El preu mitjà de compravenda a La Font de la Guatlla és de 4.273 €/m², segons les dades provisionals de 2026 publicades per l’Ajuntament de Barcelona. És una mitjana d’operacions registrades d’un any encara incomplet; el valor de cada habitatge depèn de les seves característiques.
Antigua fábrica Casaramona · La Font de la Guatlla
Dades oficials de l’Ajuntament de Barcelona. Les xifres es mostren amb la data de referència per distingir l’última dada disponible de l’any en curs.
01 · El mercat de l’habitatge
Preus i compravendes del barri
Quant s’ha pagat en les operacions registrades, com ha evolucionat el preu i com es reparteix la titularitat del parc residencial.
El mercat de compravenda
Les quatre xifres clau de les compravendes registrades: preu per metre quadrat, nombre d’operacions, import mitjà i superfície dels pisos venuts.
Preu mitjà per m²
4.039 €/m²
2025 · any complet
+16,5%respecte a l’any anterior
Compravendes residencials
91
2025 · any complet
+2,2%respecte a l’any anterior
Import mitjà per habitatge
301.523 €
2025 · any complet
+10,7%respecte a l’any anterior
Superfície mitjana dels habitatges venuts
81,3 m²
2025 · any complet
-7,9%respecte a l’any anterior
Evolució del preu mitjà per m²
Compravendes registrades · euros per metre quadrat
Llisca el gràfic per veure tots els anys.
Compara amb Sants-Montjuïc i Barcelona
Cada fila indica l’any complet de referència. Es fa servir el mateix període a les tres zones.
Indicador / categoria
La Font de la Guatlla
Sants-Montjuïc
Barcelona
Preu mitjà per m² 2025 · any complet
4.039 €/m²
3.867 €/m²
4.254 €/m²
Compravendes residencials 2025 · any complet
91
2.009
16.897
Import mitjà per habitatge 2025 · any complet
301.523 €
269.745 €
372.930 €
Superfície mitjana dels habitatges venuts 2025 · any complet
81,3 m²
72,8 m²
86,4 m²
Mitjanes d’operacions registrades; no equivalen a una valoració individual. La superfície correspon als habitatges venuts.
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Registres notarials
2025 · any complet
Preu per any de construcció
El preu mitjà per metre quadrat dels habitatges venuts, agrupats pel període de construcció. Les xifres corresponen a l’any indicat, no a una mitjana de l’històric. Obre l’històric per seguir cada tram al llarg dels anys.
1900–19193.904 €/m²
1920–19394.771 €/m²
1940–19593.500 €/m²
1960–19794.019 €/m²
1980–19994.188 €/m²
No consta3.618 €/m²
Compara amb Sants-Montjuïc i Barcelona
2025 · any complet · Mateix període per a les tres zones.
Indicador / categoria
La Font de la Guatlla
Sants-Montjuïc
Barcelona
2020–actualitat
Sense dada publicada
4.075 €/m²
5.731 €/m²
2000–2020
Sense dada publicada
3.980 €/m²
4.904 €/m²
1980–1999
4.188 €/m²
3.764 €/m²
4.373 €/m²
1960–1979
4.019 €/m²
3.720 €/m²
3.944 €/m²
1940–1959
3.500 €/m²
3.889 €/m²
4.105 €/m²
1920–1939
4.771 €/m²
4.013 €/m²
4.772 €/m²
1900–1919
3.904 €/m²
4.334 €/m²
4.640 €/m²
Abans del 1900
Sense dada publicada
4.064 €/m²
4.308 €/m²
No consta
3.618 €/m²
3.426 €/m²
4.278 €/m²
Mitjanes de compravendes amb almenys cinc mostres i propietat horitzontal. Les diferències no aïllen l’efecte de l’antiguitat ni equivalen a una valoració individual.
Veure l’evolució històrica
2021 · any complet – 2025 · any complet · Més recent primer
Categoria
2025 · any complet
2024 · any complet
2023 · any complet
2022 · any complet
2021 · any complet
2000–2020
Sense dada publicada
3.262 €/m²
Sense dada publicada
Sense dada publicada
Sense dada publicada
1980–1999
4.188 €/m²
3.485 €/m²
3.319 €/m²
3.351 €/m²
3.102 €/m²
1960–1979
4.019 €/m²
3.463 €/m²
3.114 €/m²
3.096 €/m²
3.132 €/m²
1940–1959
3.500 €/m²
3.169 €/m²
2.560 €/m²
2.771 €/m²
3.190 €/m²
1920–1939
4.771 €/m²
3.632 €/m²
3.052 €/m²
4.290 €/m²
3.307 €/m²
1900–1919
3.904 €/m²
Sense dada publicada
Sense dada publicada
Sense dada publicada
Sense dada publicada
No consta
3.618 €/m²
2.369 €/m²
3.878 €/m²
Sense dada publicada
8.177 €/m²
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD
09/03/2026
Com es reparteix la titularitat
Com es distribueixen els habitatges segons el tipus de primer titular cadastral: particulars, societats, organismes públics i altres entitats.
La categoria «Persona física — espanyola» és la més nombrosa i representa el 84,1 % del total.
89,5 %
dels habitatges té una persona física com a primer titular cadastral.
Compara amb Sants-Montjuïc i Barcelona
09/03/2026 · Mateix període per a les tres zones. Percentatge sobre el total de cada territori quan la font permet calcular-lo; a sota, el nombre de habitatges.
Indicador / categoria
La Font de la Guatlla
Sants-Montjuïc
Barcelona
Persona física — espanyola
84,1 %4.308 habitatges
80,4 %73.104 habitatges
78,8 %659.066 habitatges
Persona física — estrangera
5,4 %278 habitatges
6,3 %5.756 habitatges
5,6 %47.005 habitatges
Societat anònima
1,0 %53 habitatges
1,2 %1.102 habitatges
2,1 %17.525 habitatges
Societat limitada / civil
8,1 %417 habitatges
8,6 %7.812 habitatges
10,0 %83.338 habitatges
Altres societats i associacions
0,1 %6 habitatges
0,8 %721 habitatges
1,0 %8.237 habitatges
Entitats estrangeres
0,1 %4 habitatges
0,0 %35 habitatges
0,1 %691 habitatges
Organismes públics
0,1 %7 habitatges
2,1 %1.949 habitatges
2,0 %16.387 habitatges
Institucions religioses
0,0 %2 habitatges
0,1 %110 habitatges
0,2 %1.534 habitatges
Altres tipus / UTE
Sense dada publicada
0,0 %10 habitatges
0,0 %123 habitatges
No consta
1,0 %50 habitatges
0,3 %298 habitatges
0,3 %2.715 habitatges
Classificació segons el primer titular cadastral; no identifica grans tenidors ni l’ús de cada habitatge.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 09/03/2026 · Més recent primer
Categoria
09/03/2026
04/03/2025
26/02/2024
06/03/2023
01/01/2022
Persona física — espanyola
4.308
4.355
4.353
4.375
4.395
Persona física — estrangera
278
271
263
240
211
Societat anònima
53
54
55
64
55
Societat limitada / civil
417
406
404
398
364
Altres societats i associacions
6
6
5
4
2
Entitats estrangeres
4
4
4
3
2
Organismes públics
7
7
8
13
13
Institucions religioses
2
2
2
2
2
Altres tipus / UTE
Sense dada publicada
Sense dada publicada
1
1
2
No consta
50
19
25
23
28
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Cadastre / IBI
02 · El parc residencial
Com són els habitatges del barri
Superfícies, èpoques de construcció i nombre d’habitatges. Un retrat del parc residencial que permet posar en context les característiques del teu pis.
09/03/2026
Com encaixa la mida del teu pis?
Compara la superfície del teu habitatge amb les mides que hi ha al barri i descobreix quina proporció ocupa cada tram.
La categoria «61–90 m²» és la més nombrosa i representa el 56,0 % del total.
<30 m²2,1 %107 habitatges
31–60 m²23,4 %1.201 habitatges
61–90 m²56,0 %2.870 habitatges
91–120 m²15,8 %811 habitatges
121–150 m²2,3 %117 habitatges
151–210 m²0,4 %19 habitatges
Compara amb Sants-Montjuïc i Barcelona
09/03/2026 · Mateix període per a les tres zones. Percentatge sobre el total de cada territori quan la font permet calcular-lo; a sota, el nombre de habitatges.
Indicador / categoria
La Font de la Guatlla
Sants-Montjuïc
Barcelona
<30 m²
2,1 %107 habitatges
2,7 %2.442 habitatges
3,0 %25.014 habitatges
31–60 m²
23,4 %1.201 habitatges
30,8 %27.987 habitatges
27,2 %227.392 habitatges
61–90 m²
56,0 %2.870 habitatges
52,5 %47.766 habitatges
46,0 %384.437 habitatges
91–120 m²
15,8 %811 habitatges
12,4 %11.271 habitatges
15,6 %130.240 habitatges
121–150 m²
2,3 %117 habitatges
1,2 %1.129 habitatges
4,4 %36.538 habitatges
151–210 m²
0,4 %19 habitatges
0,3 %250 habitatges
2,9 %24.203 habitatges
211–250 m²
Sense dada publicada
0,0 %20 habitatges
0,6 %4.719 habitatges
>250 m²
Sense dada publicada
0,0 %32 habitatges
0,5 %4.078 habitatges
Parc residencial del Cadastre; no és l’inventari de pisos actualment en venda.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 09/03/2026 · Més recent primer
Categoria
09/03/2026
04/03/2025
26/02/2024
06/03/2023
01/01/2022
<30 m²
107
107
105
105
102
31–60 m²
1.201
1.199
1.198
1.197
1.176
61–90 m²
2.870
2.870
2.867
2.869
2.849
91–120 m²
811
812
813
814
809
121–150 m²
117
117
117
118
118
151–210 m²
19
19
20
20
20
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Cadastre / IBI
09/03/2026
Quan es van construir els habitatges
Consulta com es distribueixen els habitatges segons l’any de construcció i quins períodes concentren una part més gran del parc residencial.
La categoria «1971–1980» és la més nombrosa i representa el 29,2 % del total.
Percentatge sobre les barres · Nombre d’habitatges sota cada període
1,3 %
<190169
19,3 %
1901–1940989
3,5 %
1941–1950177
6,2 %
1951–1960317
18,1 %
1961–1970926
29,2 %
1971–19801.497
3,6 %
1981–1990183
10,5 %
1991–2000539
6,1 %
2001–2010314
1,5 %
2011–202075
0,8 %
2021–203039
Llisca el gràfic per veure tots els períodes.Compara amb Sants-Montjuïc i Barcelona
09/03/2026 · Mateix període per a les tres zones. Percentatge sobre el total de cada territori quan la font permet calcular-lo; a sota, el nombre de habitatges.
Indicador / categoria
La Font de la Guatlla
Sants-Montjuïc
Barcelona
<1901
1,3 %69 habitatges
8,2 %7.497 habitatges
9,5 %79.125 habitatges
1901–1940
19,3 %989 habitatges
20,8 %18.928 habitatges
14,2 %118.546 habitatges
1941–1950
3,5 %177 habitatges
1,9 %1.693 habitatges
3,0 %24.697 habitatges
1951–1960
6,2 %317 habitatges
6,1 %5.587 habitatges
9,4 %78.578 habitatges
1961–1970
18,1 %926 habitatges
19,8 %17.969 habitatges
24,9 %208.397 habitatges
1971–1980
29,2 %1.497 habitatges
21,7 %19.758 habitatges
20,6 %171.941 habitatges
1981–1990
3,6 %183 habitatges
6,2 %5.607 habitatges
4,7 %39.394 habitatges
1991–2000
10,5 %539 habitatges
6,0 %5.455 habitatges
5,0 %41.970 habitatges
2001–2010
6,1 %314 habitatges
5,1 %4.609 habitatges
5,6 %46.677 habitatges
2011–2020
1,5 %75 habitatges
2,2 %1.969 habitatges
2,0 %16.530 habitatges
2021–2030
0,8 %39 habitatges
2,0 %1.825 habitatges
1,3 %10.766 habitatges
L’antiguitat descriu l’any de construcció, no l’estat de conservació ni les reformes.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 09/03/2026 · Més recent primer
Categoria
09/03/2026
04/03/2025
26/02/2024
06/03/2023
01/01/2022
<1901
69
69
69
70
69
1901–1940
989
989
989
992
995
1941–1950
177
177
177
177
177
1951–1960
317
317
317
317
316
1961–1970
926
926
924
924
923
1971–1980
1.497
1.496
1.496
1.496
1.496
1981–1990
183
183
183
183
183
1991–2000
539
539
539
539
539
2001–2010
314
314
314
314
314
2011–2020
75
75
73
73
62
2021–2030
39
39
39
38
Sense dada publicada
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Cadastre / IBI
09/03/2026
Superfície mitjana del parc residencial
La superfície mitjana dels habitatges del Cadastre, comparada amb el districte i amb el conjunt de Barcelona.
La variació respecte a l’edició de l’any anterior és inferior al 0,1 %.
73,5 m²
Compara amb Sants-Montjuïc i Barcelona
09/03/2026 · Mateix període per a les tres zones.
La Font de la Guatlla73,5 m²
Sants-Montjuïc69,4 m²
Barcelona77,9 m²
Parc residencial del Cadastre; no és l’inventari de pisos actualment en venda.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 09/03/2026 · Més recent primer
Data
Valor
09/03/2026
73,5 m²
04/03/2025
73,5 m²
26/02/2024
73,6 m²
06/03/2023
73,6 m²
01/01/2022
73,7 m²
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Cadastre / IBI
09/03/2026
Edat mitjana dels habitatges
L’edat mitjana del parc residencial, calculada a partir de l’any de construcció. Permet comparar l’antiguitat del barri amb la del districte i la ciutat.
Variació respecte a l’edició de l’any anterior: +1,7 %.
58,5 anys
Compara amb Sants-Montjuïc i Barcelona
09/03/2026 · Mateix període per a les tres zones.
La Font de la Guatlla58,5 anys
Sants-Montjuïc66,0 anys
Barcelona66,5 anys
L’antiguitat descriu l’any de construcció, no l’estat de conservació ni les reformes.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 09/03/2026 · Més recent primer
Data
Valor
09/03/2026
58,5 anys
04/03/2025
57,5 anys
26/02/2024
56,6 anys
06/03/2023
55,6 anys
01/01/2022
55,1 anys
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Cadastre / IBI
09/03/2026
Habitatges del barri
El nombre d’habitatges registrats al Cadastre. Pots consultar-ne l’evolució i comparar-lo amb els totals del districte i de Barcelona.
La variació respecte a l’edició de l’any anterior és inferior al 0,1 %.
5.125
Compara amb Sants-Montjuïc i Barcelona
09/03/2026 · Mateix període per a les tres zones.
Indicador / categoria
La Font de la Guatlla
Sants-Montjuïc
Barcelona
Habitatges del barri
5.125
90.897
836.621
Parc residencial del Cadastre; no és l’inventari de pisos actualment en venda.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 09/03/2026 · Més recent primer
Data
Valor
09/03/2026
5.125
04/03/2025
5.124
26/02/2024
5.120
06/03/2023
5.123
01/01/2022
5.074
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Cadastre / IBI
03 · La vida al barri
Llars, residents i renda disponible
La composició dels domicilis i el context econòmic dels residents, amb comparacions territorials quan la sèrie ho permet.
01/01/2026
Quantes persones viuen a cada domicili
Així es reparteixen els domicilis del barri segons el nombre de persones empadronades a cadascun.
La categoria «Una persona» és la més nombrosa i representa el 33,1 % del total.
Una persona33,1 %1.436 domicilis
Dues persones31,1 %1.347 domicilis
Tres persones17,7 %765 domicilis
Quatre persones10,8 %469 domicilis
Cinc persones3,8 %165 domicilis
Sis persones1,6 %68 domicilis
Set persones0,8 %33 domicilis
Vuit persones0,6 %24 domicilis
Nou persones o més0,6 %25 domicilis
Compara amb Sants-Montjuïc i Barcelona
01/01/2026 · Mateix període per a les tres zones. Percentatge sobre el total de cada territori quan la font permet calcular-lo; a sota, el nombre de domicilis.
Indicador / categoria
La Font de la Guatlla
Sants-Montjuïc
Barcelona
Una persona
33,1 %1.436 domicilis
32,5 %25.106 domicilis
31,9 %218.433 domicilis
Dues persones
31,1 %1.347 domicilis
30,1 %23.216 domicilis
29,5 %201.690 domicilis
Tres persones
17,7 %765 domicilis
17,3 %13.362 domicilis
17,6 %120.498 domicilis
Quatre persones
10,8 %469 domicilis
11,6 %8.973 domicilis
12,7 %86.631 domicilis
Cinc persones
3,8 %165 domicilis
4,2 %3.235 domicilis
4,4 %30.379 domicilis
Sis persones
1,6 %68 domicilis
1,9 %1.477 domicilis
1,8 %12.508 domicilis
Set persones
0,8 %33 domicilis
1,0 %789 domicilis
0,9 %6.005 domicilis
Vuit persones
0,6 %24 domicilis
0,6 %476 domicilis
0,5 %3.256 domicilis
Nou persones o més
0,6 %25 domicilis
0,8 %612 domicilis
0,7 %4.677 domicilis
Domicilis del padró municipal. Descriu els residents, no els compradors.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 01/01/2026 · Més recent primer
Categoria
01/01/2026
01/01/2025
01/01/2024
01/01/2023
01/01/2022
Una persona
1.436
1.413
1.389
1.407
1.377
Dues persones
1.347
1.325
1.342
1.300
1.289
Tres persones
765
809
795
801
761
Quatre persones
469
478
487
494
530
Cinc persones
165
149
168
169
144
Sis persones
68
72
65
57
62
Set persones
33
32
32
23
34
Vuit persones
24
25
20
12
17
Nou persones o més
25
25
22
25
22
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Padró municipal
01/01/2026
Presència de menors als domicilis
La distribució dels domicilis segons el nombre de menors de 18 anys empadronats. El gràfic distingeix els que tenen menors dels que no en tenen.
La categoria «Cap menor de 18 anys» és la més nombrosa i representa el 82,5 % del total.
El 17,5 % dels domicilis té almenys una persona menor de 18 anys empadronada.
17,5 %amb menors
Amb menors de 18 anys
Sense menors de 18 anys
Compara amb Sants-Montjuïc i Barcelona
01/01/2026 · Mateix període per a les tres zones. Percentatge sobre el total de cada territori quan la font permet calcular-lo; a sota, el nombre de domicilis.
Indicador / categoria
La Font de la Guatlla
Sants-Montjuïc
Barcelona
Cap menor de 18 anys
82,5 %3.573 domicilis
79,9 %61.694 domicilis
78,6 %538.014 domicilis
Un menor de 18 anys
11,2 %484 domicilis
11,9 %9.216 domicilis
12,1 %82.743 domicilis
Dos menors de 18 anys
5,5 %237 domicilis
6,6 %5.073 domicilis
7,4 %50.744 domicilis
Tres menors de 18 anys
0,7 %29 domicilis
1,3 %978 domicilis
1,4 %9.886 domicilis
Quatre menors de 18 anys o més
0,2 %9 domicilis
0,4 %285 domicilis
0,4 %2.690 domicilis
Domicilis del padró municipal. Descriu els residents, no els compradors.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 01/01/2026 · Més recent primer
Categoria
01/01/2026
01/01/2025
01/01/2024
01/01/2023
01/01/2022
Cap menor de 18 anys
3.573
3.567
3.544
3.489
3.437
Un menor de 18 anys
484
495
490
507
497
Dos menors de 18 anys
237
226
250
256
262
Tres menors de 18 anys
29
34
32
32
34
Quatre menors de 18 anys o més
9
6
4
4
6
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Padró municipal
01/01/2026
Domicilis del barri
El nombre de domicilis amb persones empadronades. Una mateixa adreça pot reunir una o diverses persones; aquesta xifra és diferent del total d’habitatges del Cadastre.
Variació respecte a l’edició de l’any anterior: +0,1 %.
4.332
Compara amb Sants-Montjuïc i Barcelona
01/01/2026 · Mateix període per a les tres zones.
Indicador / categoria
La Font de la Guatlla
Sants-Montjuïc
Barcelona
Domicilis del barri
4.332
77.246
684.077
Domicilis del padró municipal. Descriu els residents, no els compradors.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 01/01/2026 · Més recent primer
Data
Valor
01/01/2026
4.332
01/01/2025
4.328
01/01/2024
4.320
01/01/2023
4.288
01/01/2022
4.236
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Padró municipal
2023
Renda disponible per habitant
La renda anual disponible per resident del barri, comparada amb el districte i Barcelona per al mateix any.
Variació respecte a l’edició de l’any anterior: +9,8 %.
24.514 €
Compara amb Sants-Montjuïc i Barcelona
2023 · Mateix període per a les tres zones.
La Font de la Guatlla24.514 €
Sants-Montjuïc22.660 €
Barcelona26.069 €
Renda disponible anual per habitant. No equival al salari ni al pressupost dels compradors.
Veure l’evolució històrica
2019 – 2023 · Més recent primer
Data
Valor
2023
24.514 €
2022
22.327 €
2021
21.199 €
2020
19.983 €
2019
21.126 €
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD
04 · Història i habitatge
La Font de la Guatlla, al peu de Montjuïc
La Font de la Guatlla · Sants-Montjuïc · Barcelona
La història del barri
El barri conserva l’empremta d’un passat rural i fabril. La fàbrica Casaramona s’hi va instal·lar el 1912; altres indústries i les obres de l’Exposició de 1929 van contribuir al creixement dels habitatges al vessant.
La situació al vessant, l’accés a l’edifici i l’orientació mereixen una revisió concreta. No s’han d’equiparar automàticament les cases petites amb els pisos en blocs. El preu mitjà ajuda a situar el mercat, però cada tipologia necessita comparables adequats.
Una bona comparació comença per saber què mesura cada dada. Pots desplegar els històrics i consultar les notes que acompanyen cada indicador.
Són preus d’anuncis o de compravendes?
El bloc de mercat utilitza mitjanes d’operacions registrades procedents de les estadístiques notarials difoses per l’Ajuntament. Són diferents dels preus que es demanen als anuncis dels portals immobiliaris.
Per què hi apareixen dates diferents?
Les dades de compravendes, Cadastre, padró i renda es publiquen amb calendaris diferents. Cada bloc indica el període de referència. La data de consulta d’aquesta pàgina no converteix tots els indicadors en dades del mateix any.
La superfície mitjana correspon a tots els pisos?
La superfície del bloc de compravendes correspon als habitatges que s’han venut. La superfície del parc residencial descriu els habitatges registrats al Cadastre. Són conjunts diferents i les mitjanes poden variar.
Què vol dir «Confidencial» o «Sense dada publicada»?
«Confidencial» indica que la font protegeix aquesta informació. «Sense dada publicada» assenyala que no hi ha cap valor disponible per a la categoria i el període mostrats. Cap de les dues expressions equival a zero.
Puc calcular el valor del meu pis amb el preu per m²?
La mitjana del barri serveix com a referència general. Una valoració individual requereix estudiar la ubicació concreta, la superfície, la planta, l’ascensor, la llum, l’estat i les característiques de la finca, juntament amb immobles comparables adequats.
Pots venir sense cita per parlar del teu habitatge, resoldre dubtes i organitzar una valoració presencial. T’acompanyem en la venda d’habitatges a tot Barcelona.
Espai Sant Joan
PUNTO HABITAT Passeig de Sant Joan, 150 · Barcelona 93 539 14 10
Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.
Gestionar el consentimiento de las cookies
Para ofrecer las mejores experiencias, utilizamos tecnologías como las cookies para almacenar y/o acceder a la información del dispositivo. El consentimiento de estas tecnologías nos permitirá procesar datos como el comportamiento de navegación o las identificaciones únicas en este sitio. No consentir o retirar el consentimiento, puede afectar negativamente a ciertas características y funciones.
Funcional
Sempre actiu
El almacenamiento o acceso técnico es estrictamente necesario para el propósito legítimo de permitir el uso de un servicio específico explícitamente solicitado por el abonado o usuario, o con el único propósito de llevar a cabo la transmisión de una comunicación a través de una red de comunicaciones electrónicas.
Preferencias
El almacenamiento o acceso técnico es necesario para la finalidad legítima de almacenar preferencias no solicitadas por el abonado o usuario.
Estadísticas
El almacenamiento o acceso técnico que es utilizado exclusivamente con fines estadísticos.El almacenamiento o acceso técnico que se utiliza exclusivamente con fines estadísticos anónimos. Sin un requerimiento, el cumplimiento voluntario por parte de tu proveedor de servicios de Internet, o los registros adicionales de un tercero, la información almacenada o recuperada sólo para este propósito no se puede utilizar para identificarte.
Marketing
El almacenamiento o acceso técnico es necesario para crear perfiles de usuario para enviar publicidad, o para rastrear al usuario en una web o en varias web con fines de marketing similares.