El preu mitjà de compravenda al Bon Pastor és de 2.544 €/m², segons les dades provisionals de 2026 publicades per l’Ajuntament de Barcelona. És una mitjana d’operacions registrades d’un any encara incomplet; el valor de cada habitatge depèn de les seves característiques.
Dades oficials de l’Ajuntament de Barcelona. Les xifres es mostren amb la data de referència per distingir l’última dada disponible de l’any en curs.
01 · El mercat de l’habitatge
Preus i compravendes del barri
Quant s’ha pagat en les operacions registrades, com ha evolucionat el preu i com es reparteix la titularitat del parc residencial.
El mercat de compravenda
Les quatre xifres clau de les compravendes registrades: preu per metre quadrat, nombre d’operacions, import mitjà i superfície dels pisos venuts.
Preu mitjà per m²
2.746 €/m²
2025 · any complet
+19,1%respecte a l’any anterior
Compravendes residencials
155
2025 · any complet
+26,0%respecte a l’any anterior
Import mitjà per habitatge
192.481 €
2025 · any complet
+15,9%respecte a l’any anterior
Superfície mitjana dels habitatges venuts
72,4 m²
2025 · any complet
-4,5%respecte a l’any anterior
Evolució del preu mitjà per m²
Compravendes registrades · euros per metre quadrat
Llisca el gràfic per veure tots els anys.
Compara amb Sant Andreu i Barcelona
Cada fila indica l’any complet de referència. Es fa servir el mateix període a les tres zones.
Indicador / categoria
El Bon Pastor
Sant Andreu
Barcelona
Preu mitjà per m² 2025 · any complet
2.746 €/m²
3.460 €/m²
4.254 €/m²
Compravendes residencials 2025 · any complet
155
1.354
16.897
Import mitjà per habitatge 2025 · any complet
192.481 €
256.557 €
372.930 €
Superfície mitjana dels habitatges venuts 2025 · any complet
72,4 m²
77,4 m²
86,4 m²
Mitjanes d’operacions registrades; no equivalen a una valoració individual. La superfície correspon als habitatges venuts.
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Registres notarials
2025 · any complet
Preu per any de construcció
El preu mitjà per metre quadrat dels habitatges venuts, agrupats pel període de construcció. Les xifres corresponen a l’any indicat, no a una mitjana de l’històric. Obre l’històric per seguir cada tram al llarg dels anys.
1940–19592.078 €/m²
1960–19792.791 €/m²
1980–19992.488 €/m²
2000–20203.439 €/m²
No consta1.983 €/m²
Compara amb Sant Andreu i Barcelona
2025 · any complet · Mateix període per a les tres zones.
Indicador / categoria
El Bon Pastor
Sant Andreu
Barcelona
2020–actualitat
Sense dada publicada
5.146 €/m²
5.731 €/m²
2000–2020
3.439 €/m²
3.994 €/m²
4.904 €/m²
1980–1999
2.488 €/m²
3.148 €/m²
4.373 €/m²
1960–1979
2.791 €/m²
3.423 €/m²
3.944 €/m²
1940–1959
2.078 €/m²
3.249 €/m²
4.105 €/m²
1920–1939
Sense dada publicada
3.901 €/m²
4.772 €/m²
1900–1919
Sense dada publicada
3.596 €/m²
4.640 €/m²
Abans del 1900
Sense dada publicada
Sense dada publicada
4.308 €/m²
No consta
1.983 €/m²
3.006 €/m²
4.278 €/m²
Mitjanes de compravendes amb almenys cinc mostres i propietat horitzontal. Les diferències no aïllen l’efecte de l’antiguitat ni equivalen a una valoració individual.
Veure l’evolució històrica
2021 · any complet – 2025 · any complet · Més recent primer
Categoria
2025 · any complet
2024 · any complet
2023 · any complet
2022 · any complet
2021 · any complet
2000–2020
3.439 €/m²
2.441 €/m²
3.138 €/m²
3.101 €/m²
2.724 €/m²
1980–1999
2.488 €/m²
Sense dada publicada
Sense dada publicada
Sense dada publicada
Sense dada publicada
1960–1979
2.791 €/m²
2.345 €/m²
2.237 €/m²
2.291 €/m²
1.981 €/m²
1940–1959
2.078 €/m²
2.290 €/m²
2.062 €/m²
1.876 €/m²
1.838 €/m²
No consta
1.983 €/m²
1.836 €/m²
1.514 €/m²
1.888 €/m²
Sense dada publicada
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD
09/03/2026
Com es reparteix la titularitat
Com es distribueixen els habitatges segons el tipus de primer titular cadastral: particulars, societats, organismes públics i altres entitats.
La categoria «Persona física — espanyola» és la més nombrosa i representa el 78,8 % del total.
83,2 %
dels habitatges té una persona física com a primer titular cadastral.
Compara amb Sant Andreu i Barcelona
09/03/2026 · Mateix període per a les tres zones. Percentatge sobre el total de cada territori quan la font permet calcular-lo; a sota, el nombre de habitatges.
Indicador / categoria
El Bon Pastor
Sant Andreu
Barcelona
Persona física — espanyola
78,8 %4.178 habitatges
84,6 %61.186 habitatges
78,8 %659.066 habitatges
Persona física — estrangera
4,5 %237 habitatges
3,1 %2.221 habitatges
5,6 %47.005 habitatges
Societat anònima
1,0 %55 habitatges
1,6 %1.147 habitatges
2,1 %17.525 habitatges
Societat limitada / civil
3,9 %205 habitatges
6,4 %4.617 habitatges
10,0 %83.338 habitatges
Altres societats i associacions
0,5 %24 habitatges
0,6 %408 habitatges
1,0 %8.237 habitatges
Entitats estrangeres
Sense dada publicada
0,0 %3 habitatges
0,1 %691 habitatges
Organismes públics
11,1 %591 habitatges
3,5 %2.507 habitatges
2,0 %16.387 habitatges
Institucions religioses
0,1 %4 habitatges
0,1 %55 habitatges
0,2 %1.534 habitatges
Altres tipus / UTE
Sense dada publicada
0,1 %48 habitatges
0,0 %123 habitatges
No consta
0,2 %10 habitatges
0,2 %143 habitatges
0,3 %2.715 habitatges
Classificació segons el primer titular cadastral; no identifica grans tenidors ni l’ús de cada habitatge.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 09/03/2026 · Més recent primer
Categoria
09/03/2026
04/03/2025
26/02/2024
06/03/2023
01/01/2022
Persona física — espanyola
4.178
4.161
4.174
4.161
4.179
Persona física — estrangera
237
220
199
201
182
Societat anònima
55
75
85
90
91
Societat limitada / civil
205
216
214
212
209
Altres societats i associacions
24
24
21
21
20
Organismes públics
591
746
749
699
748
Institucions religioses
4
4
4
4
4
Altres tipus / UTE
Sense dada publicada
3
2
3
4
No consta
10
12
15
17
67
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Cadastre / IBI
02 · El parc residencial
Com són els habitatges del barri
Superfícies, èpoques de construcció i nombre d’habitatges. Un retrat del parc residencial que permet posar en context les característiques del teu pis.
09/03/2026
Com encaixa la mida del teu pis?
Compara la superfície del teu habitatge amb les mides que hi ha al barri i descobreix quina proporció ocupa cada tram.
La categoria «61–90 m²» és la més nombrosa i representa el 53,1 % del total.
<30 m²2,5 %132 habitatges
31–60 m²29,1 %1.543 habitatges
61–90 m²53,1 %2.818 habitatges
91–120 m²14,7 %780 habitatges
121–150 m²0,5 %27 habitatges
151–210 m²0,1 %4 habitatges
Compara amb Sant Andreu i Barcelona
09/03/2026 · Mateix període per a les tres zones. Percentatge sobre el total de cada territori quan la font permet calcular-lo; a sota, el nombre de habitatges.
Indicador / categoria
El Bon Pastor
Sant Andreu
Barcelona
<30 m²
2,5 %132 habitatges
2,7 %1.977 habitatges
3,0 %25.014 habitatges
31–60 m²
29,1 %1.543 habitatges
27,4 %19.852 habitatges
27,2 %227.392 habitatges
61–90 m²
53,1 %2.818 habitatges
55,1 %39.853 habitatges
46,0 %384.437 habitatges
91–120 m²
14,7 %780 habitatges
13,4 %9.690 habitatges
15,6 %130.240 habitatges
121–150 m²
0,5 %27 habitatges
1,1 %803 habitatges
4,4 %36.538 habitatges
151–210 m²
0,1 %4 habitatges
0,2 %129 habitatges
2,9 %24.203 habitatges
211–250 m²
Sense dada publicada
0,0 %12 habitatges
0,6 %4.719 habitatges
>250 m²
Sense dada publicada
0,0 %19 habitatges
0,5 %4.078 habitatges
Parc residencial del Cadastre; no és l’inventari de pisos actualment en venda.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 09/03/2026 · Més recent primer
Categoria
09/03/2026
04/03/2025
26/02/2024
06/03/2023
01/01/2022
<30 m²
132
155
156
156
180
31–60 m²
1.543
1.713
1.714
1.714
1.892
61–90 m²
2.818
2.785
2.785
2.769
2.754
91–120 m²
780
776
776
737
651
121–150 m²
27
27
27
27
22
151–210 m²
4
4
4
4
4
>250 m²
Sense dada publicada
1
1
1
1
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Cadastre / IBI
09/03/2026
Quan es van construir els habitatges
Consulta com es distribueixen els habitatges segons l’any de construcció i quins períodes concentren una part més gran del parc residencial.
La categoria «1961–1970» és la més nombrosa i representa el 35,7 % del total.
Percentatge sobre les barres · Nombre d’habitatges sota cada període
0,0 %
<19012
1,8 %
1901–194097
0,8 %
1941–195040
8,4 %
1951–1960444
35,7 %
1961–19701.896
12,9 %
1971–1980683
2,7 %
1981–1990142
1,9 %
1991–2000100
27,7 %
2001–20101.467
3,4 %
2011–2020182
4,7 %
2021–2030251
Llisca el gràfic per veure tots els períodes.Compara amb Sant Andreu i Barcelona
09/03/2026 · Mateix període per a les tres zones. Percentatge sobre el total de cada territori quan la font permet calcular-lo; a sota, el nombre de habitatges.
Indicador / categoria
El Bon Pastor
Sant Andreu
Barcelona
<1901
0,0 %2 habitatges
3,2 %2.296 habitatges
9,5 %79.125 habitatges
1901–1940
1,8 %97 habitatges
5,2 %3.787 habitatges
14,2 %118.546 habitatges
1941–1950
0,8 %40 habitatges
1,8 %1.266 habitatges
3,0 %24.697 habitatges
1951–1960
8,4 %444 habitatges
9,7 %7.047 habitatges
9,4 %78.578 habitatges
1961–1970
35,7 %1.896 habitatges
29,0 %20.951 habitatges
24,9 %208.397 habitatges
1971–1980
12,9 %683 habitatges
25,4 %18.403 habitatges
20,6 %171.941 habitatges
1981–1990
2,7 %142 habitatges
4,8 %3.460 habitatges
4,7 %39.394 habitatges
1991–2000
1,9 %100 habitatges
6,3 %4.585 habitatges
5,0 %41.970 habitatges
2001–2010
27,7 %1.467 habitatges
9,8 %7.072 habitatges
5,6 %46.677 habitatges
2011–2020
3,4 %182 habitatges
2,9 %2.065 habitatges
2,0 %16.530 habitatges
2021–2030
4,7 %251 habitatges
1,9 %1.403 habitatges
1,3 %10.766 habitatges
L’antiguitat descriu l’any de construcció, no l’estat de conservació ni les reformes.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 09/03/2026 · Més recent primer
Categoria
09/03/2026
04/03/2025
26/02/2024
06/03/2023
01/01/2022
<1901
2
3
3
3
3
1901–1940
97
285
285
285
498
1941–1950
40
40
40
40
40
1951–1960
444
445
445
445
444
1961–1970
1.896
1.897
1.897
1.898
1.898
1971–1980
683
683
684
683
683
1981–1990
142
165
166
166
190
1991–2000
100
100
100
100
100
2001–2010
1.467
1.467
1.467
1.466
1.466
2011–2020
182
182
182
182
182
2021–2030
251
194
194
140
Sense dada publicada
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Cadastre / IBI
09/03/2026
Superfície mitjana del parc residencial
La superfície mitjana dels habitatges del Cadastre, comparada amb el districte i amb el conjunt de Barcelona.
Variació respecte a l’edició de l’any anterior: +1,3 %.
69,9 m²
Compara amb Sant Andreu i Barcelona
09/03/2026 · Mateix període per a les tres zones.
El Bon Pastor69,9 m²
Sant Andreu70,8 m²
Barcelona77,9 m²
Parc residencial del Cadastre; no és l’inventari de pisos actualment en venda.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 09/03/2026 · Més recent primer
Data
Valor
09/03/2026
69,9 m²
04/03/2025
69,1 m²
26/02/2024
69,1 m²
06/03/2023
68,8 m²
01/01/2022
67,3 m²
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Cadastre / IBI
09/03/2026
Edat mitjana dels habitatges
L’edat mitjana del parc residencial, calculada a partir de l’any de construcció. Permet comparar l’antiguitat del barri amb la del districte i la ciutat.
Variació respecte a l’edició de l’any anterior: -3,1 %.
44,2 anys
Compara amb Sant Andreu i Barcelona
09/03/2026 · Mateix període per a les tres zones.
El Bon Pastor44,2 anys
Sant Andreu54,0 anys
Barcelona66,5 anys
L’antiguitat descriu l’any de construcció, no l’estat de conservació ni les reformes.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 09/03/2026 · Més recent primer
Data
Valor
09/03/2026
44,2 anys
04/03/2025
45,6 anys
26/02/2024
44,6 anys
06/03/2023
44,0 anys
01/01/2022
46,0 anys
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Cadastre / IBI
09/03/2026
Habitatges del barri
El nombre d’habitatges registrats al Cadastre. Pots consultar-ne l’evolució i comparar-lo amb els totals del districte i de Barcelona.
Variació respecte a l’edició de l’any anterior: -2,9 %.
5.304
Compara amb Sant Andreu i Barcelona
09/03/2026 · Mateix període per a les tres zones.
Indicador / categoria
El Bon Pastor
Sant Andreu
Barcelona
Habitatges del barri
5.304
72.335
836.621
Parc residencial del Cadastre; no és l’inventari de pisos actualment en venda.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 09/03/2026 · Més recent primer
Data
Valor
09/03/2026
5.304
04/03/2025
5.461
26/02/2024
5.463
06/03/2023
5.408
01/01/2022
5.504
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Cadastre / IBI
03 · La vida al barri
Llars, residents i renda disponible
La composició dels domicilis i el context econòmic dels residents, amb comparacions territorials quan la sèrie ho permet.
01/01/2026
Quantes persones viuen a cada domicili
Així es reparteixen els domicilis del barri segons el nombre de persones empadronades a cadascun.
La categoria «Dues persones» és la més nombrosa i representa el 27,7 % del total.
Una persona24,4 %1.155 domicilis
Dues persones27,7 %1.313 domicilis
Tres persones20,2 %957 domicilis
Quatre persones17,1 %812 domicilis
Cinc persones5,5 %260 domicilis
Sis persones2,5 %118 domicilis
Set persones1,1 %51 domicilis
Vuit persones0,5 %25 domicilis
Nou persones o més1,0 %47 domicilis
Compara amb Sant Andreu i Barcelona
01/01/2026 · Mateix període per a les tres zones. Percentatge sobre el total de cada territori quan la font permet calcular-lo; a sota, el nombre de domicilis.
Indicador / categoria
El Bon Pastor
Sant Andreu
Barcelona
Una persona
24,4 %1.155 domicilis
29,2 %18.205 domicilis
31,9 %218.433 domicilis
Dues persones
27,7 %1.313 domicilis
30,2 %18.812 domicilis
29,5 %201.690 domicilis
Tres persones
20,2 %957 domicilis
19,0 %11.838 domicilis
17,6 %120.498 domicilis
Quatre persones
17,1 %812 domicilis
13,8 %8.582 domicilis
12,7 %86.631 domicilis
Cinc persones
5,5 %260 domicilis
4,2 %2.595 domicilis
4,4 %30.379 domicilis
Sis persones
2,5 %118 domicilis
1,8 %1.099 domicilis
1,8 %12.508 domicilis
Set persones
1,1 %51 domicilis
0,8 %487 domicilis
0,9 %6.005 domicilis
Vuit persones
0,5 %25 domicilis
0,5 %287 domicilis
0,5 %3.256 domicilis
Nou persones o més
1,0 %47 domicilis
0,6 %399 domicilis
0,7 %4.677 domicilis
Domicilis del padró municipal. Descriu els residents, no els compradors.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 01/01/2026 · Més recent primer
Categoria
01/01/2026
01/01/2025
01/01/2024
01/01/2023
01/01/2022
Una persona
1.155
1.116
1.104
1.111
1.117
Dues persones
1.313
1.304
1.274
1.207
1.215
Tres persones
957
928
940
979
961
Quatre persones
812
808
813
778
796
Cinc persones
260
259
244
240
233
Sis persones
118
116
111
97
103
Set persones
51
46
37
43
37
Vuit persones
25
40
29
25
20
Nou persones o més
47
44
36
32
24
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Padró municipal
01/01/2026
Presència de menors als domicilis
La distribució dels domicilis segons el nombre de menors de 18 anys empadronats. El gràfic distingeix els que tenen menors dels que no en tenen.
La categoria «Cap menor de 18 anys» és la més nombrosa i representa el 69,7 % del total.
El 30,3 % dels domicilis té almenys una persona menor de 18 anys empadronada.
30,3 %amb menors
Amb menors de 18 anys
Sense menors de 18 anys
Compara amb Sant Andreu i Barcelona
01/01/2026 · Mateix període per a les tres zones. Percentatge sobre el total de cada territori quan la font permet calcular-lo; a sota, el nombre de domicilis.
Indicador / categoria
El Bon Pastor
Sant Andreu
Barcelona
Cap menor de 18 anys
69,7 %3.304 domicilis
76,3 %47.529 domicilis
78,6 %538.014 domicilis
Un menor de 18 anys
17,6 %832 domicilis
13,7 %8.534 domicilis
12,1 %82.743 domicilis
Dos menors de 18 anys
9,5 %449 domicilis
8,2 %5.106 domicilis
7,4 %50.744 domicilis
Tres menors de 18 anys
2,4 %115 domicilis
1,4 %901 domicilis
1,4 %9.886 domicilis
Quatre menors de 18 anys o més
0,8 %38 domicilis
0,4 %234 domicilis
0,4 %2.690 domicilis
Domicilis del padró municipal. Descriu els residents, no els compradors.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 01/01/2026 · Més recent primer
Categoria
01/01/2026
01/01/2025
01/01/2024
01/01/2023
01/01/2022
Cap menor de 18 anys
3.304
3.221
3.118
3.064
3.051
Un menor de 18 anys
832
790
776
758
737
Dos menors de 18 anys
449
490
535
537
566
Tres menors de 18 anys
115
111
117
111
115
Quatre menors de 18 anys o més
38
49
42
42
37
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Padró municipal
01/01/2026
Domicilis del barri
El nombre de domicilis amb persones empadronades. Una mateixa adreça pot reunir una o diverses persones; aquesta xifra és diferent del total d’habitatges del Cadastre.
Variació respecte a l’edició de l’any anterior: +1,7 %.
4.738
Compara amb Sant Andreu i Barcelona
01/01/2026 · Mateix període per a les tres zones.
Indicador / categoria
El Bon Pastor
Sant Andreu
Barcelona
Domicilis del barri
4.738
62.304
684.077
Domicilis del padró municipal. Descriu els residents, no els compradors.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 01/01/2026 · Més recent primer
Data
Valor
01/01/2026
4.738
01/01/2025
4.661
01/01/2024
4.588
01/01/2023
4.512
01/01/2022
4.506
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Padró municipal
2023
Renda disponible per habitant
La renda anual disponible per resident del barri, comparada amb el districte i Barcelona per al mateix any.
Variació respecte a l’edició de l’any anterior: +5,6 %.
18.333 €
Compara amb Sant Andreu i Barcelona
2023 · Mateix període per a les tres zones.
El Bon Pastor18.333 €
Sant Andreu22.458 €
Barcelona26.069 €
Renda disponible anual per habitant. No equival al salari ni al pressupost dels compradors.
Veure l’evolució històrica
2019 – 2023 · Més recent primer
Data
Valor
2023
18.333 €
2022
17.356 €
2021
16.993 €
2020
15.386 €
2019
16.647 €
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD
04 · Història i habitatge
El Bon Pastor: barris obrers i memòria del Besòs
El Bon Pastor · Sant Andreu · Barcelona
La història del barri
El Bon Pastor reuneix sectors sorgits en etapes diferents, des de les àrees d’Estadella i Sanchis fins a les cases construïdes el 1929. El Rec Comtal, l’activitat industrial i l’habitatge obrer formen part de la seva història. El barri es va incorporar a Barcelona el 1945.
Distingeix les promocions recents de les finques més antigues i comprova el règim de cada habitatge. Superfície útil, terrassa, aparcament, eficiència energètica i despeses comunitàries ajuden a comparar. Les mitjanes del barri s’han de contrastar amb operacions d’habitatges equivalents, no només amb anuncis pròxims.
Una bona comparació comença per saber què mesura cada dada. Pots desplegar els històrics i consultar les notes que acompanyen cada indicador.
Són preus d’anuncis o de compravendes?
El bloc de mercat utilitza mitjanes d’operacions registrades procedents de les estadístiques notarials difoses per l’Ajuntament. Són diferents dels preus que es demanen als anuncis dels portals immobiliaris.
Per què hi apareixen dates diferents?
Les dades de compravendes, Cadastre, padró i renda es publiquen amb calendaris diferents. Cada bloc indica el període de referència. La data de consulta d’aquesta pàgina no converteix tots els indicadors en dades del mateix any.
La superfície mitjana correspon a tots els pisos?
La superfície del bloc de compravendes correspon als habitatges que s’han venut. La superfície del parc residencial descriu els habitatges registrats al Cadastre. Són conjunts diferents i les mitjanes poden variar.
Què vol dir «Confidencial» o «Sense dada publicada»?
«Confidencial» indica que la font protegeix aquesta informació. «Sense dada publicada» assenyala que no hi ha cap valor disponible per a la categoria i el període mostrats. Cap de les dues expressions equival a zero.
Puc calcular el valor del meu pis amb el preu per m²?
La mitjana del barri serveix com a referència general. Una valoració individual requereix estudiar la ubicació concreta, la superfície, la planta, l’ascensor, la llum, l’estat i les característiques de la finca, juntament amb immobles comparables adequats.
Pots venir sense cita per parlar del teu habitatge, resoldre dubtes i organitzar una valoració presencial. T’acompanyem en la venda d’habitatges a tot Barcelona.
Espai Sant Joan
PUNTO HABITAT Passeig de Sant Joan, 150 · Barcelona 93 539 14 10
Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.
Gestionar el consentimiento de las cookies
Para ofrecer las mejores experiencias, utilizamos tecnologías como las cookies para almacenar y/o acceder a la información del dispositivo. El consentimiento de estas tecnologías nos permitirá procesar datos como el comportamiento de navegación o las identificaciones únicas en este sitio. No consentir o retirar el consentimiento, puede afectar negativamente a ciertas características y funciones.
Funcional
Sempre actiu
El almacenamiento o acceso técnico es estrictamente necesario para el propósito legítimo de permitir el uso de un servicio específico explícitamente solicitado por el abonado o usuario, o con el único propósito de llevar a cabo la transmisión de una comunicación a través de una red de comunicaciones electrónicas.
Preferencias
El almacenamiento o acceso técnico es necesario para la finalidad legítima de almacenar preferencias no solicitadas por el abonado o usuario.
Estadísticas
El almacenamiento o acceso técnico que es utilizado exclusivamente con fines estadísticos.El almacenamiento o acceso técnico que se utiliza exclusivamente con fines estadísticos anónimos. Sin un requerimiento, el cumplimiento voluntario por parte de tu proveedor de servicios de Internet, o los registros adicionales de un tercero, la información almacenada o recuperada sólo para este propósito no se puede utilizar para identificarte.
Marketing
El almacenamiento o acceso técnico es necesario para crear perfiles de usuario para enviar publicidad, o para rastrear al usuario en una web o en varias web con fines de marketing similares.