El preu mitjà de compravenda a Pedralbes és de 7.167 €/m², segons les dades provisionals de 2026 publicades per l’Ajuntament de Barcelona. És una mitjana d’operacions registrades d’un any encara incomplet; el valor de cada habitatge depèn de les seves característiques.
Dades oficials de l’Ajuntament de Barcelona. Les xifres es mostren amb la data de referència per distingir l’última dada disponible de l’any en curs.
01 · El mercat de l’habitatge
Preus i compravendes del barri
Quant s’ha pagat en les operacions registrades, com ha evolucionat el preu i com es reparteix la titularitat del parc residencial.
El mercat de compravenda
Les quatre xifres clau de les compravendes registrades: preu per metre quadrat, nombre d’operacions, import mitjà i superfície dels pisos venuts.
Preu mitjà per m²
6.079 €/m²
2025 · any complet
+17,6%respecte a l’any anterior
Compravendes residencials
127
2025 · any complet
+13,4%respecte a l’any anterior
Import mitjà per habitatge
1.094.040 €
2025 · any complet
+17,6%respecte a l’any anterior
Superfície mitjana dels habitatges venuts
187,7 m²
2025 · any complet
-4,4%respecte a l’any anterior
Evolució del preu mitjà per m²
Compravendes registrades · euros per metre quadrat
Llisca el gràfic per veure tots els anys.
Compara amb Les Corts i Barcelona
Cada fila indica l’any complet de referència. Es fa servir el mateix període a les tres zones.
Indicador / categoria
Pedralbes
Les Corts
Barcelona
Preu mitjà per m² 2025 · any complet
6.079 €/m²
5.102 €/m²
4.254 €/m²
Compravendes residencials 2025 · any complet
127
683
16.897
Import mitjà per habitatge 2025 · any complet
1.094.040 €
563.156 €
372.930 €
Superfície mitjana dels habitatges venuts 2025 · any complet
187,7 m²
109,1 m²
86,4 m²
Mitjanes d’operacions registrades; no equivalen a una valoració individual. La superfície correspon als habitatges venuts.
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Registres notarials
2025 · any complet
Preu per any de construcció
El preu mitjà per metre quadrat dels habitatges venuts, agrupats pel període de construcció. Les xifres corresponen a l’any indicat, no a una mitjana de l’històric. Obre l’històric per seguir cada tram al llarg dels anys.
1940–19595.480 €/m²
1960–19796.036 €/m²
1980–19995.255 €/m²
No consta6.289 €/m²
Compara amb Les Corts i Barcelona
2025 · any complet · Mateix període per a les tres zones.
Indicador / categoria
Pedralbes
Les Corts
Barcelona
2020–actualitat
Sense dada publicada
7.261 €/m²
5.731 €/m²
2000–2020
Sense dada publicada
5.694 €/m²
4.904 €/m²
1980–1999
5.255 €/m²
5.134 €/m²
4.373 €/m²
1960–1979
6.036 €/m²
5.043 €/m²
3.944 €/m²
1940–1959
5.480 €/m²
4.849 €/m²
4.105 €/m²
1920–1939
Sense dada publicada
4.573 €/m²
4.772 €/m²
1900–1919
Sense dada publicada
4.731 €/m²
4.640 €/m²
Abans del 1900
Sense dada publicada
Sense dada publicada
4.308 €/m²
No consta
6.289 €/m²
5.770 €/m²
4.278 €/m²
Mitjanes de compravendes amb almenys cinc mostres i propietat horitzontal. Les diferències no aïllen l’efecte de l’antiguitat ni equivalen a una valoració individual.
Veure l’evolució històrica
2021 · any complet – 2025 · any complet · Més recent primer
Categoria
2025 · any complet
2024 · any complet
2023 · any complet
2022 · any complet
2021 · any complet
1980–1999
5.255 €/m²
5.591 €/m²
5.878 €/m²
4.310 €/m²
5.355 €/m²
1960–1979
6.036 €/m²
5.125 €/m²
4.823 €/m²
4.548 €/m²
4.732 €/m²
1940–1959
5.480 €/m²
4.194 €/m²
4.768 €/m²
3.812 €/m²
4.529 €/m²
No consta
6.289 €/m²
5.252 €/m²
4.522 €/m²
5.383 €/m²
4.767 €/m²
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD
09/03/2026
Com es reparteix la titularitat
Com es distribueixen els habitatges segons el tipus de primer titular cadastral: particulars, societats, organismes públics i altres entitats.
La categoria «Persona física — espanyola» és la més nombrosa i representa el 70,8 % del total.
78,5 %
dels habitatges té una persona física com a primer titular cadastral.
Compara amb Les Corts i Barcelona
09/03/2026 · Mateix període per a les tres zones. Percentatge sobre el total de cada territori quan la font permet calcular-lo; a sota, el nombre de habitatges.
Indicador / categoria
Pedralbes
Les Corts
Barcelona
Persona física — espanyola
70,8 %4.361 habitatges
83,4 %34.524 habitatges
78,8 %659.066 habitatges
Persona física — estrangera
7,7 %475 habitatges
3,6 %1.471 habitatges
5,6 %47.005 habitatges
Societat anònima
1,9 %117 habitatges
1,4 %567 habitatges
2,1 %17.525 habitatges
Societat limitada / civil
15,8 %976 habitatges
9,4 %3.887 habitatges
10,0 %83.338 habitatges
Altres societats i associacions
1,2 %75 habitatges
0,7 %300 habitatges
1,0 %8.237 habitatges
Entitats estrangeres
0,7 %43 habitatges
0,1 %58 habitatges
0,1 %691 habitatges
Organismes públics
1,2 %74 habitatges
1,1 %451 habitatges
2,0 %16.387 habitatges
Institucions religioses
0,2 %15 habitatges
0,1 %46 habitatges
0,2 %1.534 habitatges
Altres tipus / UTE
Sense dada publicada
0,0 %1 habitatges
0,0 %123 habitatges
No consta
0,4 %23 habitatges
0,2 %103 habitatges
0,3 %2.715 habitatges
Classificació segons el primer titular cadastral; no identifica grans tenidors ni l’ús de cada habitatge.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 09/03/2026 · Més recent primer
Categoria
09/03/2026
04/03/2025
26/02/2024
06/03/2023
01/01/2022
Persona física — espanyola
4.361
4.369
4.374
4.379
4.399
Persona física — estrangera
475
472
462
419
404
Societat anònima
117
122
130
134
138
Societat limitada / civil
976
953
941
954
923
Altres societats i associacions
75
69
73
77
74
Entitats estrangeres
43
39
36
33
38
Organismes públics
74
74
78
78
81
Institucions religioses
15
15
15
15
15
No consta
23
22
20
30
35
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Cadastre / IBI
02 · El parc residencial
Com són els habitatges del barri
Superfícies, èpoques de construcció i nombre d’habitatges. Un retrat del parc residencial que permet posar en context les característiques del teu pis.
09/03/2026
Com encaixa la mida del teu pis?
Compara la superfície del teu habitatge amb les mides que hi ha al barri i descobreix quina proporció ocupa cada tram.
La categoria «151–210 m²» és la més nombrosa i representa el 25,1 % del total.
<30 m²3,6 %219 habitatges
31–60 m²9,8 %603 habitatges
61–90 m²12,6 %774 habitatges
91–120 m²22,0 %1.352 habitatges
121–150 m²17,4 %1.070 habitatges
151–210 m²25,1 %1.546 habitatges
211–250 m²5,2 %318 habitatges
>250 m²4,5 %277 habitatges
Compara amb Les Corts i Barcelona
09/03/2026 · Mateix període per a les tres zones. Percentatge sobre el total de cada territori quan la font permet calcular-lo; a sota, el nombre de habitatges.
Indicador / categoria
Pedralbes
Les Corts
Barcelona
<30 m²
3,6 %219 habitatges
2,3 %940 habitatges
3,0 %25.014 habitatges
31–60 m²
9,8 %603 habitatges
15,6 %6.444 habitatges
27,2 %227.392 habitatges
61–90 m²
12,6 %774 habitatges
41,1 %17.006 habitatges
46,0 %384.437 habitatges
91–120 m²
22,0 %1.352 habitatges
25,5 %10.576 habitatges
15,6 %130.240 habitatges
121–150 m²
17,4 %1.070 habitatges
8,1 %3.369 habitatges
4,4 %36.538 habitatges
151–210 m²
25,1 %1.546 habitatges
5,7 %2.340 habitatges
2,9 %24.203 habitatges
211–250 m²
5,2 %318 habitatges
1,0 %429 habitatges
0,6 %4.719 habitatges
>250 m²
4,5 %277 habitatges
0,7 %304 habitatges
0,5 %4.078 habitatges
Parc residencial del Cadastre; no és l’inventari de pisos actualment en venda.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 09/03/2026 · Més recent primer
Categoria
09/03/2026
04/03/2025
26/02/2024
06/03/2023
01/01/2022
<30 m²
219
215
217
216
214
31–60 m²
603
604
604
606
605
61–90 m²
774
772
769
771
768
91–120 m²
1.352
1.348
1.347
1.347
1.348
121–150 m²
1.070
1.066
1.066
1.063
1.065
151–210 m²
1.546
1.545
1.541
1.537
1.529
211–250 m²
318
313
313
311
313
>250 m²
277
272
272
268
265
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Cadastre / IBI
09/03/2026
Quan es van construir els habitatges
Consulta com es distribueixen els habitatges segons l’any de construcció i quins períodes concentren una part més gran del parc residencial.
La categoria «1971–1980» és la més nombrosa i representa el 40,6 % del total.
Percentatge sobre les barres · Nombre d’habitatges sota cada període
0,4 %
<190122
1,1 %
1901–194065
4,6 %
1941–1950283
15,1 %
1951–1960930
19,1 %
1961–19701.178
40,6 %
1971–19802.501
9,4 %
1981–1990578
2,3 %
1991–2000144
5,3 %
2001–2010327
1,1 %
2011–202070
1,0 %
2021–203061
Llisca el gràfic per veure tots els períodes.Compara amb Les Corts i Barcelona
09/03/2026 · Mateix període per a les tres zones. Percentatge sobre el total de cada territori quan la font permet calcular-lo; a sota, el nombre de habitatges.
Indicador / categoria
Pedralbes
Les Corts
Barcelona
<1901
0,4 %22 habitatges
0,5 %218 habitatges
9,5 %79.125 habitatges
1901–1940
1,1 %65 habitatges
5,5 %2.286 habitatges
14,2 %118.546 habitatges
1941–1950
4,6 %283 habitatges
2,4 %1.002 habitatges
3,0 %24.697 habitatges
1951–1960
15,1 %930 habitatges
9,0 %3.725 habitatges
9,4 %78.578 habitatges
1961–1970
19,1 %1.178 habitatges
26,1 %10.791 habitatges
24,9 %208.397 habitatges
1971–1980
40,6 %2.501 habitatges
37,6 %15.563 habitatges
20,6 %171.941 habitatges
1981–1990
9,4 %578 habitatges
9,7 %4.035 habitatges
4,7 %39.394 habitatges
1991–2000
2,3 %144 habitatges
3,5 %1.444 habitatges
5,0 %41.970 habitatges
2001–2010
5,3 %327 habitatges
3,3 %1.386 habitatges
5,6 %46.677 habitatges
2011–2020
1,1 %70 habitatges
1,9 %793 habitatges
2,0 %16.530 habitatges
2021–2030
1,0 %61 habitatges
0,4 %165 habitatges
1,3 %10.766 habitatges
L’antiguitat descriu l’any de construcció, no l’estat de conservació ni les reformes.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 09/03/2026 · Més recent primer
Categoria
09/03/2026
04/03/2025
26/02/2024
06/03/2023
01/01/2022
<1901
22
22
22
22
22
1901–1940
65
66
66
66
69
1941–1950
283
283
286
296
296
1951–1960
930
897
897
898
898
1961–1970
1.178
1.212
1.213
1.213
1.215
1971–1980
2.501
2.501
2.500
2.501
2.499
1981–1990
578
576
576
578
577
1991–2000
144
144
144
145
145
2001–2010
327
327
326
326
326
2011–2020
70
65
65
60
60
2021–2030
61
42
34
14
Sense dada publicada
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Cadastre / IBI
09/03/2026
Superfície mitjana del parc residencial
La superfície mitjana dels habitatges del Cadastre, comparada amb el districte i amb el conjunt de Barcelona.
Variació respecte a l’edició de l’any anterior: +0,1 %.
132,2 m²
Compara amb Les Corts i Barcelona
09/03/2026 · Mateix període per a les tres zones.
Pedralbes132,2 m²
Les Corts91,3 m²
Barcelona77,9 m²
Parc residencial del Cadastre; no és l’inventari de pisos actualment en venda.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 09/03/2026 · Més recent primer
Data
Valor
09/03/2026
132,2 m²
04/03/2025
132,1 m²
26/02/2024
132,1 m²
06/03/2023
131,8 m²
01/01/2022
131,7 m²
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Cadastre / IBI
09/03/2026
Edat mitjana dels habitatges
L’edat mitjana del parc residencial, calculada a partir de l’any de construcció. Permet comparar l’antiguitat del barri amb la del districte i la ciutat.
Variació respecte a l’edició de l’any anterior: +1,6 %.
53,3 anys
Compara amb Les Corts i Barcelona
09/03/2026 · Mateix període per a les tres zones.
Pedralbes53,3 anys
Les Corts54,5 anys
Barcelona66,5 anys
L’antiguitat descriu l’any de construcció, no l’estat de conservació ni les reformes.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 09/03/2026 · Més recent primer
Data
Valor
09/03/2026
53,3 anys
04/03/2025
52,4 anys
26/02/2024
51,5 anys
06/03/2023
50,8 anys
01/01/2022
49,9 anys
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Cadastre / IBI
09/03/2026
Habitatges del barri
El nombre d’habitatges registrats al Cadastre. Pots consultar-ne l’evolució i comparar-lo amb els totals del districte i de Barcelona.
Variació respecte a l’edició de l’any anterior: +0,4 %.
6.159
Compara amb Les Corts i Barcelona
09/03/2026 · Mateix període per a les tres zones.
Indicador / categoria
Pedralbes
Les Corts
Barcelona
Habitatges del barri
6.159
41.408
836.621
Parc residencial del Cadastre; no és l’inventari de pisos actualment en venda.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 09/03/2026 · Més recent primer
Data
Valor
09/03/2026
6.159
04/03/2025
6.135
26/02/2024
6.129
06/03/2023
6.119
01/01/2022
6.107
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Cadastre / IBI
03 · La vida al barri
Llars, residents i renda disponible
La composició dels domicilis i el context econòmic dels residents, amb comparacions territorials quan la sèrie ho permet.
01/01/2026
Quantes persones viuen a cada domicili
Així es reparteixen els domicilis del barri segons el nombre de persones empadronades a cadascun.
La categoria «Una persona» és la més nombrosa i representa el 26,8 % del total.
Una persona26,8 %1.166 domicilis
Dues persones25,4 %1.105 domicilis
Tres persones17,6 %767 domicilis
Quatre persones16,6 %724 domicilis
Cinc persones8,8 %382 domicilis
Sis persones3,0 %129 domicilis
Set persones0,8 %35 domicilis
Vuit persones0,3 %15 domicilis
Nou persones o més0,8 %33 domicilis
Compara amb Les Corts i Barcelona
01/01/2026 · Mateix període per a les tres zones. Percentatge sobre el total de cada territori quan la font permet calcular-lo; a sota, el nombre de domicilis.
Indicador / categoria
Pedralbes
Les Corts
Barcelona
Una persona
26,8 %1.166 domicilis
31,0 %10.444 domicilis
31,9 %218.433 domicilis
Dues persones
25,4 %1.105 domicilis
29,6 %9.968 domicilis
29,5 %201.690 domicilis
Tres persones
17,6 %767 domicilis
18,0 %6.062 domicilis
17,6 %120.498 domicilis
Quatre persones
16,6 %724 domicilis
13,8 %4.665 domicilis
12,7 %86.631 domicilis
Cinc persones
8,8 %382 domicilis
4,7 %1.581 domicilis
4,4 %30.379 domicilis
Sis persones
3,0 %129 domicilis
1,6 %549 domicilis
1,8 %12.508 domicilis
Set persones
0,8 %35 domicilis
0,6 %199 domicilis
0,9 %6.005 domicilis
Vuit persones
0,3 %15 domicilis
0,3 %101 domicilis
0,5 %3.256 domicilis
Nou persones o més
0,8 %33 domicilis
0,4 %138 domicilis
0,7 %4.677 domicilis
Domicilis del padró municipal. Descriu els residents, no els compradors.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 01/01/2026 · Més recent primer
Categoria
01/01/2026
01/01/2025
01/01/2024
01/01/2023
01/01/2022
Una persona
1.166
1.171
1.165
1.111
1.075
Dues persones
1.105
1.085
1.109
1.138
1.159
Tres persones
767
756
739
753
756
Quatre persones
724
778
752
722
695
Cinc persones
382
368
377
361
328
Sis persones
129
135
128
111
110
Set persones
35
34
36
39
38
Vuit persones
15
17
16
11
18
Nou persones o més
33
32
27
30
22
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Padró municipal
01/01/2026
Presència de menors als domicilis
La distribució dels domicilis segons el nombre de menors de 18 anys empadronats. El gràfic distingeix els que tenen menors dels que no en tenen.
La categoria «Cap menor de 18 anys» és la més nombrosa i representa el 69,9 % del total.
El 30,1 % dels domicilis té almenys una persona menor de 18 anys empadronada.
30,1 %amb menors
Amb menors de 18 anys
Sense menors de 18 anys
Compara amb Les Corts i Barcelona
01/01/2026 · Mateix període per a les tres zones. Percentatge sobre el total de cada territori quan la font permet calcular-lo; a sota, el nombre de domicilis.
Indicador / categoria
Pedralbes
Les Corts
Barcelona
Cap menor de 18 anys
69,9 %3.047 domicilis
77,8 %26.219 domicilis
78,6 %538.014 domicilis
Un menor de 18 anys
12,6 %548 domicilis
11,6 %3.906 domicilis
12,1 %82.743 domicilis
Dos menors de 18 anys
12,1 %525 domicilis
8,7 %2.922 domicilis
7,4 %50.744 domicilis
Tres menors de 18 anys
4,2 %185 domicilis
1,6 %552 domicilis
1,4 %9.886 domicilis
Quatre menors de 18 anys o més
1,2 %51 domicilis
0,3 %108 domicilis
0,4 %2.690 domicilis
Domicilis del padró municipal. Descriu els residents, no els compradors.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 01/01/2026 · Més recent primer
Categoria
01/01/2026
01/01/2025
01/01/2024
01/01/2023
01/01/2022
Cap menor de 18 anys
3.047
3.034
3.032
2.994
2.982
Un menor de 18 anys
548
573
544
530
515
Dos menors de 18 anys
525
529
520
522
499
Tres menors de 18 anys
185
194
211
197
173
Quatre menors de 18 anys o més
51
46
42
33
32
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Padró municipal
01/01/2026
Domicilis del barri
El nombre de domicilis amb persones empadronades. Una mateixa adreça pot reunir una o diverses persones; aquesta xifra és diferent del total d’habitatges del Cadastre.
Variació respecte a l’edició de l’any anterior: -0,5 %.
4.356
Compara amb Les Corts i Barcelona
01/01/2026 · Mateix període per a les tres zones.
Indicador / categoria
Pedralbes
Les Corts
Barcelona
Domicilis del barri
4.356
33.707
684.077
Domicilis del padró municipal. Descriu els residents, no els compradors.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 01/01/2026 · Més recent primer
Data
Valor
01/01/2026
4.356
01/01/2025
4.376
01/01/2024
4.349
01/01/2023
4.276
01/01/2022
4.201
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Padró municipal
2023
Renda disponible per habitant
La renda anual disponible per resident del barri, comparada amb el districte i Barcelona per al mateix any.
Variació respecte a l’edició de l’any anterior: +38,6 %.
47.009 €
Compara amb Les Corts i Barcelona
2023 · Mateix període per a les tres zones.
Pedralbes47.009 €
Les Corts33.856 €
Barcelona26.069 €
Renda disponible anual per habitant. No equival al salari ni al pressupost dels compradors.
Veure l’evolució històrica
2019 – 2023 · Més recent primer
Data
Valor
2023
47.009 €
2022
33.922 €
2021
30.958 €
2020
34.242 €
2019
37.344 €
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD
04 · Història i habitatge
Pedralbes, patrimoni i diversitat residencial
Pedralbes · Les Corts · Barcelona
La història del barri
El nom de Pedralbes remet a la pedra clara de l’indret. El monestir, fundat el 1327 per la reina Elisenda de Montcada, és una referència històrica fonamental. El barri també inclou l’àmbit de la Mercè, amb una trajectòria residencial pròpia.
Els habitatges grans, els pisos amb zones comunes i les cases amb parcel·la no s’han de comparar com si fossin equivalents. A Pedralbes convé separar superfície interior i exterior, revisar el manteniment i les despeses comunitàries, i buscar operacions de tipologia i ubicació semblants a l’habitatge concret.
Una bona comparació comença per saber què mesura cada dada. Pots desplegar els històrics i consultar les notes que acompanyen cada indicador.
Són preus d’anuncis o de compravendes?
El bloc de mercat utilitza mitjanes d’operacions registrades procedents de les estadístiques notarials difoses per l’Ajuntament. Són diferents dels preus que es demanen als anuncis dels portals immobiliaris.
Per què hi apareixen dates diferents?
Les dades de compravendes, Cadastre, padró i renda es publiquen amb calendaris diferents. Cada bloc indica el període de referència. La data de consulta d’aquesta pàgina no converteix tots els indicadors en dades del mateix any.
La superfície mitjana correspon a tots els pisos?
La superfície del bloc de compravendes correspon als habitatges que s’han venut. La superfície del parc residencial descriu els habitatges registrats al Cadastre. Són conjunts diferents i les mitjanes poden variar.
Què vol dir «Confidencial» o «Sense dada publicada»?
«Confidencial» indica que la font protegeix aquesta informació. «Sense dada publicada» assenyala que no hi ha cap valor disponible per a la categoria i el període mostrats. Cap de les dues expressions equival a zero.
Puc calcular el valor del meu pis amb el preu per m²?
La mitjana del barri serveix com a referència general. Una valoració individual requereix estudiar la ubicació concreta, la superfície, la planta, l’ascensor, la llum, l’estat i les característiques de la finca, juntament amb immobles comparables adequats.
Pots venir sense cita per parlar del teu habitatge, resoldre dubtes i organitzar una valoració presencial. T’acompanyem en la venda d’habitatges a tot Barcelona.
Espai Sant Joan
PUNTO HABITAT Passeig de Sant Joan, 150 · Barcelona 93 539 14 10
Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.
Gestionar el consentimiento de las cookies
Para ofrecer las mejores experiencias, utilizamos tecnologías como las cookies para almacenar y/o acceder a la información del dispositivo. El consentimiento de estas tecnologías nos permitirá procesar datos como el comportamiento de navegación o las identificaciones únicas en este sitio. No consentir o retirar el consentimiento, puede afectar negativamente a ciertas características y funciones.
Funcional
Sempre actiu
El almacenamiento o acceso técnico es estrictamente necesario para el propósito legítimo de permitir el uso de un servicio específico explícitamente solicitado por el abonado o usuario, o con el único propósito de llevar a cabo la transmisión de una comunicación a través de una red de comunicaciones electrónicas.
Preferencias
El almacenamiento o acceso técnico es necesario para la finalidad legítima de almacenar preferencias no solicitadas por el abonado o usuario.
Estadísticas
El almacenamiento o acceso técnico que es utilizado exclusivamente con fines estadísticos.El almacenamiento o acceso técnico que se utiliza exclusivamente con fines estadísticos anónimos. Sin un requerimiento, el cumplimiento voluntario por parte de tu proveedor de servicios de Internet, o los registros adicionales de un tercero, la información almacenada o recuperada sólo para este propósito no se puede utilizar para identificarte.
Marketing
El almacenamiento o acceso técnico es necesario para crear perfiles de usuario para enviar publicidad, o para rastrear al usuario en una web o en varias web con fines de marketing similares.