El preu mitjà de compravenda a La Verneda i la Pau és de 3.183 €/m², segons les dades provisionals de 2026 publicades per l’Ajuntament de Barcelona. És una mitjana d’operacions registrades d’un any encara incomplet; el valor de cada habitatge depèn de les seves característiques.
Dades oficials de l’Ajuntament de Barcelona. Les xifres es mostren amb la data de referència per distingir l’última dada disponible de l’any en curs.
01 · El mercat de l’habitatge
Preus i compravendes del barri
Quant s’ha pagat en les operacions registrades, com ha evolucionat el preu i com es reparteix la titularitat del parc residencial.
El mercat de compravenda
Les quatre xifres clau de les compravendes registrades: preu per metre quadrat, nombre d’operacions, import mitjà i superfície dels pisos venuts.
Preu mitjà per m²
2.971 €/m²
2025 · any complet
+6,7%respecte a l’any anterior
Compravendes residencials
298
2025 · any complet
-4,8%respecte a l’any anterior
Import mitjà per habitatge
232.697 €
2025 · any complet
+3,1%respecte a l’any anterior
Superfície mitjana dels habitatges venuts
82,2 m²
2025 · any complet
-1,1%respecte a l’any anterior
Evolució del preu mitjà per m²
Compravendes registrades · euros per metre quadrat
Llisca el gràfic per veure tots els anys.
Compara amb Sant Martí i Barcelona
Cada fila indica l’any complet de referència. Es fa servir el mateix període a les tres zones.
Indicador / categoria
La Verneda i la Pau
Sant Martí
Barcelona
Preu mitjà per m² 2025 · any complet
2.971 €/m²
4.115 €/m²
4.254 €/m²
Compravendes residencials 2025 · any complet
298
2.478
16.897
Import mitjà per habitatge 2025 · any complet
232.697 €
322.934 €
372.930 €
Superfície mitjana dels habitatges venuts 2025 · any complet
82,2 m²
79,2 m²
86,4 m²
Mitjanes d’operacions registrades; no equivalen a una valoració individual. La superfície correspon als habitatges venuts.
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Registres notarials
2025 · any complet
Preu per any de construcció
El preu mitjà per metre quadrat dels habitatges venuts, agrupats pel període de construcció. Les xifres corresponen a l’any indicat, no a una mitjana de l’històric. Obre l’històric per seguir cada tram al llarg dels anys.
1960–19792.841 €/m²
1980–19992.913 €/m²
2000–20202.410 €/m²
2020–actualitat4.262 €/m²
No consta1.601 €/m²
Compara amb Sant Martí i Barcelona
2025 · any complet · Mateix període per a les tres zones.
Indicador / categoria
La Verneda i la Pau
Sant Martí
Barcelona
2020–actualitat
4.262 €/m²
4.432 €/m²
5.731 €/m²
2000–2020
2.410 €/m²
5.672 €/m²
4.904 €/m²
1980–1999
2.913 €/m²
4.299 €/m²
4.373 €/m²
1960–1979
2.841 €/m²
3.527 €/m²
3.944 €/m²
1940–1959
Sense dada publicada
4.083 €/m²
4.105 €/m²
1920–1939
Sense dada publicada
4.542 €/m²
4.772 €/m²
1900–1919
Sense dada publicada
4.502 €/m²
4.640 €/m²
Abans del 1900
Sense dada publicada
4.426 €/m²
4.308 €/m²
No consta
1.601 €/m²
4.574 €/m²
4.278 €/m²
Mitjanes de compravendes amb almenys cinc mostres i propietat horitzontal. Les diferències no aïllen l’efecte de l’antiguitat ni equivalen a una valoració individual.
Veure l’evolució històrica
2021 · any complet – 2025 · any complet · Més recent primer
Categoria
2025 · any complet
2024 · any complet
2023 · any complet
2022 · any complet
2021 · any complet
2020–actualitat
4.262 €/m²
3.948 €/m²
Sense dada publicada
Sense dada publicada
Sense dada publicada
2000–2020
2.410 €/m²
2.298 €/m²
2.938 €/m²
2.278 €/m²
2.989 €/m²
1980–1999
2.913 €/m²
2.754 €/m²
2.689 €/m²
2.626 €/m²
2.199 €/m²
1960–1979
2.841 €/m²
2.508 €/m²
2.259 €/m²
2.346 €/m²
2.219 €/m²
No consta
1.601 €/m²
2.185 €/m²
1.826 €/m²
1.636 €/m²
1.443 €/m²
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD
09/03/2026
Com es reparteix la titularitat
Com es distribueixen els habitatges segons el tipus de primer titular cadastral: particulars, societats, organismes públics i altres entitats.
La categoria «Persona física — espanyola» és la més nombrosa i representa el 86,7 % del total.
91,9 %
dels habitatges té una persona física com a primer titular cadastral.
Compara amb Sant Martí i Barcelona
09/03/2026 · Mateix període per a les tres zones. Percentatge sobre el total de cada territori quan la font permet calcular-lo; a sota, el nombre de habitatges.
Indicador / categoria
La Verneda i la Pau
Sant Martí
Barcelona
Persona física — espanyola
86,7 %11.935 habitatges
81,4 %93.227 habitatges
78,8 %659.066 habitatges
Persona física — estrangera
5,2 %711 habitatges
7,4 %8.472 habitatges
5,6 %47.005 habitatges
Societat anònima
0,4 %55 habitatges
1,4 %1.644 habitatges
2,1 %17.525 habitatges
Societat limitada / civil
4,8 %660 habitatges
6,9 %7.928 habitatges
10,0 %83.338 habitatges
Altres societats i associacions
0,2 %22 habitatges
0,5 %621 habitatges
1,0 %8.237 habitatges
Entitats estrangeres
0,0 %3 habitatges
0,1 %65 habitatges
0,1 %691 habitatges
Organismes públics
2,4 %332 habitatges
1,8 %2.102 habitatges
2,0 %16.387 habitatges
Institucions religioses
0,1 %7 habitatges
0,2 %182 habitatges
0,2 %1.534 habitatges
Altres tipus / UTE
0,0 %2 habitatges
0,0 %14 habitatges
0,0 %123 habitatges
No consta
0,2 %32 habitatges
0,3 %309 habitatges
0,3 %2.715 habitatges
Classificació segons el primer titular cadastral; no identifica grans tenidors ni l’ús de cada habitatge.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 09/03/2026 · Més recent primer
Categoria
09/03/2026
04/03/2025
26/02/2024
06/03/2023
01/01/2022
Persona física — espanyola
11.935
11.986
11.985
12.013
12.024
Persona física — estrangera
711
640
538
492
447
Societat anònima
55
66
71
80
88
Societat limitada / civil
660
684
662
669
154
Altres societats i associacions
22
23
23
25
27
Entitats estrangeres
3
3
3
3
3
Organismes públics
332
329
282
282
262
Institucions religioses
7
7
7
7
8
Altres tipus / UTE
2
2
2
2
3
No consta
32
27
37
41
61
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Cadastre / IBI
02 · El parc residencial
Com són els habitatges del barri
Superfícies, èpoques de construcció i nombre d’habitatges. Un retrat del parc residencial que permet posar en context les característiques del teu pis.
09/03/2026
Com encaixa la mida del teu pis?
Compara la superfície del teu habitatge amb les mides que hi ha al barri i descobreix quina proporció ocupa cada tram.
La categoria «61–90 m²» és la més nombrosa i representa el 67,3 % del total.
<30 m²0,5 %67 habitatges
31–60 m²23,9 %3.285 habitatges
61–90 m²67,3 %9.257 habitatges
91–120 m²8,0 %1.096 habitatges
121–150 m²0,2 %32 habitatges
151–210 m²0,1 %11 habitatges
211–250 m²0,0 %3 habitatges
>250 m²0,1 %8 habitatges
Compara amb Sant Martí i Barcelona
09/03/2026 · Mateix període per a les tres zones. Percentatge sobre el total de cada territori quan la font permet calcular-lo; a sota, el nombre de habitatges.
Indicador / categoria
La Verneda i la Pau
Sant Martí
Barcelona
<30 m²
0,5 %67 habitatges
1,8 %2.081 habitatges
3,0 %25.014 habitatges
31–60 m²
23,9 %3.285 habitatges
24,3 %27.853 habitatges
27,2 %227.392 habitatges
61–90 m²
67,3 %9.257 habitatges
56,5 %64.700 habitatges
46,0 %384.437 habitatges
91–120 m²
8,0 %1.096 habitatges
14,3 %16.394 habitatges
15,6 %130.240 habitatges
121–150 m²
0,2 %32 habitatges
2,4 %2.735 habitatges
4,4 %36.538 habitatges
151–210 m²
0,1 %11 habitatges
0,5 %570 habitatges
2,9 %24.203 habitatges
211–250 m²
0,0 %3 habitatges
0,1 %62 habitatges
0,6 %4.719 habitatges
>250 m²
0,1 %8 habitatges
0,1 %169 habitatges
0,5 %4.078 habitatges
Parc residencial del Cadastre; no és l’inventari de pisos actualment en venda.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 09/03/2026 · Més recent primer
Categoria
09/03/2026
04/03/2025
26/02/2024
06/03/2023
01/01/2022
<30 m²
67
67
66
65
65
31–60 m²
3.285
3.285
3.253
3.257
3.151
61–90 m²
9.257
9.260
9.137
9.138
8.722
91–120 m²
1.096
1.097
1.097
1.097
1.086
121–150 m²
32
32
32
32
28
151–210 m²
11
13
15
15
15
211–250 m²
3
3
3
3
3
>250 m²
8
10
7
7
7
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Cadastre / IBI
09/03/2026
Quan es van construir els habitatges
Consulta com es distribueixen els habitatges segons l’any de construcció i quins períodes concentren una part més gran del parc residencial.
La categoria «1961–1970» és la més nombrosa i representa el 61,6 % del total.
Percentatge sobre les barres · Nombre d’habitatges sota cada període
0,2 %
1901–194034
2,4 %
1951–1960324
61,6 %
1961–19708.481
18,6 %
1971–19802.564
5,5 %
1981–1990753
2,4 %
1991–2000332
3,8 %
2001–2010524
0,0 %
2011–20201
5,4 %
2021–2030746
Llisca el gràfic per veure tots els períodes.Compara amb Sant Martí i Barcelona
09/03/2026 · Mateix període per a les tres zones. Percentatge sobre el total de cada territori quan la font permet calcular-lo; a sota, el nombre de habitatges.
Indicador / categoria
La Verneda i la Pau
Sant Martí
Barcelona
<1901
Sense dada publicada
4,4 %5.024 habitatges
9,5 %79.125 habitatges
1901–1940
0,2 %34 habitatges
10,2 %11.731 habitatges
14,2 %118.546 habitatges
1941–1950
Sense dada publicada
0,9 %1.087 habitatges
3,0 %24.697 habitatges
1951–1960
2,4 %324 habitatges
9,8 %11.237 habitatges
9,4 %78.578 habitatges
1961–1970
61,6 %8.481 habitatges
25,9 %29.670 habitatges
24,9 %208.397 habitatges
1971–1980
18,6 %2.564 habitatges
18,9 %21.700 habitatges
20,6 %171.941 habitatges
1981–1990
5,5 %753 habitatges
4,8 %5.517 habitatges
4,7 %39.394 habitatges
1991–2000
2,4 %332 habitatges
9,0 %10.268 habitatges
5,0 %41.970 habitatges
2001–2010
3,8 %524 habitatges
11,0 %12.559 habitatges
5,6 %46.677 habitatges
2011–2020
0,0 %1 habitatges
2,7 %3.108 habitatges
2,0 %16.530 habitatges
2021–2030
5,4 %746 habitatges
2,3 %2.663 habitatges
1,3 %10.766 habitatges
L’antiguitat descriu l’any de construcció, no l’estat de conservació ni les reformes.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 09/03/2026 · Més recent primer
Categoria
09/03/2026
04/03/2025
26/02/2024
06/03/2023
01/01/2022
1901–1940
34
34
34
34
34
1941–1950
Sense dada publicada
Sense dada publicada
Sense dada publicada
Sense dada publicada
44
1951–1960
324
324
324
324
324
1961–1970
8.481
8.481
8.486
8.491
8.491
1971–1980
2.564
2.569
2.571
2.571
2.571
1981–1990
753
756
757
758
758
1991–2000
332
332
332
332
332
2001–2010
524
524
523
522
522
2011–2020
1
1
1
1
1
2021–2030
746
746
582
581
Sense dada publicada
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Cadastre / IBI
09/03/2026
Superfície mitjana del parc residencial
La superfície mitjana dels habitatges del Cadastre, comparada amb el districte i amb el conjunt de Barcelona.
Variació respecte a l’edició de l’any anterior: -0,1 %.
72,6 m²
Compara amb Sant Martí i Barcelona
09/03/2026 · Mateix període per a les tres zones.
La Verneda i la Pau72,6 m²
Sant Martí74,2 m²
Barcelona77,9 m²
Parc residencial del Cadastre; no és l’inventari de pisos actualment en venda.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 09/03/2026 · Més recent primer
Data
Valor
09/03/2026
72,6 m²
04/03/2025
72,7 m²
26/02/2024
72,6 m²
06/03/2023
72,6 m²
01/01/2022
72,8 m²
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Cadastre / IBI
09/03/2026
Edat mitjana dels habitatges
L’edat mitjana del parc residencial, calculada a partir de l’any de construcció. Permet comparar l’antiguitat del barri amb la del districte i la ciutat.
Variació respecte a l’edició de l’any anterior: +1,9 %.
52,6 anys
Compara amb Sant Martí i Barcelona
09/03/2026 · Mateix període per a les tres zones.
La Verneda i la Pau52,6 anys
Sant Martí56,7 anys
Barcelona66,5 anys
L’antiguitat descriu l’any de construcció, no l’estat de conservació ni les reformes.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 09/03/2026 · Més recent primer
Data
Valor
09/03/2026
52,6 anys
04/03/2025
51,6 anys
26/02/2024
51,2 anys
06/03/2023
50,2 anys
01/01/2022
51,5 anys
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Cadastre / IBI
09/03/2026
Habitatges del barri
El nombre d’habitatges registrats al Cadastre. Pots consultar-ne l’evolució i comparar-lo amb els totals del districte i de Barcelona.
Variació respecte a l’edició de l’any anterior: -0,1 %.
13.759
Compara amb Sant Martí i Barcelona
09/03/2026 · Mateix període per a les tres zones.
Indicador / categoria
La Verneda i la Pau
Sant Martí
Barcelona
Habitatges del barri
13.759
114.564
836.621
Parc residencial del Cadastre; no és l’inventari de pisos actualment en venda.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 09/03/2026 · Més recent primer
Data
Valor
09/03/2026
13.759
04/03/2025
13.767
26/02/2024
13.610
06/03/2023
13.614
01/01/2022
13.077
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Cadastre / IBI
03 · La vida al barri
Llars, residents i renda disponible
La composició dels domicilis i el context econòmic dels residents, amb comparacions territorials quan la sèrie ho permet.
01/01/2026
Quantes persones viuen a cada domicili
Així es reparteixen els domicilis del barri segons el nombre de persones empadronades a cadascun.
La categoria «Dues persones» és la més nombrosa i representa el 31,2 % del total.
Una persona28,0 %3.445 domicilis
Dues persones31,2 %3.846 domicilis
Tres persones19,3 %2.381 domicilis
Quatre persones13,1 %1.610 domicilis
Cinc persones4,2 %516 domicilis
Sis persones2,1 %262 domicilis
Set persones0,9 %114 domicilis
Vuit persones0,5 %58 domicilis
Nou persones o més0,6 %79 domicilis
Compara amb Sant Martí i Barcelona
01/01/2026 · Mateix període per a les tres zones. Percentatge sobre el total de cada territori quan la font permet calcular-lo; a sota, el nombre de domicilis.
Indicador / categoria
La Verneda i la Pau
Sant Martí
Barcelona
Una persona
28,0 %3.445 domicilis
29,7 %29.459 domicilis
31,9 %218.433 domicilis
Dues persones
31,2 %3.846 domicilis
30,3 %30.062 domicilis
29,5 %201.690 domicilis
Tres persones
19,3 %2.381 domicilis
18,9 %18.777 domicilis
17,6 %120.498 domicilis
Quatre persones
13,1 %1.610 domicilis
13,4 %13.257 domicilis
12,7 %86.631 domicilis
Cinc persones
4,2 %516 domicilis
4,1 %4.066 domicilis
4,4 %30.379 domicilis
Sis persones
2,1 %262 domicilis
1,7 %1.728 domicilis
1,8 %12.508 domicilis
Set persones
0,9 %114 domicilis
0,8 %783 domicilis
0,9 %6.005 domicilis
Vuit persones
0,5 %58 domicilis
0,5 %451 domicilis
0,5 %3.256 domicilis
Nou persones o més
0,6 %79 domicilis
0,6 %578 domicilis
0,7 %4.677 domicilis
Domicilis del padró municipal. Descriu els residents, no els compradors.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 01/01/2026 · Més recent primer
Categoria
01/01/2026
01/01/2025
01/01/2024
01/01/2023
01/01/2022
Una persona
3.445
3.349
3.329
3.249
3.162
Dues persones
3.846
3.815
3.785
3.676
3.587
Tres persones
2.381
2.354
2.374
2.352
2.271
Quatre persones
1.610
1.620
1.632
1.607
1.674
Cinc persones
516
521
501
482
480
Sis persones
262
224
231
188
199
Set persones
114
140
107
105
83
Vuit persones
58
74
51
47
39
Nou persones o més
79
102
69
48
40
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Padró municipal
01/01/2026
Presència de menors als domicilis
La distribució dels domicilis segons el nombre de menors de 18 anys empadronats. El gràfic distingeix els que tenen menors dels que no en tenen.
La categoria «Cap menor de 18 anys» és la més nombrosa i representa el 78,0 % del total.
El 22,0 % dels domicilis té almenys una persona menor de 18 anys empadronada.
22,0 %amb menors
Amb menors de 18 anys
Sense menors de 18 anys
Compara amb Sant Martí i Barcelona
01/01/2026 · Mateix període per a les tres zones. Percentatge sobre el total de cada territori quan la font permet calcular-lo; a sota, el nombre de domicilis.
Indicador / categoria
La Verneda i la Pau
Sant Martí
Barcelona
Cap menor de 18 anys
78,0 %9.607 domicilis
77,6 %76.904 domicilis
78,6 %538.014 domicilis
Un menor de 18 anys
12,9 %1.588 domicilis
13,0 %12.907 domicilis
12,1 %82.743 domicilis
Dos menors de 18 anys
7,4 %917 domicilis
7,7 %7.672 domicilis
7,4 %50.744 domicilis
Tres menors de 18 anys
1,3 %162 domicilis
1,3 %1.317 domicilis
1,4 %9.886 domicilis
Quatre menors de 18 anys o més
0,3 %37 domicilis
0,4 %361 domicilis
0,4 %2.690 domicilis
Domicilis del padró municipal. Descriu els residents, no els compradors.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 01/01/2026 · Més recent primer
Categoria
01/01/2026
01/01/2025
01/01/2024
01/01/2023
01/01/2022
Cap menor de 18 anys
9.607
9.509
9.353
9.094
8.934
Un menor de 18 anys
1.588
1.555
1.556
1.487
1.412
Dos menors de 18 anys
917
918
949
958
984
Tres menors de 18 anys
162
166
175
179
170
Quatre menors de 18 anys o més
37
51
46
36
35
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Padró municipal
01/01/2026
Domicilis del barri
El nombre de domicilis amb persones empadronades. Una mateixa adreça pot reunir una o diverses persones; aquesta xifra és diferent del total d’habitatges del Cadastre.
Variació respecte a l’edició de l’any anterior: +0,9 %.
12.311
Compara amb Sant Martí i Barcelona
01/01/2026 · Mateix període per a les tres zones.
Indicador / categoria
La Verneda i la Pau
Sant Martí
Barcelona
Domicilis del barri
12.311
99.161
684.077
Domicilis del padró municipal. Descriu els residents, no els compradors.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 01/01/2026 · Més recent primer
Data
Valor
01/01/2026
12.311
01/01/2025
12.199
01/01/2024
12.079
01/01/2023
11.754
01/01/2022
11.535
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Padró municipal
2023
Renda disponible per habitant
La renda anual disponible per resident del barri, comparada amb el districte i Barcelona per al mateix any.
Variació respecte a l’edició de l’any anterior: +6,6 %.
19.732 €
Compara amb Sant Martí i Barcelona
2023 · Mateix període per a les tres zones.
La Verneda i la Pau19.732 €
Sant Martí23.916 €
Barcelona26.069 €
Renda disponible anual per habitant. No equival al salari ni al pressupost dels compradors.
Veure l’evolució històrica
2019 – 2023 · Més recent primer
Data
Valor
2023
19.732 €
2022
18.503 €
2021
17.967 €
2020
16.545 €
2019
17.604 €
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD
04 · Història i habitatge
La Verneda i la Pau: conjunts diferents, una vida compartida
La Verneda i la Pau · Sant Martí · Barcelona
La història del barri
La Verneda va créixer amb promocions residencials des dels anys cinquanta. El conjunt de la Pau, inaugurat el 1966, es va sumar a altres sectors del barri. La Palmera i les rambles de Prim i Guipúscoa mostren l’evolució dels espais públics i de l’activitat quotidiana.
Distingeix els edificis de la Pau, la Verneda i l’entorn de la Palmera quan busquis comparables. Revisa ascensor, accessibilitat, rehabilitacions i distribució. Un habitatge reformat i un altre amb obres pendents requereixen ajustos, encara que comparteixin carrer, superfície o any aproximat de construcció.
Una bona comparació comença per saber què mesura cada dada. Pots desplegar els històrics i consultar les notes que acompanyen cada indicador.
Són preus d’anuncis o de compravendes?
El bloc de mercat utilitza mitjanes d’operacions registrades procedents de les estadístiques notarials difoses per l’Ajuntament. Són diferents dels preus que es demanen als anuncis dels portals immobiliaris.
Per què hi apareixen dates diferents?
Les dades de compravendes, Cadastre, padró i renda es publiquen amb calendaris diferents. Cada bloc indica el període de referència. La data de consulta d’aquesta pàgina no converteix tots els indicadors en dades del mateix any.
La superfície mitjana correspon a tots els pisos?
La superfície del bloc de compravendes correspon als habitatges que s’han venut. La superfície del parc residencial descriu els habitatges registrats al Cadastre. Són conjunts diferents i les mitjanes poden variar.
Què vol dir «Confidencial» o «Sense dada publicada»?
«Confidencial» indica que la font protegeix aquesta informació. «Sense dada publicada» assenyala que no hi ha cap valor disponible per a la categoria i el període mostrats. Cap de les dues expressions equival a zero.
Puc calcular el valor del meu pis amb el preu per m²?
La mitjana del barri serveix com a referència general. Una valoració individual requereix estudiar la ubicació concreta, la superfície, la planta, l’ascensor, la llum, l’estat i les característiques de la finca, juntament amb immobles comparables adequats.
Pots venir sense cita per parlar del teu habitatge, resoldre dubtes i organitzar una valoració presencial. T’acompanyem en la venda d’habitatges a tot Barcelona.
Espai Sant Joan
PUNTO HABITAT Passeig de Sant Joan, 150 · Barcelona 93 539 14 10
Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.
Gestionar el consentimiento de las cookies
Para ofrecer las mejores experiencias, utilizamos tecnologías como las cookies para almacenar y/o acceder a la información del dispositivo. El consentimiento de estas tecnologías nos permitirá procesar datos como el comportamiento de navegación o las identificaciones únicas en este sitio. No consentir o retirar el consentimiento, puede afectar negativamente a ciertas características y funciones.
Funcional
Sempre actiu
El almacenamiento o acceso técnico es estrictamente necesario para el propósito legítimo de permitir el uso de un servicio específico explícitamente solicitado por el abonado o usuario, o con el único propósito de llevar a cabo la transmisión de una comunicación a través de una red de comunicaciones electrónicas.
Preferencias
El almacenamiento o acceso técnico es necesario para la finalidad legítima de almacenar preferencias no solicitadas por el abonado o usuario.
Estadísticas
El almacenamiento o acceso técnico que es utilizado exclusivamente con fines estadísticos.El almacenamiento o acceso técnico que se utiliza exclusivamente con fines estadísticos anónimos. Sin un requerimiento, el cumplimiento voluntario por parte de tu proveedor de servicios de Internet, o los registros adicionales de un tercero, la información almacenada o recuperada sólo para este propósito no se puede utilizar para identificarte.
Marketing
El almacenamiento o acceso técnico es necesario para crear perfiles de usuario para enviar publicidad, o para rastrear al usuario en una web o en varias web con fines de marketing similares.