2022 · any complet
2021 · any complet
2000–2020
3.651 €/m²
3.593 €/m²
Sense dada publicada
Sense dada publicada
2.998 €/m²
1980–1999
3.420 €/m²
2.953 €/m²
2.864 €/m²
2.765 €/m²
3.145 €/m²
1960–1979
3.484 €/m²
2.867 €/m²
2.610 €/m²
2.842 €/m²
2.752 €/m²
1940–1959
3.079 €/m²
2.614 €/m²
2.196 €/m²
2.413 €/m²
2.200 €/m²
No consta
2.325 €/m²
2.828 €/m²
2.496 €/m²
2.056 €/m²
2.780 €/m²
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD
09/03/2026
Com es reparteix la titularitat
Com es distribueixen els habitatges segons el tipus de primer titular cadastral: particulars, societats, organismes públics i altres entitats.
La categoria «Persona física — espanyola» és la més nombrosa i representa el 85,9 % del total.
88,3 %
dels habitatges té una persona física com a primer titular cadastral.
Compara amb Nou Barris i Barcelona
09/03/2026 · Mateix període per a les tres zones. Percentatge sobre el total de cada territori quan la font permet calcular-lo; a sota, el nombre de habitatges.
Indicador / categoria
Porta
Nou Barris
Barcelona
Persona física — espanyola
85,9 %9.963 habitatges
84,8 %65.434 habitatges
78,8 %659.066 habitatges
Persona física — estrangera
2,3 %270 habitatges
3,2 %2.498 habitatges
5,6 %47.005 habitatges
Societat anònima
1,9 %220 habitatges
1,9 %1.459 habitatges
2,1 %17.525 habitatges
Societat limitada / civil
5,8 %668 habitatges
4,7 %3.601 habitatges
10,0 %83.338 habitatges
Altres societats i associacions
0,4 %48 habitatges
0,6 %439 habitatges
1,0 %8.237 habitatges
Entitats estrangeres
0,0 %1 habitatges
0,0 %7 habitatges
0,1 %691 habitatges
Organismes públics
3,4 %395 habitatges
4,4 %3.384 habitatges
2,0 %16.387 habitatges
Institucions religioses
0,0 %1 habitatges
0,1 %64 habitatges
0,2 %1.534 habitatges
Altres tipus / UTE
Sense dada publicada
0,0 %20 habitatges
0,0 %123 habitatges
No consta
0,2 %28 habitatges
0,3 %262 habitatges
0,3 %2.715 habitatges
Classificació segons el primer titular cadastral; no identifica grans tenidors ni l’ús de cada habitatge.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 09/03/2026 · Més recent primer
Categoria
09/03/2026
04/03/2025
26/02/2024
06/03/2023
01/01/2022
Persona física — espanyola
9.963
9.998
10.022
10.065
10.043
Persona física — estrangera
270
244
226
207
192
Societat anònima
220
222
226
237
243
Societat limitada / civil
668
645
648
597
608
Altres societats i associacions
48
47
7
9
11
Entitats estrangeres
1
1
1
Sense dada publicada
Sense dada publicada
Organismes públics
395
392
390
342
342
Institucions religioses
1
1
1
1
1
Altres tipus / UTE
Sense dada publicada
Sense dada publicada
1
1
2
No consta
28
31
36
65
81
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Cadastre / IBI
02 · El parc residencial
Com són els habitatges del barri
Superfícies, èpoques de construcció i nombre d’habitatges. Un retrat del parc residencial que permet posar en context les característiques del teu pis.
09/03/2026
Com encaixa la mida del teu pis?
Compara la superfície del teu habitatge amb les mides que hi ha al barri i descobreix quina proporció ocupa cada tram.
La categoria «61–90 m²» és la més nombrosa i representa el 52,2 % del total.
<30 m²1,4 %160 habitatges
31–60 m²38,2 %4.424 habitatges
61–90 m²52,2 %6.053 habitatges
91–120 m²7,6 %878 habitatges
121–150 m²0,6 %67 habitatges
151–210 m²0,1 %10 habitatges
>250 m²0,0 %2 habitatges
Compara amb Nou Barris i Barcelona
09/03/2026 · Mateix període per a les tres zones. Percentatge sobre el total de cada territori quan la font permet calcular-lo; a sota, el nombre de habitatges.
Indicador / categoria
Porta
Nou Barris
Barcelona
<30 m²
1,4 %160 habitatges
2,4 %1.816 habitatges
3,0 %25.014 habitatges
31–60 m²
38,2 %4.424 habitatges
40,4 %31.172 habitatges
27,2 %227.392 habitatges
61–90 m²
52,2 %6.053 habitatges
49,9 %38.502 habitatges
46,0 %384.437 habitatges
91–120 m²
7,6 %878 habitatges
6,9 %5.335 habitatges
15,6 %130.240 habitatges
121–150 m²
0,6 %67 habitatges
0,3 %266 habitatges
4,4 %36.538 habitatges
151–210 m²
0,1 %10 habitatges
0,1 %64 habitatges
2,9 %24.203 habitatges
211–250 m²
Sense dada publicada
0,0 %6 habitatges
0,6 %4.719 habitatges
>250 m²
0,0 %2 habitatges
0,0 %7 habitatges
0,5 %4.078 habitatges
Parc residencial del Cadastre; no és l’inventari de pisos actualment en venda.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 09/03/2026 · Més recent primer
Categoria
09/03/2026
04/03/2025
26/02/2024
06/03/2023
01/01/2022
<30 m²
160
162
159
156
156
31–60 m²
4.424
4.423
4.407
4.400
4.399
61–90 m²
6.053
6.039
6.040
6.025
6.025
91–120 m²
878
878
874
866
866
121–150 m²
67
67
66
65
65
151–210 m²
10
10
10
10
10
>250 m²
2
2
2
2
2
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Cadastre / IBI
09/03/2026
Quan es van construir els habitatges
Consulta com es distribueixen els habitatges segons l’any de construcció i quins períodes concentren una part més gran del parc residencial.
La categoria «1961–1970» és la més nombrosa i representa el 46,2 % del total.
Percentatge sobre les barres · Nombre d’habitatges sota cada període
0,3 %
<190129
1,0 %
1901–1940121
1,2 %
1941–1950143
9,7 %
1951–19601.130
46,2 %
1961–19705.357
24,8 %
1971–19802.877
3,3 %
1981–1990388
3,5 %
1991–2000403
8,1 %
2001–2010941
1,4 %
2011–2020164
0,4 %
2021–203041
Llisca el gràfic per veure tots els períodes.Compara amb Nou Barris i Barcelona
09/03/2026 · Mateix període per a les tres zones. Percentatge sobre el total de cada territori quan la font permet calcular-lo; a sota, el nombre de habitatges.
Indicador / categoria
Porta
Nou Barris
Barcelona
<1901
0,3 %29 habitatges
0,3 %199 habitatges
9,5 %79.125 habitatges
1901–1940
1,0 %121 habitatges
2,1 %1.603 habitatges
14,2 %118.546 habitatges
1941–1950
1,2 %143 habitatges
1,0 %764 habitatges
3,0 %24.697 habitatges
1951–1960
9,7 %1.130 habitatges
16,1 %12.442 habitatges
9,4 %78.578 habitatges
1961–1970
46,2 %5.357 habitatges
43,7 %33.710 habitatges
24,9 %208.397 habitatges
1971–1980
24,8 %2.877 habitatges
23,5 %18.147 habitatges
20,6 %171.941 habitatges
1981–1990
3,3 %388 habitatges
2,7 %2.060 habitatges
4,7 %39.394 habitatges
1991–2000
3,5 %403 habitatges
3,4 %2.607 habitatges
5,0 %41.970 habitatges
2001–2010
8,1 %941 habitatges
5,7 %4.375 habitatges
5,6 %46.677 habitatges
2011–2020
1,4 %164 habitatges
1,2 %905 habitatges
2,0 %16.530 habitatges
2021–2030
0,4 %41 habitatges
0,5 %356 habitatges
1,3 %10.766 habitatges
L’antiguitat descriu l’any de construcció, no l’estat de conservació ni les reformes.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 09/03/2026 · Més recent primer
Categoria
09/03/2026
04/03/2025
26/02/2024
06/03/2023
01/01/2022
<1901
29
75
75
75
75
1901–1940
121
123
126
126
126
1941–1950
143
144
141
142
142
1951–1960
1.130
1.132
1.136
1.139
1.139
1961–1970
5.357
5.357
5.355
5.349
5.349
1971–1980
2.877
2.831
2.831
2.833
2.833
1981–1990
388
388
388
388
388
1991–2000
403
403
403
403
403
2001–2010
941
941
939
939
939
2011–2020
164
165
161
129
129
2021–2030
41
22
3
1
Sense dada publicada
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Cadastre / IBI
09/03/2026
Superfície mitjana del parc residencial
La superfície mitjana dels habitatges del Cadastre, comparada amb el districte i amb el conjunt de Barcelona.
La variació respecte a l’edició de l’any anterior és inferior al 0,1 %.
65,8 m²
Compara amb Nou Barris i Barcelona
09/03/2026 · Mateix període per a les tres zones.
Porta65,8 m²
Nou Barris65,1 m²
Barcelona77,9 m²
Parc residencial del Cadastre; no és l’inventari de pisos actualment en venda.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 09/03/2026 · Més recent primer
Data
Valor
09/03/2026
65,8 m²
04/03/2025
65,8 m²
26/02/2024
65,8 m²
06/03/2023
65,8 m²
01/01/2022
65,8 m²
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Cadastre / IBI
09/03/2026
Edat mitjana dels habitatges
L’edat mitjana del parc residencial, calculada a partir de l’any de construcció. Permet comparar l’antiguitat del barri amb la del districte i la ciutat.
Variació respecte a l’edició de l’any anterior: +1,0 %.
53,9 anys
Compara amb Nou Barris i Barcelona
09/03/2026 · Mateix període per a les tres zones.
Porta53,9 anys
Nou Barris56,3 anys
Barcelona66,5 anys
L’antiguitat descriu l’any de construcció, no l’estat de conservació ni les reformes.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 09/03/2026 · Més recent primer
Data
Valor
09/03/2026
53,9 anys
04/03/2025
53,4 anys
26/02/2024
52,5 anys
06/03/2023
51,6 anys
01/01/2022
50,6 anys
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Cadastre / IBI
09/03/2026
Habitatges del barri
El nombre d’habitatges registrats al Cadastre. Pots consultar-ne l’evolució i comparar-lo amb els totals del districte i de Barcelona.
Variació respecte a l’edició de l’any anterior: +0,1 %.
11.594
Compara amb Nou Barris i Barcelona
09/03/2026 · Mateix període per a les tres zones.
Indicador / categoria
Porta
Nou Barris
Barcelona
Habitatges del barri
11.594
77.168
836.621
Parc residencial del Cadastre; no és l’inventari de pisos actualment en venda.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 09/03/2026 · Més recent primer
Data
Valor
09/03/2026
11.594
04/03/2025
11.581
26/02/2024
11.558
06/03/2023
11.524
01/01/2022
11.523
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Cadastre / IBI
03 · La vida al barri
Llars, residents i renda disponible
La composició dels domicilis i el context econòmic dels residents, amb comparacions territorials quan la sèrie ho permet.
01/01/2026
Quantes persones viuen a cada domicili
Així es reparteixen els domicilis del barri segons el nombre de persones empadronades a cadascun.
La categoria «Una persona» és la més nombrosa i representa el 31,3 % del total.
Una persona31,3 %3.257 domicilis
Dues persones30,0 %3.119 domicilis
Tres persones17,6 %1.835 domicilis
Quatre persones12,6 %1.307 domicilis
Cinc persones4,6 %477 domicilis
Sis persones1,8 %192 domicilis
Set persones1,1 %118 domicilis
Vuit persones0,4 %43 domicilis
Nou persones o més0,6 %62 domicilis
Compara amb Nou Barris i Barcelona
01/01/2026 · Mateix període per a les tres zones. Percentatge sobre el total de cada territori quan la font permet calcular-lo; a sota, el nombre de domicilis.
Indicador / categoria
Porta
Nou Barris
Barcelona
Una persona
31,3 %3.257 domicilis
29,5 %20.296 domicilis
31,9 %218.433 domicilis
Dues persones
30,0 %3.119 domicilis
29,1 %20.028 domicilis
29,5 %201.690 domicilis
Tres persones
17,6 %1.835 domicilis
18,3 %12.573 domicilis
17,6 %120.498 domicilis
Quatre persones
12,6 %1.307 domicilis
12,9 %8.888 domicilis
12,7 %86.631 domicilis
Cinc persones
4,6 %477 domicilis
5,1 %3.506 domicilis
4,4 %30.379 domicilis
Sis persones
1,8 %192 domicilis
2,4 %1.671 domicilis
1,8 %12.508 domicilis
Set persones
1,1 %118 domicilis
1,3 %864 domicilis
0,9 %6.005 domicilis
Vuit persones
0,4 %43 domicilis
0,6 %418 domicilis
0,5 %3.256 domicilis
Nou persones o més
0,6 %62 domicilis
0,9 %593 domicilis
0,7 %4.677 domicilis
Domicilis del padró municipal. Descriu els residents, no els compradors.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 01/01/2026 · Més recent primer
Categoria
01/01/2026
01/01/2025
01/01/2024
01/01/2023
01/01/2022
Una persona
3.257
3.212
3.194
3.219
3.196
Dues persones
3.119
3.122
3.142
3.206
3.168
Tres persones
1.835
1.875
1.873
1.861
1.806
Quatre persones
1.307
1.308
1.353
1.316
1.323
Cinc persones
477
443
417
392
415
Sis persones
192
197
174
158
144
Set persones
118
99
97
76
80
Vuit persones
43
55
48
38
25
Nou persones o més
62
62
50
45
32
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Padró municipal
01/01/2026
Presència de menors als domicilis
La distribució dels domicilis segons el nombre de menors de 18 anys empadronats. El gràfic distingeix els que tenen menors dels que no en tenen.
La categoria «Cap menor de 18 anys» és la més nombrosa i representa el 78,3 % del total.
El 21,7 % dels domicilis té almenys una persona menor de 18 anys empadronada.
21,7 %amb menors
Amb menors de 18 anys
Sense menors de 18 anys
Compara amb Nou Barris i Barcelona
01/01/2026 · Mateix període per a les tres zones. Percentatge sobre el total de cada territori quan la font permet calcular-lo; a sota, el nombre de domicilis.
Indicador / categoria
Porta
Nou Barris
Barcelona
Cap menor de 18 anys
78,3 %8.154 domicilis
75,7 %52.112 domicilis
78,6 %538.014 domicilis
Un menor de 18 anys
12,9 %1.339 domicilis
14,0 %9.648 domicilis
12,1 %82.743 domicilis
Dos menors de 18 anys
7,1 %740 domicilis
7,8 %5.361 domicilis
7,4 %50.744 domicilis
Tres menors de 18 anys
1,3 %138 domicilis
1,9 %1.299 domicilis
1,4 %9.886 domicilis
Quatre menors de 18 anys o més
0,4 %39 domicilis
0,6 %417 domicilis
0,4 %2.690 domicilis
Domicilis del padró municipal. Descriu els residents, no els compradors.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 01/01/2026 · Més recent primer
Categoria
01/01/2026
01/01/2025
01/01/2024
01/01/2023
01/01/2022
Cap menor de 18 anys
8.154
8.034
7.973
7.956
7.860
Un menor de 18 anys
1.339
1.390
1.420
1.377
1.355
Dos menors de 18 anys
740
769
777
798
800
Tres menors de 18 anys
138
142
141
143
142
Quatre menors de 18 anys o més
39
38
37
37
32
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Padró municipal
01/01/2026
Domicilis del barri
El nombre de domicilis amb persones empadronades. Una mateixa adreça pot reunir una o diverses persones; aquesta xifra és diferent del total d’habitatges del Cadastre.
Variació respecte a l’edició de l’any anterior: +0,4 %.
10.410
Compara amb Nou Barris i Barcelona
01/01/2026 · Mateix període per a les tres zones.
Indicador / categoria
Porta
Nou Barris
Barcelona
Domicilis del barri
10.410
68.837
684.077
Domicilis del padró municipal. Descriu els residents, no els compradors.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 01/01/2026 · Més recent primer
Data
Valor
01/01/2026
10.410
01/01/2025
10.373
01/01/2024
10.348
01/01/2023
10.311
01/01/2022
10.189
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Padró municipal
2023
Renda disponible per habitant
La renda anual disponible per resident del barri, comparada amb el districte i Barcelona per al mateix any.
Variació respecte a l’edició de l’any anterior: +6,3 %.
20.107 €
Compara amb Nou Barris i Barcelona
2023 · Mateix període per a les tres zones.
Porta20.107 €
Nou Barris18.676 €
Barcelona26.069 €
Renda disponible anual per habitant. No equival al salari ni al pressupost dels compradors.
Veure l’evolució històrica
2019 – 2023 · Més recent primer
Data
Valor
2023
20.107 €
2022
18.910 €
2021
18.193 €
2020
16.911 €
2019
17.941 €
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD
04 · Història i habitatge
Porta: masies dins d’una trama residencial consolidada
Porta · Nou Barris · Barcelona
La història del barri
Porta va passar de camps i masies vinculats al camí entre Sant Andreu i Horta a un barri de blocs residencials. Can Verdaguer conserva aquesta memòria rural. La construcció d’habitatges de mitjan segle XX va transformar especialment el sector sud.
En valorar un pis a Porta, revisa la relació amb places, parcs i eixos de trànsit, a més de l’estat de l’edifici. Una terrassa, una orientació oberta o un accés sense graons s’han de comparar amb habitatges equivalents, sense aplicar automàticament la mitjana de tot el districte.
Una bona comparació comença per saber què mesura cada dada. Pots desplegar els històrics i consultar les notes que acompanyen cada indicador.
Són preus d’anuncis o de compravendes?
El bloc de mercat utilitza mitjanes d’operacions registrades procedents de les estadístiques notarials difoses per l’Ajuntament. Són diferents dels preus que es demanen als anuncis dels portals immobiliaris.
Per què hi apareixen dates diferents?
Les dades de compravendes, Cadastre, padró i renda es publiquen amb calendaris diferents. Cada bloc indica el període de referència. La data de consulta d’aquesta pàgina no converteix tots els indicadors en dades del mateix any.
La superfície mitjana correspon a tots els pisos?
La superfície del bloc de compravendes correspon als habitatges que s’han venut. La superfície del parc residencial descriu els habitatges registrats al Cadastre. Són conjunts diferents i les mitjanes poden variar.
Què vol dir «Confidencial» o «Sense dada publicada»?
«Confidencial» indica que la font protegeix aquesta informació. «Sense dada publicada» assenyala que no hi ha cap valor disponible per a la categoria i el període mostrats. Cap de les dues expressions equival a zero.
Puc calcular el valor del meu pis amb el preu per m²?
La mitjana del barri serveix com a referència general. Una valoració individual requereix estudiar la ubicació concreta, la superfície, la planta, l’ascensor, la llum, l’estat i les característiques de la finca, juntament amb immobles comparables adequats.
Pots venir sense cita per parlar del teu habitatge, resoldre dubtes i organitzar una valoració presencial. T’acompanyem en la venda d’habitatges a tot Barcelona.
Espai Sant Joan
PUNTO HABITAT Passeig de Sant Joan, 150 · Barcelona 93 539 14 10
Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.
Gestionar el consentimiento de las cookies
Para ofrecer las mejores experiencias, utilizamos tecnologías como las cookies para almacenar y/o acceder a la información del dispositivo. El consentimiento de estas tecnologías nos permitirá procesar datos como el comportamiento de navegación o las identificaciones únicas en este sitio. No consentir o retirar el consentimiento, puede afectar negativamente a ciertas características y funciones.
Funcional
Sempre actiu
El almacenamiento o acceso técnico es estrictamente necesario para el propósito legítimo de permitir el uso de un servicio específico explícitamente solicitado por el abonado o usuario, o con el único propósito de llevar a cabo la transmisión de una comunicación a través de una red de comunicaciones electrónicas.
Preferencias
El almacenamiento o acceso técnico es necesario para la finalidad legítima de almacenar preferencias no solicitadas por el abonado o usuario.
Estadísticas
El almacenamiento o acceso técnico que es utilizado exclusivamente con fines estadísticos.El almacenamiento o acceso técnico que se utiliza exclusivamente con fines estadísticos anónimos. Sin un requerimiento, el cumplimiento voluntario por parte de tu proveedor de servicios de Internet, o los registros adicionales de un tercero, la información almacenada o recuperada sólo para este propósito no se puede utilizar para identificarte.
Marketing
El almacenamiento o acceso técnico es necesario para crear perfiles de usuario para enviar publicidad, o para rastrear al usuario en una web o en varias web con fines de marketing similares.