El preu mitjà de compravenda a Les Roquetes és de 3.048 €/m², segons les dades provisionals de 2026 publicades per l’Ajuntament de Barcelona. És una mitjana d’operacions registrades d’un any encara incomplet; el valor de cada habitatge depèn de les seves característiques.
Dades oficials de l’Ajuntament de Barcelona. Les xifres es mostren amb la data de referència per distingir l’última dada disponible de l’any en curs.
01 · El mercat de l’habitatge
Preus i compravendes del barri
Quant s’ha pagat en les operacions registrades, com ha evolucionat el preu i com es reparteix la titularitat del parc residencial.
El mercat de compravenda
Les quatre xifres clau de les compravendes registrades: preu per metre quadrat, nombre d’operacions, import mitjà i superfície dels pisos venuts.
Preu mitjà per m²
2.465 €/m²
2025 · any complet
+19,4%respecte a l’any anterior
Compravendes residencials
234
2025 · any complet
+18,2%respecte a l’any anterior
Import mitjà per habitatge
183.379 €
2025 · any complet
+43,8%respecte a l’any anterior
Superfície mitjana dels habitatges venuts
64,3 m²
2025 · any complet
-2,2%respecte a l’any anterior
Evolució del preu mitjà per m²
Compravendes registrades · euros per metre quadrat
Llisca el gràfic per veure tots els anys.
Compara amb Nou Barris i Barcelona
Cada fila indica l’any complet de referència. Es fa servir el mateix període a les tres zones.
Indicador / categoria
Les Roquetes
Nou Barris
Barcelona
Preu mitjà per m² 2025 · any complet
2.465 €/m²
2.952 €/m²
4.254 €/m²
Compravendes residencials 2025 · any complet
234
1.805
16.897
Import mitjà per habitatge 2025 · any complet
183.379 €
208.324 €
372.930 €
Superfície mitjana dels habitatges venuts 2025 · any complet
64,3 m²
69,6 m²
86,4 m²
Mitjanes d’operacions registrades; no equivalen a una valoració individual. La superfície correspon als habitatges venuts.
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Registres notarials
2025 · any complet
Preu per any de construcció
El preu mitjà per metre quadrat dels habitatges venuts, agrupats pel període de construcció. Les xifres corresponen a l’any indicat, no a una mitjana de l’històric. Obre l’històric per seguir cada tram al llarg dels anys.
1940–19592.606 €/m²
1960–19792.500 €/m²
1980–19992.270 €/m²
2000–20201.751 €/m²
No consta1.750 €/m²
Compara amb Nou Barris i Barcelona
2025 · any complet · Mateix període per a les tres zones.
Indicador / categoria
Les Roquetes
Nou Barris
Barcelona
2020–actualitat
Sense dada publicada
2.172 €/m²
5.731 €/m²
2000–2020
1.751 €/m²
2.755 €/m²
4.904 €/m²
1980–1999
2.270 €/m²
2.995 €/m²
4.373 €/m²
1960–1979
2.500 €/m²
3.018 €/m²
3.944 €/m²
1940–1959
2.606 €/m²
2.925 €/m²
4.105 €/m²
1920–1939
Sense dada publicada
3.803 €/m²
4.772 €/m²
1900–1919
Sense dada publicada
Sense dada publicada
4.640 €/m²
Abans del 1900
Sense dada publicada
Sense dada publicada
4.308 €/m²
No consta
1.750 €/m²
2.261 €/m²
4.278 €/m²
Mitjanes de compravendes amb almenys cinc mostres i propietat horitzontal. Les diferències no aïllen l’efecte de l’antiguitat ni equivalen a una valoració individual.
Veure l’evolució històrica
2021 · any complet – 2025 · any complet · Més recent primer
Categoria
2025 · any complet
2024 · any complet
2023 · any complet
2022 · any complet
2021 · any complet
2000–2020
1.751 €/m²
Sense dada publicada
Sense dada publicada
Sense dada publicada
Sense dada publicada
1980–1999
2.270 €/m²
2.351 €/m²
2.085 €/m²
1.879 €/m²
Sense dada publicada
1960–1979
2.500 €/m²
2.012 €/m²
1.921 €/m²
2.232 €/m²
1.811 €/m²
1940–1959
2.606 €/m²
2.294 €/m²
2.174 €/m²
1.880 €/m²
1.844 €/m²
No consta
1.750 €/m²
2.000 €/m²
1.923 €/m²
Sense dada publicada
2.102 €/m²
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD
09/03/2026
Com es reparteix la titularitat
Com es distribueixen els habitatges segons el tipus de primer titular cadastral: particulars, societats, organismes públics i altres entitats.
La categoria «Persona física — espanyola» és la més nombrosa i representa el 85,1 % del total.
90,9 %
dels habitatges té una persona física com a primer titular cadastral.
Compara amb Nou Barris i Barcelona
09/03/2026 · Mateix període per a les tres zones. Percentatge sobre el total de cada territori quan la font permet calcular-lo; a sota, el nombre de habitatges.
Indicador / categoria
Les Roquetes
Nou Barris
Barcelona
Persona física — espanyola
85,1 %6.083 habitatges
84,8 %65.434 habitatges
78,8 %659.066 habitatges
Persona física — estrangera
5,8 %412 habitatges
3,2 %2.498 habitatges
5,6 %47.005 habitatges
Societat anònima
2,2 %159 habitatges
1,9 %1.459 habitatges
2,1 %17.525 habitatges
Societat limitada / civil
3,2 %228 habitatges
4,7 %3.601 habitatges
10,0 %83.338 habitatges
Altres societats i associacions
1,0 %70 habitatges
0,6 %439 habitatges
1,0 %8.237 habitatges
Entitats estrangeres
0,0 %1 habitatges
0,0 %7 habitatges
0,1 %691 habitatges
Organismes públics
2,1 %151 habitatges
4,4 %3.384 habitatges
2,0 %16.387 habitatges
Institucions religioses
0,1 %7 habitatges
0,1 %64 habitatges
0,2 %1.534 habitatges
Altres tipus / UTE
0,1 %4 habitatges
0,0 %20 habitatges
0,0 %123 habitatges
No consta
0,5 %33 habitatges
0,3 %262 habitatges
0,3 %2.715 habitatges
Classificació segons el primer titular cadastral; no identifica grans tenidors ni l’ús de cada habitatge.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 09/03/2026 · Més recent primer
Categoria
09/03/2026
04/03/2025
26/02/2024
06/03/2023
01/01/2022
Persona física — espanyola
6.083
6.064
6.084
6.116
6.128
Persona física — estrangera
412
398
364
332
302
Societat anònima
159
182
199
207
196
Societat limitada / civil
228
246
239
234
247
Altres societats i associacions
70
68
54
53
14
Entitats estrangeres
1
1
2
2
3
Organismes públics
151
141
136
128
122
Institucions religioses
7
5
5
5
5
Altres tipus / UTE
4
6
6
8
10
No consta
33
38
50
53
76
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Cadastre / IBI
02 · El parc residencial
Com són els habitatges del barri
Superfícies, èpoques de construcció i nombre d’habitatges. Un retrat del parc residencial que permet posar en context les característiques del teu pis.
09/03/2026
Com encaixa la mida del teu pis?
Compara la superfície del teu habitatge amb les mides que hi ha al barri i descobreix quina proporció ocupa cada tram.
La categoria «31–60 m²» és la més nombrosa i representa el 52,8 % del total.
<30 m²4,5 %324 habitatges
31–60 m²52,8 %3.777 habitatges
61–90 m²37,3 %2.664 habitatges
91–120 m²4,9 %351 habitatges
121–150 m²0,3 %22 habitatges
151–210 m²0,1 %9 habitatges
>250 m²0,0 %1 habitatges
Compara amb Nou Barris i Barcelona
09/03/2026 · Mateix període per a les tres zones. Percentatge sobre el total de cada territori quan la font permet calcular-lo; a sota, el nombre de habitatges.
Indicador / categoria
Les Roquetes
Nou Barris
Barcelona
<30 m²
4,5 %324 habitatges
2,4 %1.816 habitatges
3,0 %25.014 habitatges
31–60 m²
52,8 %3.777 habitatges
40,4 %31.172 habitatges
27,2 %227.392 habitatges
61–90 m²
37,3 %2.664 habitatges
49,9 %38.502 habitatges
46,0 %384.437 habitatges
91–120 m²
4,9 %351 habitatges
6,9 %5.335 habitatges
15,6 %130.240 habitatges
121–150 m²
0,3 %22 habitatges
0,3 %266 habitatges
4,4 %36.538 habitatges
151–210 m²
0,1 %9 habitatges
0,1 %64 habitatges
2,9 %24.203 habitatges
211–250 m²
Sense dada publicada
0,0 %6 habitatges
0,6 %4.719 habitatges
>250 m²
0,0 %1 habitatges
0,0 %7 habitatges
0,5 %4.078 habitatges
Parc residencial del Cadastre; no és l’inventari de pisos actualment en venda.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 09/03/2026 · Més recent primer
Categoria
09/03/2026
04/03/2025
26/02/2024
06/03/2023
01/01/2022
<30 m²
324
323
324
323
323
31–60 m²
3.777
3.775
3.764
3.764
3.739
61–90 m²
2.664
2.669
2.668
2.667
2.655
91–120 m²
351
350
351
352
352
121–150 m²
22
22
22
22
25
151–210 m²
9
9
9
9
9
>250 m²
1
1
1
1
Sense dada publicada
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Cadastre / IBI
09/03/2026
Quan es van construir els habitatges
Consulta com es distribueixen els habitatges segons l’any de construcció i quins períodes concentren una part més gran del parc residencial.
La categoria «1961–1970» és la més nombrosa i representa el 43,2 % del total.
Percentatge sobre les barres · Nombre d’habitatges sota cada període
0,7 %
1901–194050
0,9 %
1941–195067
15,9 %
1951–19601.138
43,2 %
1961–19703.090
29,5 %
1971–19802.109
2,1 %
1981–1990148
2,9 %
1991–2000206
2,9 %
2001–2010209
1,2 %
2011–202083
0,7 %
2021–203048
Llisca el gràfic per veure tots els períodes.Compara amb Nou Barris i Barcelona
09/03/2026 · Mateix període per a les tres zones. Percentatge sobre el total de cada territori quan la font permet calcular-lo; a sota, el nombre de habitatges.
Indicador / categoria
Les Roquetes
Nou Barris
Barcelona
<1901
Sense dada publicada
0,3 %199 habitatges
9,5 %79.125 habitatges
1901–1940
0,7 %50 habitatges
2,1 %1.603 habitatges
14,2 %118.546 habitatges
1941–1950
0,9 %67 habitatges
1,0 %764 habitatges
3,0 %24.697 habitatges
1951–1960
15,9 %1.138 habitatges
16,1 %12.442 habitatges
9,4 %78.578 habitatges
1961–1970
43,2 %3.090 habitatges
43,7 %33.710 habitatges
24,9 %208.397 habitatges
1971–1980
29,5 %2.109 habitatges
23,5 %18.147 habitatges
20,6 %171.941 habitatges
1981–1990
2,1 %148 habitatges
2,7 %2.060 habitatges
4,7 %39.394 habitatges
1991–2000
2,9 %206 habitatges
3,4 %2.607 habitatges
5,0 %41.970 habitatges
2001–2010
2,9 %209 habitatges
5,7 %4.375 habitatges
5,6 %46.677 habitatges
2011–2020
1,2 %83 habitatges
1,2 %905 habitatges
2,0 %16.530 habitatges
2021–2030
0,7 %48 habitatges
0,5 %356 habitatges
1,3 %10.766 habitatges
L’antiguitat descriu l’any de construcció, no l’estat de conservació ni les reformes.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 09/03/2026 · Més recent primer
Categoria
09/03/2026
04/03/2025
26/02/2024
06/03/2023
01/01/2022
1901–1940
50
50
50
50
50
1941–1950
67
67
67
67
67
1951–1960
1.138
1.138
1.138
1.139
1.141
1961–1970
3.090
3.092
3.091
3.091
3.091
1971–1980
2.109
2.110
2.113
2.112
2.113
1981–1990
148
146
146
145
143
1991–2000
206
206
206
206
206
2001–2010
209
209
209
209
209
2011–2020
83
83
83
83
83
2021–2030
48
48
36
36
Sense dada publicada
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Cadastre / IBI
09/03/2026
Superfície mitjana del parc residencial
La superfície mitjana dels habitatges del Cadastre, comparada amb el districte i amb el conjunt de Barcelona.
La variació respecte a l’edició de l’any anterior és inferior al 0,1 %.
59,1 m²
Compara amb Nou Barris i Barcelona
09/03/2026 · Mateix període per a les tres zones.
Les Roquetes59,1 m²
Nou Barris65,1 m²
Barcelona77,9 m²
Parc residencial del Cadastre; no és l’inventari de pisos actualment en venda.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 09/03/2026 · Més recent primer
Data
Valor
09/03/2026
59,1 m²
04/03/2025
59,1 m²
26/02/2024
59,1 m²
06/03/2023
59,1 m²
01/01/2022
59,1 m²
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Cadastre / IBI
09/03/2026
Edat mitjana dels habitatges
L’edat mitjana del parc residencial, calculada a partir de l’any de construcció. Permet comparar l’antiguitat del barri amb la del districte i la ciutat.
Variació respecte a l’edició de l’any anterior: +1,8 %.
55,8 anys
Compara amb Nou Barris i Barcelona
09/03/2026 · Mateix període per a les tres zones.
Les Roquetes55,8 anys
Nou Barris56,3 anys
Barcelona66,5 anys
L’antiguitat descriu l’any de construcció, no l’estat de conservació ni les reformes.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 09/03/2026 · Més recent primer
Data
Valor
09/03/2026
55,8 anys
04/03/2025
54,9 anys
26/02/2024
53,9 anys
06/03/2023
52,9 anys
01/01/2022
52,2 anys
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Cadastre / IBI
09/03/2026
Habitatges del barri
El nombre d’habitatges registrats al Cadastre. Pots consultar-ne l’evolució i comparar-lo amb els totals del districte i de Barcelona.
La variació respecte a l’edició de l’any anterior és inferior al 0,1 %.
7.148
Compara amb Nou Barris i Barcelona
09/03/2026 · Mateix període per a les tres zones.
Indicador / categoria
Les Roquetes
Nou Barris
Barcelona
Habitatges del barri
7.148
77.168
836.621
Parc residencial del Cadastre; no és l’inventari de pisos actualment en venda.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 09/03/2026 · Més recent primer
Data
Valor
09/03/2026
7.148
04/03/2025
7.149
26/02/2024
7.139
06/03/2023
7.138
01/01/2022
7.103
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Cadastre / IBI
03 · La vida al barri
Llars, residents i renda disponible
La composició dels domicilis i el context econòmic dels residents, amb comparacions territorials quan la sèrie ho permet.
01/01/2026
Quantes persones viuen a cada domicili
Així es reparteixen els domicilis del barri segons el nombre de persones empadronades a cadascun.
La categoria «Dues persones» és la més nombrosa i representa el 27,7 % del total.
Una persona25,6 %1.606 domicilis
Dues persones27,7 %1.738 domicilis
Tres persones18,7 %1.170 domicilis
Quatre persones14,2 %893 domicilis
Cinc persones6,8 %428 domicilis
Sis persones3,4 %211 domicilis
Set persones1,3 %81 domicilis
Vuit persones1,0 %64 domicilis
Nou persones o més1,3 %80 domicilis
Compara amb Nou Barris i Barcelona
01/01/2026 · Mateix període per a les tres zones. Percentatge sobre el total de cada territori quan la font permet calcular-lo; a sota, el nombre de domicilis.
Indicador / categoria
Les Roquetes
Nou Barris
Barcelona
Una persona
25,6 %1.606 domicilis
29,5 %20.296 domicilis
31,9 %218.433 domicilis
Dues persones
27,7 %1.738 domicilis
29,1 %20.028 domicilis
29,5 %201.690 domicilis
Tres persones
18,7 %1.170 domicilis
18,3 %12.573 domicilis
17,6 %120.498 domicilis
Quatre persones
14,2 %893 domicilis
12,9 %8.888 domicilis
12,7 %86.631 domicilis
Cinc persones
6,8 %428 domicilis
5,1 %3.506 domicilis
4,4 %30.379 domicilis
Sis persones
3,4 %211 domicilis
2,4 %1.671 domicilis
1,8 %12.508 domicilis
Set persones
1,3 %81 domicilis
1,3 %864 domicilis
0,9 %6.005 domicilis
Vuit persones
1,0 %64 domicilis
0,6 %418 domicilis
0,5 %3.256 domicilis
Nou persones o més
1,3 %80 domicilis
0,9 %593 domicilis
0,7 %4.677 domicilis
Domicilis del padró municipal. Descriu els residents, no els compradors.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 01/01/2026 · Més recent primer
Categoria
01/01/2026
01/01/2025
01/01/2024
01/01/2023
01/01/2022
Una persona
1.606
1.640
1.619
1.555
1.541
Dues persones
1.738
1.723
1.729
1.760
1.762
Tres persones
1.170
1.163
1.184
1.208
1.227
Quatre persones
893
871
881
860
848
Cinc persones
428
405
392
373
365
Sis persones
211
202
179
175
158
Set persones
81
110
112
91
74
Vuit persones
64
60
51
43
43
Nou persones o més
80
72
53
47
38
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Padró municipal
01/01/2026
Presència de menors als domicilis
La distribució dels domicilis segons el nombre de menors de 18 anys empadronats. El gràfic distingeix els que tenen menors dels que no en tenen.
La categoria «Cap menor de 18 anys» és la més nombrosa i representa el 70,4 % del total.
El 29,6 % dels domicilis té almenys una persona menor de 18 anys empadronada.
29,6 %amb menors
Amb menors de 18 anys
Sense menors de 18 anys
Compara amb Nou Barris i Barcelona
01/01/2026 · Mateix període per a les tres zones. Percentatge sobre el total de cada territori quan la font permet calcular-lo; a sota, el nombre de domicilis.
Indicador / categoria
Les Roquetes
Nou Barris
Barcelona
Cap menor de 18 anys
70,4 %4.414 domicilis
75,7 %52.112 domicilis
78,6 %538.014 domicilis
Un menor de 18 anys
16,1 %1.011 domicilis
14,0 %9.648 domicilis
12,1 %82.743 domicilis
Dos menors de 18 anys
9,5 %594 domicilis
7,8 %5.361 domicilis
7,4 %50.744 domicilis
Tres menors de 18 anys
3,2 %202 domicilis
1,9 %1.299 domicilis
1,4 %9.886 domicilis
Quatre menors de 18 anys o més
0,8 %50 domicilis
0,6 %417 domicilis
0,4 %2.690 domicilis
Domicilis del padró municipal. Descriu els residents, no els compradors.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 01/01/2026 · Més recent primer
Categoria
01/01/2026
01/01/2025
01/01/2024
01/01/2023
01/01/2022
Cap menor de 18 anys
4.414
4.409
4.359
4.300
4.249
Un menor de 18 anys
1.011
1.011
1.039
987
986
Dos menors de 18 anys
594
583
560
589
596
Tres menors de 18 anys
202
183
175
178
171
Quatre menors de 18 anys o més
50
60
67
58
54
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Padró municipal
01/01/2026
Domicilis del barri
El nombre de domicilis amb persones empadronades. Una mateixa adreça pot reunir una o diverses persones; aquesta xifra és diferent del total d’habitatges del Cadastre.
Variació respecte a l’edició de l’any anterior: +0,4 %.
6.271
Compara amb Nou Barris i Barcelona
01/01/2026 · Mateix període per a les tres zones.
Indicador / categoria
Les Roquetes
Nou Barris
Barcelona
Domicilis del barri
6.271
68.837
684.077
Domicilis del padró municipal. Descriu els residents, no els compradors.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 01/01/2026 · Més recent primer
Data
Valor
01/01/2026
6.271
01/01/2025
6.246
01/01/2024
6.200
01/01/2023
6.112
01/01/2022
6.056
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Padró municipal
2023
Renda disponible per habitant
La renda anual disponible per resident del barri, comparada amb el districte i Barcelona per al mateix any.
Variació respecte a l’edició de l’any anterior: +6,1 %.
15.653 €
Compara amb Nou Barris i Barcelona
2023 · Mateix període per a les tres zones.
Les Roquetes15.653 €
Nou Barris18.676 €
Barcelona26.069 €
Renda disponible anual per habitant. No equival al salari ni al pressupost dels compradors.
Veure l’evolució històrica
2019 – 2023 · Més recent primer
Data
Valor
2023
15.653 €
2022
14.749 €
2021
14.343 €
2020
13.151 €
2019
14.047 €
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD
04 · Història i habitatge
Les Roquetes: un barri construït al vessant
Les Roquetes · Nou Barris · Barcelona
La història del barri
L’arribada de població als anys cinquanta va impulsar la construcció d’habitatges als pendents de Collserola. Els mateixos veïns van participar en la instal·lació de serveis bàsics. Les millores de transport i accessibilitat van transformar un barri marcat pel relleu.
El recorregut real des del transport fins a l’habitatge importa tant com la distància al mapa. Revisa pendents, escales, ascensor, orientació i vistes, juntament amb la conservació de l’edifici. Les cases i els pisos de blocs requereixen comparacions separades.
Una bona comparació comença per saber què mesura cada dada. Pots desplegar els històrics i consultar les notes que acompanyen cada indicador.
Són preus d’anuncis o de compravendes?
El bloc de mercat utilitza mitjanes d’operacions registrades procedents de les estadístiques notarials difoses per l’Ajuntament. Són diferents dels preus que es demanen als anuncis dels portals immobiliaris.
Per què hi apareixen dates diferents?
Les dades de compravendes, Cadastre, padró i renda es publiquen amb calendaris diferents. Cada bloc indica el període de referència. La data de consulta d’aquesta pàgina no converteix tots els indicadors en dades del mateix any.
La superfície mitjana correspon a tots els pisos?
La superfície del bloc de compravendes correspon als habitatges que s’han venut. La superfície del parc residencial descriu els habitatges registrats al Cadastre. Són conjunts diferents i les mitjanes poden variar.
Què vol dir «Confidencial» o «Sense dada publicada»?
«Confidencial» indica que la font protegeix aquesta informació. «Sense dada publicada» assenyala que no hi ha cap valor disponible per a la categoria i el període mostrats. Cap de les dues expressions equival a zero.
Puc calcular el valor del meu pis amb el preu per m²?
La mitjana del barri serveix com a referència general. Una valoració individual requereix estudiar la ubicació concreta, la superfície, la planta, l’ascensor, la llum, l’estat i les característiques de la finca, juntament amb immobles comparables adequats.
Pots venir sense cita per parlar del teu habitatge, resoldre dubtes i organitzar una valoració presencial. T’acompanyem en la venda d’habitatges a tot Barcelona.
Espai Sant Joan
PUNTO HABITAT Passeig de Sant Joan, 150 · Barcelona 93 539 14 10
Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.
Gestionar el consentimiento de las cookies
Para ofrecer las mejores experiencias, utilizamos tecnologías como las cookies para almacenar y/o acceder a la información del dispositivo. El consentimiento de estas tecnologías nos permitirá procesar datos como el comportamiento de navegación o las identificaciones únicas en este sitio. No consentir o retirar el consentimiento, puede afectar negativamente a ciertas características y funciones.
Funcional
Sempre actiu
El almacenamiento o acceso técnico es estrictamente necesario para el propósito legítimo de permitir el uso de un servicio específico explícitamente solicitado por el abonado o usuario, o con el único propósito de llevar a cabo la transmisión de una comunicación a través de una red de comunicaciones electrónicas.
Preferencias
El almacenamiento o acceso técnico es necesario para la finalidad legítima de almacenar preferencias no solicitadas por el abonado o usuario.
Estadísticas
El almacenamiento o acceso técnico que es utilizado exclusivamente con fines estadísticos.El almacenamiento o acceso técnico que se utiliza exclusivamente con fines estadísticos anónimos. Sin un requerimiento, el cumplimiento voluntario por parte de tu proveedor de servicios de Internet, o los registros adicionales de un tercero, la información almacenada o recuperada sólo para este propósito no se puede utilizar para identificarte.
Marketing
El almacenamiento o acceso técnico es necesario para crear perfiles de usuario para enviar publicidad, o para rastrear al usuario en una web o en varias web con fines de marketing similares.