L’últim preu mitjà de compravenda disponible a Can Peguera és de 2.267 €/m² i correspon a 2024 (any complet), segons l’Ajuntament de Barcelona. És una mitjana d’operacions registrades d’aquell període, no una valoració actual d’un pis concret.
Dades oficials de l’Ajuntament de Barcelona. Les xifres es mostren amb la data de referència per distingir l’última dada disponible de l’any en curs.
01 · El mercat de l’habitatge
Preus i compravendes del barri
Quant s’ha pagat en les operacions registrades, com ha evolucionat el preu i com es reparteix la titularitat del parc residencial.
El mercat de compravenda
Les quatre xifres clau de les compravendes registrades: preu per metre quadrat, nombre d’operacions, import mitjà i superfície dels pisos venuts.
Preu mitjà per m²
2.267 €/m²
2024 · any complet
-19,9%respecte a l’any anterior
Compravendes residencials
5
2024 · any complet
-16,7%respecte a l’any anterior
Import mitjà per habitatge
221.400 €
2024 · any complet
-2,8%respecte a l’any anterior
Superfície mitjana dels habitatges venuts
98,0 m²
2024 · any complet
+20,7%respecte a l’any anterior
Evolució del preu mitjà per m²
Compravendes registrades · euros per metre quadrat
— Sense dada publicada o validada per a aquest any. La línia s’interromp; no s’estima el valor que falta.
Llisca el gràfic per veure tots els anys.
Compara amb Nou Barris i Barcelona
Cada fila indica l’any complet de referència. Es fa servir el mateix període a les tres zones.
Indicador / categoria
Can Peguera
Nou Barris
Barcelona
Preu mitjà per m² 2024 · any complet
2.267 €/m²
2.532 €/m²
3.874 €/m²
Compravendes residencials 2024 · any complet
5
1.590
15.847
Import mitjà per habitatge 2024 · any complet
221.400 €
170.722 €
344.414 €
Superfície mitjana dels habitatges venuts 2024 · any complet
98,0 m²
69,3 m²
87,8 m²
Mitjanes d’operacions registrades; no equivalen a una valoració individual. La superfície correspon als habitatges venuts.
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Registres notarials
Preu per època de construcció
No hi ha cap dada publicada disponible per a aquest barri.
09/03/2026
Com es reparteix la titularitat
Com es distribueixen els habitatges segons el tipus de primer titular cadastral: particulars, societats, organismes públics i altres entitats.
La categoria «Organismes públics» és la més nombrosa i representa el 70,2 % del total.
20,0 %
dels habitatges té una persona física com a primer titular cadastral.
Compara amb Nou Barris i Barcelona
09/03/2026 · Mateix període per a les tres zones. Percentatge sobre el total de cada territori quan la font permet calcular-lo; a sota, el nombre de habitatges.
Indicador / categoria
Can Peguera
Nou Barris
Barcelona
Persona física — espanyola
19,3 %202 habitatges
84,8 %65.434 habitatges
78,8 %659.066 habitatges
Persona física — estrangera
0,7 %7 habitatges
3,2 %2.498 habitatges
5,6 %47.005 habitatges
Societat anònima
9,4 %98 habitatges
1,9 %1.459 habitatges
2,1 %17.525 habitatges
Societat limitada / civil
0,4 %4 habitatges
4,7 %3.601 habitatges
10,0 %83.338 habitatges
Altres societats i associacions
Sense dada publicada
0,6 %439 habitatges
1,0 %8.237 habitatges
Entitats estrangeres
Sense dada publicada
0,0 %7 habitatges
0,1 %691 habitatges
Organismes públics
70,2 %735 habitatges
4,4 %3.384 habitatges
2,0 %16.387 habitatges
Institucions religioses
0,1 %1 habitatges
0,1 %64 habitatges
0,2 %1.534 habitatges
Altres tipus / UTE
Sense dada publicada
0,0 %20 habitatges
0,0 %123 habitatges
No consta
Sense dada publicada
0,3 %262 habitatges
0,3 %2.715 habitatges
Classificació segons el primer titular cadastral; no identifica grans tenidors ni l’ús de cada habitatge.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 09/03/2026 · Més recent primer
Categoria
09/03/2026
04/03/2025
26/02/2024
06/03/2023
01/01/2022
Persona física — espanyola
202
202
204
205
205
Persona física — estrangera
7
8
8
7
7
Societat anònima
98
98
98
99
99
Societat limitada / civil
4
3
2
1
Sense dada publicada
Organismes públics
735
735
734
734
735
Institucions religioses
1
1
1
1
1
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Cadastre / IBI
02 · El parc residencial
Com són els habitatges del barri
Superfícies, èpoques de construcció i nombre d’habitatges. Un retrat del parc residencial que permet posar en context les característiques del teu pis.
09/03/2026
Com encaixa la mida del teu pis?
Compara la superfície del teu habitatge amb les mides que hi ha al barri i descobreix quina proporció ocupa cada tram.
La categoria «31–60 m²» és la més nombrosa i representa el 74,1 % del total.
<30 m²3,7 %39 habitatges
31–60 m²74,1 %776 habitatges
61–90 m²21,8 %228 habitatges
91–120 m²0,1 %1 habitatges
121–150 m²0,2 %2 habitatges
151–210 m²0,1 %1 habitatges
Compara amb Nou Barris i Barcelona
09/03/2026 · Mateix període per a les tres zones. Percentatge sobre el total de cada territori quan la font permet calcular-lo; a sota, el nombre de habitatges.
Indicador / categoria
Can Peguera
Nou Barris
Barcelona
<30 m²
3,7 %39 habitatges
2,4 %1.816 habitatges
3,0 %25.014 habitatges
31–60 m²
74,1 %776 habitatges
40,4 %31.172 habitatges
27,2 %227.392 habitatges
61–90 m²
21,8 %228 habitatges
49,9 %38.502 habitatges
46,0 %384.437 habitatges
91–120 m²
0,1 %1 habitatges
6,9 %5.335 habitatges
15,6 %130.240 habitatges
121–150 m²
0,2 %2 habitatges
0,3 %266 habitatges
4,4 %36.538 habitatges
151–210 m²
0,1 %1 habitatges
0,1 %64 habitatges
2,9 %24.203 habitatges
211–250 m²
Sense dada publicada
0,0 %6 habitatges
0,6 %4.719 habitatges
>250 m²
Sense dada publicada
0,0 %7 habitatges
0,5 %4.078 habitatges
Parc residencial del Cadastre; no és l’inventari de pisos actualment en venda.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 09/03/2026 · Més recent primer
Categoria
09/03/2026
04/03/2025
26/02/2024
06/03/2023
01/01/2022
<30 m²
39
39
39
39
39
31–60 m²
776
776
776
776
776
61–90 m²
228
228
228
228
228
91–120 m²
1
1
1
1
1
121–150 m²
2
2
2
2
2
151–210 m²
1
1
1
1
1
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Cadastre / IBI
09/03/2026
Quan es van construir els habitatges
Consulta com es distribueixen els habitatges segons l’any de construcció i quins períodes concentren una part més gran del parc residencial.
La categoria «1901–1940» és la més nombrosa i representa el 62,1 % del total.
Percentatge sobre les barres · Nombre d’habitatges sota cada període
62,1 %
1901–1940650
0,8 %
1941–19508
3,4 %
1951–196036
1,4 %
1971–198015
13,3 %
1981–1990139
19,0 %
2001–2010199
Llisca el gràfic per veure tots els períodes.Compara amb Nou Barris i Barcelona
09/03/2026 · Mateix període per a les tres zones. Percentatge sobre el total de cada territori quan la font permet calcular-lo; a sota, el nombre de habitatges.
Indicador / categoria
Can Peguera
Nou Barris
Barcelona
<1901
Sense dada publicada
0,3 %199 habitatges
9,5 %79.125 habitatges
1901–1940
62,1 %650 habitatges
2,1 %1.603 habitatges
14,2 %118.546 habitatges
1941–1950
0,8 %8 habitatges
1,0 %764 habitatges
3,0 %24.697 habitatges
1951–1960
3,4 %36 habitatges
16,1 %12.442 habitatges
9,4 %78.578 habitatges
1961–1970
Sense dada publicada
43,7 %33.710 habitatges
24,9 %208.397 habitatges
1971–1980
1,4 %15 habitatges
23,5 %18.147 habitatges
20,6 %171.941 habitatges
1981–1990
13,3 %139 habitatges
2,7 %2.060 habitatges
4,7 %39.394 habitatges
1991–2000
Sense dada publicada
3,4 %2.607 habitatges
5,0 %41.970 habitatges
2001–2010
19,0 %199 habitatges
5,7 %4.375 habitatges
5,6 %46.677 habitatges
2011–2020
Sense dada publicada
1,2 %905 habitatges
2,0 %16.530 habitatges
2021–2030
Sense dada publicada
0,5 %356 habitatges
1,3 %10.766 habitatges
L’antiguitat descriu l’any de construcció, no l’estat de conservació ni les reformes.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 09/03/2026 · Més recent primer
Categoria
09/03/2026
04/03/2025
26/02/2024
06/03/2023
01/01/2022
1901–1940
650
650
650
650
650
1941–1950
8
8
8
8
8
1951–1960
36
36
36
36
36
1971–1980
15
15
15
15
15
1981–1990
139
139
139
139
139
2001–2010
199
199
199
199
199
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Cadastre / IBI
09/03/2026
Superfície mitjana del parc residencial
La superfície mitjana dels habitatges del Cadastre, comparada amb el districte i amb el conjunt de Barcelona.
La variació respecte a l’edició de l’any anterior és inferior al 0,1 %.
53,6 m²
Compara amb Nou Barris i Barcelona
09/03/2026 · Mateix període per a les tres zones.
Can Peguera53,6 m²
Nou Barris65,1 m²
Barcelona77,9 m²
Parc residencial del Cadastre; no és l’inventari de pisos actualment en venda.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 09/03/2026 · Més recent primer
Data
Valor
09/03/2026
53,6 m²
04/03/2025
53,6 m²
26/02/2024
53,6 m²
06/03/2023
53,6 m²
01/01/2022
53,6 m²
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Cadastre / IBI
09/03/2026
Edat mitjana dels habitatges
L’edat mitjana del parc residencial, calculada a partir de l’any de construcció. Permet comparar l’antiguitat del barri amb la del districte i la ciutat.
Variació respecte a l’edició de l’any anterior: +1,4 %.
73,4 anys
Compara amb Nou Barris i Barcelona
09/03/2026 · Mateix període per a les tres zones.
Can Peguera73,4 anys
Nou Barris56,3 anys
Barcelona66,5 anys
L’antiguitat descriu l’any de construcció, no l’estat de conservació ni les reformes.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 09/03/2026 · Més recent primer
Data
Valor
09/03/2026
73,4 anys
04/03/2025
72,4 anys
26/02/2024
71,4 anys
06/03/2023
70,4 anys
01/01/2022
69,4 anys
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Cadastre / IBI
09/03/2026
Habitatges del barri
El nombre d’habitatges registrats al Cadastre. Pots consultar-ne l’evolució i comparar-lo amb els totals del districte i de Barcelona.
La variació respecte a l’edició de l’any anterior és inferior al 0,1 %.
1.047
Compara amb Nou Barris i Barcelona
09/03/2026 · Mateix període per a les tres zones.
Indicador / categoria
Can Peguera
Nou Barris
Barcelona
Habitatges del barri
1.047
77.168
836.621
Parc residencial del Cadastre; no és l’inventari de pisos actualment en venda.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 09/03/2026 · Més recent primer
Data
Valor
09/03/2026
1.047
04/03/2025
1.047
26/02/2024
1.047
06/03/2023
1.047
01/01/2022
1.047
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Cadastre / IBI
03 · La vida al barri
Llars, residents i renda disponible
La composició dels domicilis i el context econòmic dels residents, amb comparacions territorials quan la sèrie ho permet.
01/01/2026
Quantes persones viuen a cada domicili
Així es reparteixen els domicilis del barri segons el nombre de persones empadronades a cadascun.
La categoria «Una persona» és la més nombrosa i representa el 37,0 % del total.
Una persona37,0 %339 domicilis
Dues persones27,4 %251 domicilis
Tres persones18,6 %170 domicilis
Quatre persones9,8 %90 domicilis
Cinc persones4,6 %42 domicilis
Sis persones1,4 %13 domicilis
Set persones0,8 %7 domicilis
Vuit persones0,1 %1 domicilis
Nou persones o més0,3 %3 domicilis
Compara amb Nou Barris i Barcelona
01/01/2026 · Mateix període per a les tres zones. Percentatge sobre el total de cada territori quan la font permet calcular-lo; a sota, el nombre de domicilis.
Indicador / categoria
Can Peguera
Nou Barris
Barcelona
Una persona
37,0 %339 domicilis
29,5 %20.296 domicilis
31,9 %218.433 domicilis
Dues persones
27,4 %251 domicilis
29,1 %20.028 domicilis
29,5 %201.690 domicilis
Tres persones
18,6 %170 domicilis
18,3 %12.573 domicilis
17,6 %120.498 domicilis
Quatre persones
9,8 %90 domicilis
12,9 %8.888 domicilis
12,7 %86.631 domicilis
Cinc persones
4,6 %42 domicilis
5,1 %3.506 domicilis
4,4 %30.379 domicilis
Sis persones
1,4 %13 domicilis
2,4 %1.671 domicilis
1,8 %12.508 domicilis
Set persones
0,8 %7 domicilis
1,3 %864 domicilis
0,9 %6.005 domicilis
Vuit persones
0,1 %1 domicilis
0,6 %418 domicilis
0,5 %3.256 domicilis
Nou persones o més
0,3 %3 domicilis
0,9 %593 domicilis
0,7 %4.677 domicilis
Domicilis del padró municipal. Descriu els residents, no els compradors.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 01/01/2026 · Més recent primer
Categoria
01/01/2026
01/01/2025
01/01/2024
01/01/2023
01/01/2022
Una persona
339
349
346
352
343
Dues persones
251
262
268
264
258
Tres persones
170
160
162
158
160
Quatre persones
90
89
95
102
108
Cinc persones
42
47
40
43
40
Sis persones
13
14
20
16
21
Set persones
7
10
5
7
4
Vuit persones
1
Sense dada publicada
1
Sense dada publicada
1
Nou persones o més
3
4
3
2
2
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Padró municipal
01/01/2026
Presència de menors als domicilis
La distribució dels domicilis segons el nombre de menors de 18 anys empadronats. El gràfic distingeix els que tenen menors dels que no en tenen.
La categoria «Cap menor de 18 anys» és la més nombrosa i representa el 78,8 % del total.
El 21,2 % dels domicilis té almenys una persona menor de 18 anys empadronada.
21,2 %amb menors
Amb menors de 18 anys
Sense menors de 18 anys
Compara amb Nou Barris i Barcelona
01/01/2026 · Mateix període per a les tres zones. Percentatge sobre el total de cada territori quan la font permet calcular-lo; a sota, el nombre de domicilis.
Indicador / categoria
Can Peguera
Nou Barris
Barcelona
Cap menor de 18 anys
78,8 %722 domicilis
75,7 %52.112 domicilis
78,6 %538.014 domicilis
Un menor de 18 anys
11,2 %103 domicilis
14,0 %9.648 domicilis
12,1 %82.743 domicilis
Dos menors de 18 anys
7,9 %72 domicilis
7,8 %5.361 domicilis
7,4 %50.744 domicilis
Tres menors de 18 anys
1,4 %13 domicilis
1,9 %1.299 domicilis
1,4 %9.886 domicilis
Quatre menors de 18 anys o més
0,7 %6 domicilis
0,6 %417 domicilis
0,4 %2.690 domicilis
Domicilis del padró municipal. Descriu els residents, no els compradors.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 01/01/2026 · Més recent primer
Categoria
01/01/2026
01/01/2025
01/01/2024
01/01/2023
01/01/2022
Cap menor de 18 anys
722
736
739
746
737
Un menor de 18 anys
103
105
104
103
101
Dos menors de 18 anys
72
71
67
68
71
Tres menors de 18 anys
13
14
18
16
19
Quatre menors de 18 anys o més
6
9
12
11
9
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Padró municipal
01/01/2026
Domicilis del barri
El nombre de domicilis amb persones empadronades. Una mateixa adreça pot reunir una o diverses persones; aquesta xifra és diferent del total d’habitatges del Cadastre.
Variació respecte a l’edició de l’any anterior: -2,0 %.
916
Compara amb Nou Barris i Barcelona
01/01/2026 · Mateix període per a les tres zones.
Indicador / categoria
Can Peguera
Nou Barris
Barcelona
Domicilis del barri
916
68.837
684.077
Domicilis del padró municipal. Descriu els residents, no els compradors.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 01/01/2026 · Més recent primer
Data
Valor
01/01/2026
916
01/01/2025
935
01/01/2024
940
01/01/2023
944
01/01/2022
937
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Padró municipal
2023
Renda disponible per habitant
La renda anual disponible per resident del barri, comparada amb el districte i Barcelona per al mateix any.
Variació respecte a l’edició de l’any anterior: +5,5 %.
16.240 €
Compara amb Nou Barris i Barcelona
2023 · Mateix període per a les tres zones.
Can Peguera16.240 €
Nou Barris18.676 €
Barcelona26.069 €
Renda disponible anual per habitant. No equival al salari ni al pressupost dels compradors.
Veure l’evolució històrica
2019 – 2023 · Més recent primer
Data
Valor
2023
16.240 €
2022
15.386 €
2021
14.624 €
2020
13.204 €
2019
14.125 €
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD
04 · Història i habitatge
Can Peguera: la singularitat de les cases baixes
Can Peguera · Nou Barris · Barcelona
La història del barri
Can Peguera conserva un conjunt de cases d’una planta construït entorn de 1929 per allotjar treballadors que vivien en barraques a Montjuïc. Els petits habitatges i jardins formen un paisatge urbà diferent dels blocs que caracteritzen bona part de Nou Barris.
La tipologia de casa baixa i el nombre reduït d’operacions exigeixen prudència en interpretar mitjanes. Abans de comparar preus, confirma la superfície, l’estat de la coberta, la titularitat i el règim concret de l’habitatge. Una xifra del barri no equival al valor d’una finca individual.
Una bona comparació comença per saber què mesura cada dada. Pots desplegar els històrics i consultar les notes que acompanyen cada indicador.
Són preus d’anuncis o de compravendes?
El bloc de mercat utilitza mitjanes d’operacions registrades procedents de les estadístiques notarials difoses per l’Ajuntament. Són diferents dels preus que es demanen als anuncis dels portals immobiliaris.
Per què hi apareixen dates diferents?
Les dades de compravendes, Cadastre, padró i renda es publiquen amb calendaris diferents. Cada bloc indica el període de referència. La data de consulta d’aquesta pàgina no converteix tots els indicadors en dades del mateix any.
La superfície mitjana correspon a tots els pisos?
La superfície del bloc de compravendes correspon als habitatges que s’han venut. La superfície del parc residencial descriu els habitatges registrats al Cadastre. Són conjunts diferents i les mitjanes poden variar.
Què vol dir «Confidencial» o «Sense dada publicada»?
«Confidencial» indica que la font protegeix aquesta informació. «Sense dada publicada» assenyala que no hi ha cap valor disponible per a la categoria i el període mostrats. Cap de les dues expressions equival a zero.
Puc calcular el valor del meu pis amb el preu per m²?
La mitjana del barri serveix com a referència general. Una valoració individual requereix estudiar la ubicació concreta, la superfície, la planta, l’ascensor, la llum, l’estat i les característiques de la finca, juntament amb immobles comparables adequats.
Pots venir sense cita per parlar del teu habitatge, resoldre dubtes i organitzar una valoració presencial. T’acompanyem en la venda d’habitatges a tot Barcelona.
Espai Sant Joan
PUNTO HABITAT Passeig de Sant Joan, 150 · Barcelona 93 539 14 10
Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.
Gestionar el consentimiento de las cookies
Para ofrecer las mejores experiencias, utilizamos tecnologías como las cookies para almacenar y/o acceder a la información del dispositivo. El consentimiento de estas tecnologías nos permitirá procesar datos como el comportamiento de navegación o las identificaciones únicas en este sitio. No consentir o retirar el consentimiento, puede afectar negativamente a ciertas características y funciones.
Funcional
Sempre actiu
El almacenamiento o acceso técnico es estrictamente necesario para el propósito legítimo de permitir el uso de un servicio específico explícitamente solicitado por el abonado o usuario, o con el único propósito de llevar a cabo la transmisión de una comunicación a través de una red de comunicaciones electrónicas.
Preferencias
El almacenamiento o acceso técnico es necesario para la finalidad legítima de almacenar preferencias no solicitadas por el abonado o usuario.
Estadísticas
El almacenamiento o acceso técnico que es utilizado exclusivamente con fines estadísticos.El almacenamiento o acceso técnico que se utiliza exclusivamente con fines estadísticos anónimos. Sin un requerimiento, el cumplimiento voluntario por parte de tu proveedor de servicios de Internet, o los registros adicionales de un tercero, la información almacenada o recuperada sólo para este propósito no se puede utilizar para identificarte.
Marketing
El almacenamiento o acceso técnico es necesario para crear perfiles de usuario para enviar publicidad, o para rastrear al usuario en una web o en varias web con fines de marketing similares.