El preu mitjà de compravenda al Besòs i el Maresme és de 3.359 €/m², segons les dades provisionals de 2026 publicades per l’Ajuntament de Barcelona. És una mitjana d’operacions registrades d’un any encara incomplet; el valor de cada habitatge depèn de les seves característiques.
Dades oficials de l’Ajuntament de Barcelona. Les xifres es mostren amb la data de referència per distingir l’última dada disponible de l’any en curs.
01 · El mercat de l’habitatge
Preus i compravendes del barri
Quant s’ha pagat en les operacions registrades, com ha evolucionat el preu i com es reparteix la titularitat del parc residencial.
El mercat de compravenda
Les quatre xifres clau de les compravendes registrades: preu per metre quadrat, nombre d’operacions, import mitjà i superfície dels pisos venuts.
Preu mitjà per m²
2.837 €/m²
2025 · any complet
+4,9%respecte a l’any anterior
Compravendes residencials
337
2025 · any complet
+23,9%respecte a l’any anterior
Import mitjà per habitatge
236.385 €
2025 · any complet
+27,9%respecte a l’any anterior
Superfície mitjana dels habitatges venuts
70,8 m²
2025 · any complet
+3,3%respecte a l’any anterior
Evolució del preu mitjà per m²
Compravendes registrades · euros per metre quadrat
Llisca el gràfic per veure tots els anys.
Compara amb Sant Martí i Barcelona
Cada fila indica l’any complet de referència. Es fa servir el mateix període a les tres zones.
Indicador / categoria
El Besòs i el Maresme
Sant Martí
Barcelona
Preu mitjà per m² 2025 · any complet
2.837 €/m²
4.115 €/m²
4.254 €/m²
Compravendes residencials 2025 · any complet
337
2.478
16.897
Import mitjà per habitatge 2025 · any complet
236.385 €
322.934 €
372.930 €
Superfície mitjana dels habitatges venuts 2025 · any complet
70,8 m²
79,2 m²
86,4 m²
Mitjanes d’operacions registrades; no equivalen a una valoració individual. La superfície correspon als habitatges venuts.
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Registres notarials
2025 · any complet
Preu per any de construcció
El preu mitjà per metre quadrat dels habitatges venuts, agrupats pel període de construcció. Les xifres corresponen a l’any indicat, no a una mitjana de l’històric. Obre l’històric per seguir cada tram al llarg dels anys.
1940–19592.806 €/m²
1960–19792.720 €/m²
2000–20204.219 €/m²
2020–actualitat1.528 €/m²
No consta4.540 €/m²
Compara amb Sant Martí i Barcelona
2025 · any complet · Mateix període per a les tres zones.
Indicador / categoria
El Besòs i el Maresme
Sant Martí
Barcelona
2020–actualitat
1.528 €/m²
4.432 €/m²
5.731 €/m²
2000–2020
4.219 €/m²
5.672 €/m²
4.904 €/m²
1980–1999
Sense dada publicada
4.299 €/m²
4.373 €/m²
1960–1979
2.720 €/m²
3.527 €/m²
3.944 €/m²
1940–1959
2.806 €/m²
4.083 €/m²
4.105 €/m²
1920–1939
Sense dada publicada
4.542 €/m²
4.772 €/m²
1900–1919
Sense dada publicada
4.502 €/m²
4.640 €/m²
Abans del 1900
Sense dada publicada
4.426 €/m²
4.308 €/m²
No consta
4.540 €/m²
4.574 €/m²
4.278 €/m²
Mitjanes de compravendes amb almenys cinc mostres i propietat horitzontal. Les diferències no aïllen l’efecte de l’antiguitat ni equivalen a una valoració individual.
Veure l’evolució històrica
2021 · any complet – 2025 · any complet · Més recent primer
Categoria
2025 · any complet
2024 · any complet
2023 · any complet
2022 · any complet
2021 · any complet
2020–actualitat
1.528 €/m²
1.441 €/m²
1.426 €/m²
Sense dada publicada
Sense dada publicada
2000–2020
4.219 €/m²
3.834 €/m²
3.547 €/m²
4.787 €/m²
3.040 €/m²
1960–1979
2.720 €/m²
2.680 €/m²
2.222 €/m²
2.389 €/m²
1.943 €/m²
1940–1959
2.806 €/m²
2.255 €/m²
2.415 €/m²
2.261 €/m²
2.186 €/m²
No consta
4.540 €/m²
4.306 €/m²
3.989 €/m²
4.258 €/m²
3.494 €/m²
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD
09/03/2026
Com es reparteix la titularitat
Com es distribueixen els habitatges segons el tipus de primer titular cadastral: particulars, societats, organismes públics i altres entitats.
La categoria «Persona física — espanyola» és la més nombrosa i representa el 77,3 % del total.
88,5 %
dels habitatges té una persona física com a primer titular cadastral.
Compara amb Sant Martí i Barcelona
09/03/2026 · Mateix període per a les tres zones. Percentatge sobre el total de cada territori quan la font permet calcular-lo; a sota, el nombre de habitatges.
Indicador / categoria
El Besòs i el Maresme
Sant Martí
Barcelona
Persona física — espanyola
77,3 %7.855 habitatges
81,4 %93.227 habitatges
78,8 %659.066 habitatges
Persona física — estrangera
11,2 %1.134 habitatges
7,4 %8.472 habitatges
5,6 %47.005 habitatges
Societat anònima
1,3 %129 habitatges
1,4 %1.644 habitatges
2,1 %17.525 habitatges
Societat limitada / civil
5,0 %511 habitatges
6,9 %7.928 habitatges
10,0 %83.338 habitatges
Altres societats i associacions
0,3 %32 habitatges
0,5 %621 habitatges
1,0 %8.237 habitatges
Entitats estrangeres
0,0 %3 habitatges
0,1 %65 habitatges
0,1 %691 habitatges
Organismes públics
4,3 %433 habitatges
1,8 %2.102 habitatges
2,0 %16.387 habitatges
Institucions religioses
0,1 %11 habitatges
0,2 %182 habitatges
0,2 %1.534 habitatges
Altres tipus / UTE
0,1 %6 habitatges
0,0 %14 habitatges
0,0 %123 habitatges
No consta
0,4 %43 habitatges
0,3 %309 habitatges
0,3 %2.715 habitatges
Classificació segons el primer titular cadastral; no identifica grans tenidors ni l’ús de cada habitatge.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 09/03/2026 · Més recent primer
Categoria
09/03/2026
04/03/2025
26/02/2024
06/03/2023
01/01/2022
Persona física — espanyola
7.855
7.853
7.872
7.892
7.940
Persona física — estrangera
1.134
1.074
1.014
958
860
Societat anònima
129
191
204
227
255
Societat limitada / civil
511
484
498
503
415
Altres societats i associacions
32
29
28
23
21
Entitats estrangeres
3
4
5
2
1
Organismes públics
433
445
365
369
275
Institucions religioses
11
9
9
9
9
Altres tipus / UTE
6
11
16
22
31
No consta
43
45
49
52
61
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Cadastre / IBI
02 · El parc residencial
Com són els habitatges del barri
Superfícies, èpoques de construcció i nombre d’habitatges. Un retrat del parc residencial que permet posar en context les característiques del teu pis.
09/03/2026
Com encaixa la mida del teu pis?
Compara la superfície del teu habitatge amb les mides que hi ha al barri i descobreix quina proporció ocupa cada tram.
La categoria «61–90 m²» és la més nombrosa i representa el 56,9 % del total.
<30 m²2,6 %269 habitatges
31–60 m²36,0 %3.661 habitatges
61–90 m²56,9 %5.778 habitatges
91–120 m²3,5 %355 habitatges
121–150 m²0,2 %21 habitatges
151–210 m²0,2 %23 habitatges
211–250 m²0,2 %22 habitatges
>250 m²0,3 %28 habitatges
Compara amb Sant Martí i Barcelona
09/03/2026 · Mateix període per a les tres zones. Percentatge sobre el total de cada territori quan la font permet calcular-lo; a sota, el nombre de habitatges.
Indicador / categoria
El Besòs i el Maresme
Sant Martí
Barcelona
<30 m²
2,6 %269 habitatges
1,8 %2.081 habitatges
3,0 %25.014 habitatges
31–60 m²
36,0 %3.661 habitatges
24,3 %27.853 habitatges
27,2 %227.392 habitatges
61–90 m²
56,9 %5.778 habitatges
56,5 %64.700 habitatges
46,0 %384.437 habitatges
91–120 m²
3,5 %355 habitatges
14,3 %16.394 habitatges
15,6 %130.240 habitatges
121–150 m²
0,2 %21 habitatges
2,4 %2.735 habitatges
4,4 %36.538 habitatges
151–210 m²
0,2 %23 habitatges
0,5 %570 habitatges
2,9 %24.203 habitatges
211–250 m²
0,2 %22 habitatges
0,1 %62 habitatges
0,6 %4.719 habitatges
>250 m²
0,3 %28 habitatges
0,1 %169 habitatges
0,5 %4.078 habitatges
Parc residencial del Cadastre; no és l’inventari de pisos actualment en venda.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 09/03/2026 · Més recent primer
Categoria
09/03/2026
04/03/2025
26/02/2024
06/03/2023
01/01/2022
<30 m²
269
269
268
267
265
31–60 m²
3.661
3.654
3.657
3.655
3.638
61–90 m²
5.778
5.779
5.691
5.689
5.614
91–120 m²
355
349
344
345
330
121–150 m²
21
21
27
27
14
151–210 m²
23
23
34
35
6
211–250 m²
22
22
11
11
Sense dada publicada
>250 m²
28
28
28
28
1
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Cadastre / IBI
09/03/2026
Quan es van construir els habitatges
Consulta com es distribueixen els habitatges segons l’any de construcció i quins períodes concentren una part més gran del parc residencial.
La categoria «1951–1960» és la més nombrosa i representa el 36,6 % del total.
Percentatge sobre les barres · Nombre d’habitatges sota cada període
0,1 %
<190115
1,6 %
1901–1940159
0,0 %
1941–19504
36,6 %
1951–19603.716
30,3 %
1961–19703.073
18,2 %
1971–19801.844
0,3 %
1981–199032
1,6 %
1991–2000163
6,4 %
2001–2010653
2,1 %
2011–2020218
2,8 %
2021–2030280
Llisca el gràfic per veure tots els períodes.Compara amb Sant Martí i Barcelona
09/03/2026 · Mateix període per a les tres zones. Percentatge sobre el total de cada territori quan la font permet calcular-lo; a sota, el nombre de habitatges.
Indicador / categoria
El Besòs i el Maresme
Sant Martí
Barcelona
<1901
0,1 %15 habitatges
4,4 %5.024 habitatges
9,5 %79.125 habitatges
1901–1940
1,6 %159 habitatges
10,2 %11.731 habitatges
14,2 %118.546 habitatges
1941–1950
0,0 %4 habitatges
0,9 %1.087 habitatges
3,0 %24.697 habitatges
1951–1960
36,6 %3.716 habitatges
9,8 %11.237 habitatges
9,4 %78.578 habitatges
1961–1970
30,3 %3.073 habitatges
25,9 %29.670 habitatges
24,9 %208.397 habitatges
1971–1980
18,2 %1.844 habitatges
18,9 %21.700 habitatges
20,6 %171.941 habitatges
1981–1990
0,3 %32 habitatges
4,8 %5.517 habitatges
4,7 %39.394 habitatges
1991–2000
1,6 %163 habitatges
9,0 %10.268 habitatges
5,0 %41.970 habitatges
2001–2010
6,4 %653 habitatges
11,0 %12.559 habitatges
5,6 %46.677 habitatges
2011–2020
2,1 %218 habitatges
2,7 %3.108 habitatges
2,0 %16.530 habitatges
2021–2030
2,8 %280 habitatges
2,3 %2.663 habitatges
1,3 %10.766 habitatges
L’antiguitat descriu l’any de construcció, no l’estat de conservació ni les reformes.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 09/03/2026 · Més recent primer
Categoria
09/03/2026
04/03/2025
26/02/2024
06/03/2023
01/01/2022
<1901
15
15
15
15
15
1901–1940
159
160
160
160
160
1941–1950
4
4
4
4
4
1951–1960
3.716
3.716
3.719
3.719
3.721
1961–1970
3.073
3.075
3.075
3.074
3.074
1971–1980
1.844
1.833
1.832
1.830
1.833
1981–1990
32
32
32
32
32
1991–2000
163
163
163
163
163
2001–2010
653
653
747
747
653
2011–2020
218
218
218
218
210
2021–2030
280
276
95
95
3
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Cadastre / IBI
09/03/2026
Superfície mitjana del parc residencial
La superfície mitjana dels habitatges del Cadastre, comparada amb el districte i amb el conjunt de Barcelona.
La variació respecte a l’edició de l’any anterior és inferior al 0,1 %.
65,9 m²
Compara amb Sant Martí i Barcelona
09/03/2026 · Mateix període per a les tres zones.
El Besòs i el Maresme65,9 m²
Sant Martí74,2 m²
Barcelona77,9 m²
Parc residencial del Cadastre; no és l’inventari de pisos actualment en venda.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 09/03/2026 · Més recent primer
Data
Valor
09/03/2026
65,9 m²
04/03/2025
65,9 m²
26/02/2024
65,8 m²
06/03/2023
65,8 m²
01/01/2022
64,4 m²
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Cadastre / IBI
09/03/2026
Edat mitjana dels habitatges
L’edat mitjana del parc residencial, calculada a partir de l’any de construcció. Permet comparar l’antiguitat del barri amb la del districte i la ciutat.
Variació respecte a l’edició de l’any anterior: +1,8 %.
55,9 anys
Compara amb Sant Martí i Barcelona
09/03/2026 · Mateix període per a les tres zones.
El Besòs i el Maresme55,9 anys
Sant Martí56,7 anys
Barcelona66,5 anys
L’antiguitat descriu l’any de construcció, no l’estat de conservació ni les reformes.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 09/03/2026 · Més recent primer
Data
Valor
09/03/2026
55,9 anys
04/03/2025
54,9 anys
26/02/2024
54,5 anys
06/03/2023
53,5 anys
01/01/2022
53,4 anys
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Cadastre / IBI
09/03/2026
Habitatges del barri
El nombre d’habitatges registrats al Cadastre. Pots consultar-ne l’evolució i comparar-lo amb els totals del districte i de Barcelona.
Variació respecte a l’edició de l’any anterior: +0,1 %.
10.157
Compara amb Sant Martí i Barcelona
09/03/2026 · Mateix període per a les tres zones.
Indicador / categoria
El Besòs i el Maresme
Sant Martí
Barcelona
Habitatges del barri
10.157
114.564
836.621
Parc residencial del Cadastre; no és l’inventari de pisos actualment en venda.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 09/03/2026 · Més recent primer
Data
Valor
09/03/2026
10.157
04/03/2025
10.145
26/02/2024
10.060
06/03/2023
10.057
01/01/2022
9.868
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Cadastre / IBI
03 · La vida al barri
Llars, residents i renda disponible
La composició dels domicilis i el context econòmic dels residents, amb comparacions territorials quan la sèrie ho permet.
01/01/2026
Quantes persones viuen a cada domicili
Així es reparteixen els domicilis del barri segons el nombre de persones empadronades a cadascun.
La categoria «Dues persones» és la més nombrosa i representa el 27,5 % del total.
Una persona27,3 %2.439 domicilis
Dues persones27,5 %2.454 domicilis
Tres persones18,4 %1.638 domicilis
Quatre persones12,8 %1.143 domicilis
Cinc persones6,1 %544 domicilis
Sis persones3,5 %315 domicilis
Set persones1,6 %145 domicilis
Vuit persones1,0 %92 domicilis
Nou persones o més1,7 %151 domicilis
Compara amb Sant Martí i Barcelona
01/01/2026 · Mateix període per a les tres zones. Percentatge sobre el total de cada territori quan la font permet calcular-lo; a sota, el nombre de domicilis.
Indicador / categoria
El Besòs i el Maresme
Sant Martí
Barcelona
Una persona
27,3 %2.439 domicilis
29,7 %29.459 domicilis
31,9 %218.433 domicilis
Dues persones
27,5 %2.454 domicilis
30,3 %30.062 domicilis
29,5 %201.690 domicilis
Tres persones
18,4 %1.638 domicilis
18,9 %18.777 domicilis
17,6 %120.498 domicilis
Quatre persones
12,8 %1.143 domicilis
13,4 %13.257 domicilis
12,7 %86.631 domicilis
Cinc persones
6,1 %544 domicilis
4,1 %4.066 domicilis
4,4 %30.379 domicilis
Sis persones
3,5 %315 domicilis
1,7 %1.728 domicilis
1,8 %12.508 domicilis
Set persones
1,6 %145 domicilis
0,8 %783 domicilis
0,9 %6.005 domicilis
Vuit persones
1,0 %92 domicilis
0,5 %451 domicilis
0,5 %3.256 domicilis
Nou persones o més
1,7 %151 domicilis
0,6 %578 domicilis
0,7 %4.677 domicilis
Domicilis del padró municipal. Descriu els residents, no els compradors.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 01/01/2026 · Més recent primer
Categoria
01/01/2026
01/01/2025
01/01/2024
01/01/2023
01/01/2022
Una persona
2.439
2.435
2.443
2.312
2.319
Dues persones
2.454
2.419
2.408
2.434
2.385
Tres persones
1.638
1.657
1.662
1.585
1.583
Quatre persones
1.143
1.137
1.127
1.169
1.159
Cinc persones
544
548
535
515
520
Sis persones
315
288
278
242
252
Set persones
145
157
134
145
135
Vuit persones
92
78
77
59
58
Nou persones o més
151
141
116
107
96
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Padró municipal
01/01/2026
Presència de menors als domicilis
La distribució dels domicilis segons el nombre de menors de 18 anys empadronats. El gràfic distingeix els que tenen menors dels que no en tenen.
La categoria «Cap menor de 18 anys» és la més nombrosa i representa el 73,3 % del total.
El 26,7 % dels domicilis té almenys una persona menor de 18 anys empadronada.
26,7 %amb menors
Amb menors de 18 anys
Sense menors de 18 anys
Compara amb Sant Martí i Barcelona
01/01/2026 · Mateix període per a les tres zones. Percentatge sobre el total de cada territori quan la font permet calcular-lo; a sota, el nombre de domicilis.
Indicador / categoria
El Besòs i el Maresme
Sant Martí
Barcelona
Cap menor de 18 anys
73,3 %6.543 domicilis
77,6 %76.904 domicilis
78,6 %538.014 domicilis
Un menor de 18 anys
14,0 %1.249 domicilis
13,0 %12.907 domicilis
12,1 %82.743 domicilis
Dos menors de 18 anys
8,5 %755 domicilis
7,7 %7.672 domicilis
7,4 %50.744 domicilis
Tres menors de 18 anys
2,9 %259 domicilis
1,3 %1.317 domicilis
1,4 %9.886 domicilis
Quatre menors de 18 anys o més
1,3 %115 domicilis
0,4 %361 domicilis
0,4 %2.690 domicilis
Domicilis del padró municipal. Descriu els residents, no els compradors.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 01/01/2026 · Més recent primer
Categoria
01/01/2026
01/01/2025
01/01/2024
01/01/2023
01/01/2022
Cap menor de 18 anys
6.543
6.482
6.387
6.237
6.199
Un menor de 18 anys
1.249
1.227
1.216
1.178
1.167
Dos menors de 18 anys
755
778
794
761
760
Tres menors de 18 anys
259
254
261
281
274
Quatre menors de 18 anys o més
115
119
122
111
107
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Padró municipal
01/01/2026
Domicilis del barri
El nombre de domicilis amb persones empadronades. Una mateixa adreça pot reunir una o diverses persones; aquesta xifra és diferent del total d’habitatges del Cadastre.
Variació respecte a l’edició de l’any anterior: +0,7 %.
8.921
Compara amb Sant Martí i Barcelona
01/01/2026 · Mateix període per a les tres zones.
Indicador / categoria
El Besòs i el Maresme
Sant Martí
Barcelona
Domicilis del barri
8.921
99.161
684.077
Domicilis del padró municipal. Descriu els residents, no els compradors.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 01/01/2026 · Més recent primer
Data
Valor
01/01/2026
8.921
01/01/2025
8.860
01/01/2024
8.780
01/01/2023
8.568
01/01/2022
8.507
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Padró municipal
2023
Renda disponible per habitant
La renda anual disponible per resident del barri, comparada amb el districte i Barcelona per al mateix any.
Variació respecte a l’edició de l’any anterior: +7,5 %.
16.364 €
Compara amb Sant Martí i Barcelona
2023 · Mateix període per a les tres zones.
El Besòs i el Maresme16.364 €
Sant Martí23.916 €
Barcelona26.069 €
Renda disponible anual per habitant. No equival al salari ni al pressupost dels compradors.
Veure l’evolució històrica
2019 – 2023 · Més recent primer
Data
Valor
2023
16.364 €
2022
15.227 €
2021
14.622 €
2020
13.193 €
2019
14.182 €
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD
04 · Història i habitatge
El Besòs i el Maresme: dels camps als conjunts d’habitatges
El Besòs i el Maresme · Sant Martí · Barcelona
La història del barri
Els camps pròxims al Besòs van donar pas a conjunts residencials durant els anys cinquanta i seixanta. El Maresme i el polígon del Besòs es van desenvolupar amb promocions diferents, articulades per la rambla de Prim. Les reivindicacions veïnals van ser decisives per incorporar serveis i equipaments.
Compara edificis de la mateixa etapa i comprova ascensor, accessibilitat, aïllament i rehabilitacions. L’orientació cap a la rambla o cap a un carrer interior pot canviar llum i soroll. Revisa les obres pendents i el nombre d’operacions darrere de la mitjana abans de fixar un preu.
Una bona comparació comença per saber què mesura cada dada. Pots desplegar els històrics i consultar les notes que acompanyen cada indicador.
Són preus d’anuncis o de compravendes?
El bloc de mercat utilitza mitjanes d’operacions registrades procedents de les estadístiques notarials difoses per l’Ajuntament. Són diferents dels preus que es demanen als anuncis dels portals immobiliaris.
Per què hi apareixen dates diferents?
Les dades de compravendes, Cadastre, padró i renda es publiquen amb calendaris diferents. Cada bloc indica el període de referència. La data de consulta d’aquesta pàgina no converteix tots els indicadors en dades del mateix any.
La superfície mitjana correspon a tots els pisos?
La superfície del bloc de compravendes correspon als habitatges que s’han venut. La superfície del parc residencial descriu els habitatges registrats al Cadastre. Són conjunts diferents i les mitjanes poden variar.
Què vol dir «Confidencial» o «Sense dada publicada»?
«Confidencial» indica que la font protegeix aquesta informació. «Sense dada publicada» assenyala que no hi ha cap valor disponible per a la categoria i el període mostrats. Cap de les dues expressions equival a zero.
Puc calcular el valor del meu pis amb el preu per m²?
La mitjana del barri serveix com a referència general. Una valoració individual requereix estudiar la ubicació concreta, la superfície, la planta, l’ascensor, la llum, l’estat i les característiques de la finca, juntament amb immobles comparables adequats.
Pots venir sense cita per parlar del teu habitatge, resoldre dubtes i organitzar una valoració presencial. T’acompanyem en la venda d’habitatges a tot Barcelona.
Espai Sant Joan
PUNTO HABITAT Passeig de Sant Joan, 150 · Barcelona 93 539 14 10
Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.
Gestionar el consentimiento de las cookies
Para ofrecer las mejores experiencias, utilizamos tecnologías como las cookies para almacenar y/o acceder a la información del dispositivo. El consentimiento de estas tecnologías nos permitirá procesar datos como el comportamiento de navegación o las identificaciones únicas en este sitio. No consentir o retirar el consentimiento, puede afectar negativamente a ciertas características y funciones.
Funcional
Sempre actiu
El almacenamiento o acceso técnico es estrictamente necesario para el propósito legítimo de permitir el uso de un servicio específico explícitamente solicitado por el abonado o usuario, o con el único propósito de llevar a cabo la transmisión de una comunicación a través de una red de comunicaciones electrónicas.
Preferencias
El almacenamiento o acceso técnico es necesario para la finalidad legítima de almacenar preferencias no solicitadas por el abonado o usuario.
Estadísticas
El almacenamiento o acceso técnico que es utilizado exclusivamente con fines estadísticos.El almacenamiento o acceso técnico que se utiliza exclusivamente con fines estadísticos anónimos. Sin un requerimiento, el cumplimiento voluntario por parte de tu proveedor de servicios de Internet, o los registros adicionales de un tercero, la información almacenada o recuperada sólo para este propósito no se puede utilizar para identificarte.
Marketing
El almacenamiento o acceso técnico es necesario para crear perfiles de usuario para enviar publicidad, o para rastrear al usuario en una web o en varias web con fines de marketing similares.