El preu mitjà de compravenda a La Maternitat i Sant Ramon és de 5.142 €/m², segons les dades provisionals de 2026 publicades per l’Ajuntament de Barcelona. És una mitjana d’operacions registrades d’un any encara incomplet; el valor de cada habitatge depèn de les seves característiques.
Camp Nou i entorn · Fotografia d’arxiu anterior a les obres
Dades oficials de l’Ajuntament de Barcelona. Les xifres es mostren amb la data de referència per distingir l’última dada disponible de l’any en curs.
01 · El mercat de l’habitatge
Preus i compravendes del barri
Quant s’ha pagat en les operacions registrades, com ha evolucionat el preu i com es reparteix la titularitat del parc residencial.
El mercat de compravenda
Les quatre xifres clau de les compravendes registrades: preu per metre quadrat, nombre d’operacions, import mitjà i superfície dels pisos venuts.
Preu mitjà per m²
4.399 €/m²
2025 · any complet
+4,3%respecte a l’any anterior
Compravendes residencials
188
2025 · any complet
+11,2%respecte a l’any anterior
Import mitjà per habitatge
404.256 €
2025 · any complet
+14,0%respecte a l’any anterior
Superfície mitjana dels habitatges venuts
93,8 m²
2025 · any complet
+6,7%respecte a l’any anterior
Evolució del preu mitjà per m²
Compravendes registrades · euros per metre quadrat
Llisca el gràfic per veure tots els anys.
Compara amb Les Corts i Barcelona
Cada fila indica l’any complet de referència. Es fa servir el mateix període a les tres zones.
Indicador / categoria
La Maternitat i Sant Ramon
Les Corts
Barcelona
Preu mitjà per m² 2025 · any complet
4.399 €/m²
5.102 €/m²
4.254 €/m²
Compravendes residencials 2025 · any complet
188
683
16.897
Import mitjà per habitatge 2025 · any complet
404.256 €
563.156 €
372.930 €
Superfície mitjana dels habitatges venuts 2025 · any complet
93,8 m²
109,1 m²
86,4 m²
Mitjanes d’operacions registrades; no equivalen a una valoració individual. La superfície correspon als habitatges venuts.
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Registres notarials
2025 · any complet
Preu per any de construcció
El preu mitjà per metre quadrat dels habitatges venuts, agrupats pel període de construcció. Les xifres corresponen a l’any indicat, no a una mitjana de l’històric. Obre l’històric per seguir cada tram al llarg dels anys.
1940–19594.018 €/m²
1960–19794.422 €/m²
1980–19994.678 €/m²
2000–20204.006 €/m²
No consta3.979 €/m²
Compara amb Les Corts i Barcelona
2025 · any complet · Mateix període per a les tres zones.
Indicador / categoria
La Maternitat i Sant Ramon
Les Corts
Barcelona
2020–actualitat
Sense dada publicada
7.261 €/m²
5.731 €/m²
2000–2020
4.006 €/m²
5.694 €/m²
4.904 €/m²
1980–1999
4.678 €/m²
5.134 €/m²
4.373 €/m²
1960–1979
4.422 €/m²
5.043 €/m²
3.944 €/m²
1940–1959
4.018 €/m²
4.849 €/m²
4.105 €/m²
1920–1939
Sense dada publicada
4.573 €/m²
4.772 €/m²
1900–1919
Sense dada publicada
4.731 €/m²
4.640 €/m²
Abans del 1900
Sense dada publicada
Sense dada publicada
4.308 €/m²
No consta
3.979 €/m²
5.770 €/m²
4.278 €/m²
Mitjanes de compravendes amb almenys cinc mostres i propietat horitzontal. Les diferències no aïllen l’efecte de l’antiguitat ni equivalen a una valoració individual.
Veure l’evolució històrica
2021 · any complet – 2025 · any complet · Més recent primer
Categoria
2025 · any complet
2024 · any complet
2023 · any complet
2022 · any complet
2021 · any complet
2000–2020
4.006 €/m²
4.507 €/m²
4.612 €/m²
4.263 €/m²
Sense dada publicada
1980–1999
4.678 €/m²
3.754 €/m²
3.884 €/m²
3.966 €/m²
3.508 €/m²
1960–1979
4.422 €/m²
4.320 €/m²
3.878 €/m²
3.726 €/m²
3.629 €/m²
1940–1959
4.018 €/m²
3.872 €/m²
3.274 €/m²
3.476 €/m²
2.772 €/m²
1920–1939
Sense dada publicada
4.005 €/m²
Sense dada publicada
3.379 €/m²
Sense dada publicada
No consta
3.979 €/m²
5.147 €/m²
4.104 €/m²
3.460 €/m²
2.744 €/m²
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD
09/03/2026
Com es reparteix la titularitat
Com es distribueixen els habitatges segons el tipus de primer titular cadastral: particulars, societats, organismes públics i altres entitats.
La categoria «Persona física — espanyola» és la més nombrosa i representa el 86,8 % del total.
89,2 %
dels habitatges té una persona física com a primer titular cadastral.
Compara amb Les Corts i Barcelona
09/03/2026 · Mateix període per a les tres zones. Percentatge sobre el total de cada territori quan la font permet calcular-lo; a sota, el nombre de habitatges.
Indicador / categoria
La Maternitat i Sant Ramon
Les Corts
Barcelona
Persona física — espanyola
86,8 %10.283 habitatges
83,4 %34.524 habitatges
78,8 %659.066 habitatges
Persona física — estrangera
2,4 %283 habitatges
3,6 %1.471 habitatges
5,6 %47.005 habitatges
Societat anònima
1,6 %187 habitatges
1,4 %567 habitatges
2,1 %17.525 habitatges
Societat limitada / civil
7,0 %831 habitatges
9,4 %3.887 habitatges
10,0 %83.338 habitatges
Altres societats i associacions
0,6 %66 habitatges
0,7 %300 habitatges
1,0 %8.237 habitatges
Entitats estrangeres
0,1 %6 habitatges
0,1 %58 habitatges
0,1 %691 habitatges
Organismes públics
1,2 %141 habitatges
1,1 %451 habitatges
2,0 %16.387 habitatges
Institucions religioses
0,1 %12 habitatges
0,1 %46 habitatges
0,2 %1.534 habitatges
Altres tipus / UTE
0,0 %1 habitatges
0,0 %1 habitatges
0,0 %123 habitatges
No consta
0,3 %32 habitatges
0,2 %103 habitatges
0,3 %2.715 habitatges
Classificació segons el primer titular cadastral; no identifica grans tenidors ni l’ús de cada habitatge.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 09/03/2026 · Més recent primer
Categoria
09/03/2026
04/03/2025
26/02/2024
06/03/2023
01/01/2022
Persona física — espanyola
10.283
10.287
10.306
10.317
10.309
Persona física — estrangera
283
273
254
224
206
Societat anònima
187
195
211
220
229
Societat limitada / civil
831
847
805
808
790
Altres societats i associacions
66
47
45
43
38
Entitats estrangeres
6
6
6
6
7
Organismes públics
141
140
140
138
138
Institucions religioses
12
12
12
7
7
Altres tipus / UTE
1
1
1
1
1
No consta
32
33
35
41
57
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Cadastre / IBI
02 · El parc residencial
Com són els habitatges del barri
Superfícies, èpoques de construcció i nombre d’habitatges. Un retrat del parc residencial que permet posar en context les característiques del teu pis.
09/03/2026
Com encaixa la mida del teu pis?
Compara la superfície del teu habitatge amb les mides que hi ha al barri i descobreix quina proporció ocupa cada tram.
La categoria «61–90 m²» és la més nombrosa i representa el 49,5 % del total.
<30 m²2,1 %250 habitatges
31–60 m²14,1 %1.674 habitatges
61–90 m²49,5 %5.860 habitatges
91–120 m²27,3 %3.228 habitatges
121–150 m²6,0 %708 habitatges
151–210 m²0,9 %106 habitatges
211–250 m²0,1 %11 habitatges
>250 m²0,0 %5 habitatges
Compara amb Les Corts i Barcelona
09/03/2026 · Mateix període per a les tres zones. Percentatge sobre el total de cada territori quan la font permet calcular-lo; a sota, el nombre de habitatges.
Indicador / categoria
La Maternitat i Sant Ramon
Les Corts
Barcelona
<30 m²
2,1 %250 habitatges
2,3 %940 habitatges
3,0 %25.014 habitatges
31–60 m²
14,1 %1.674 habitatges
15,6 %6.444 habitatges
27,2 %227.392 habitatges
61–90 m²
49,5 %5.860 habitatges
41,1 %17.006 habitatges
46,0 %384.437 habitatges
91–120 m²
27,3 %3.228 habitatges
25,5 %10.576 habitatges
15,6 %130.240 habitatges
121–150 m²
6,0 %708 habitatges
8,1 %3.369 habitatges
4,4 %36.538 habitatges
151–210 m²
0,9 %106 habitatges
5,7 %2.340 habitatges
2,9 %24.203 habitatges
211–250 m²
0,1 %11 habitatges
1,0 %429 habitatges
0,6 %4.719 habitatges
>250 m²
0,0 %5 habitatges
0,7 %304 habitatges
0,5 %4.078 habitatges
Parc residencial del Cadastre; no és l’inventari de pisos actualment en venda.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 09/03/2026 · Més recent primer
Categoria
09/03/2026
04/03/2025
26/02/2024
06/03/2023
01/01/2022
<30 m²
250
250
247
239
237
31–60 m²
1.674
1.676
1.666
1.667
1.663
61–90 m²
5.860
5.857
5.849
5.848
5.835
91–120 m²
3.228
3.229
3.224
3.225
3.222
121–150 m²
708
707
707
705
703
151–210 m²
106
106
106
105
105
211–250 m²
11
11
11
11
11
>250 m²
5
5
5
5
6
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Cadastre / IBI
09/03/2026
Quan es van construir els habitatges
Consulta com es distribueixen els habitatges segons l’any de construcció i quins períodes concentren una part més gran del parc residencial.
La categoria «1971–1980» és la més nombrosa i representa el 40,0 % del total.
Percentatge sobre les barres · Nombre d’habitatges sota cada període
0,1 %
<190110
4,5 %
1901–1940537
1,7 %
1941–1950207
7,0 %
1951–1960834
32,1 %
1961–19703.800
40,0 %
1971–19804.735
6,7 %
1981–1990790
3,3 %
1991–2000390
2,4 %
2001–2010281
1,8 %
2011–2020215
0,4 %
2021–203043
Llisca el gràfic per veure tots els períodes.Compara amb Les Corts i Barcelona
09/03/2026 · Mateix període per a les tres zones. Percentatge sobre el total de cada territori quan la font permet calcular-lo; a sota, el nombre de habitatges.
Indicador / categoria
La Maternitat i Sant Ramon
Les Corts
Barcelona
<1901
0,1 %10 habitatges
0,5 %218 habitatges
9,5 %79.125 habitatges
1901–1940
4,5 %537 habitatges
5,5 %2.286 habitatges
14,2 %118.546 habitatges
1941–1950
1,7 %207 habitatges
2,4 %1.002 habitatges
3,0 %24.697 habitatges
1951–1960
7,0 %834 habitatges
9,0 %3.725 habitatges
9,4 %78.578 habitatges
1961–1970
32,1 %3.800 habitatges
26,1 %10.791 habitatges
24,9 %208.397 habitatges
1971–1980
40,0 %4.735 habitatges
37,6 %15.563 habitatges
20,6 %171.941 habitatges
1981–1990
6,7 %790 habitatges
9,7 %4.035 habitatges
4,7 %39.394 habitatges
1991–2000
3,3 %390 habitatges
3,5 %1.444 habitatges
5,0 %41.970 habitatges
2001–2010
2,4 %281 habitatges
3,3 %1.386 habitatges
5,6 %46.677 habitatges
2011–2020
1,8 %215 habitatges
1,9 %793 habitatges
2,0 %16.530 habitatges
2021–2030
0,4 %43 habitatges
0,4 %165 habitatges
1,3 %10.766 habitatges
L’antiguitat descriu l’any de construcció, no l’estat de conservació ni les reformes.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 09/03/2026 · Més recent primer
Categoria
09/03/2026
04/03/2025
26/02/2024
06/03/2023
01/01/2022
<1901
10
10
10
10
10
1901–1940
537
538
539
543
543
1941–1950
207
207
206
206
206
1951–1960
834
837
837
836
836
1961–1970
3.800
3.801
3.799
3.797
3.795
1971–1980
4.735
4.736
4.735
4.735
4.737
1981–1990
790
790
790
790
791
1991–2000
390
390
390
390
390
2001–2010
281
280
280
280
280
2011–2020
215
215
196
195
193
2021–2030
43
37
33
23
1
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Cadastre / IBI
09/03/2026
Superfície mitjana del parc residencial
La superfície mitjana dels habitatges del Cadastre, comparada amb el districte i amb el conjunt de Barcelona.
La variació respecte a l’edició de l’any anterior és inferior al 0,1 %.
82,8 m²
Compara amb Les Corts i Barcelona
09/03/2026 · Mateix període per a les tres zones.
La Maternitat i Sant Ramon82,8 m²
Les Corts91,3 m²
Barcelona77,9 m²
Parc residencial del Cadastre; no és l’inventari de pisos actualment en venda.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 09/03/2026 · Més recent primer
Data
Valor
09/03/2026
82,8 m²
04/03/2025
82,8 m²
26/02/2024
82,8 m²
06/03/2023
82,9 m²
01/01/2022
82,9 m²
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Cadastre / IBI
09/03/2026
Edat mitjana dels habitatges
L’edat mitjana del parc residencial, calculada a partir de l’any de construcció. Permet comparar l’antiguitat del barri amb la del districte i la ciutat.
Variació respecte a l’edició de l’any anterior: +1,8 %.
54,1 anys
Compara amb Les Corts i Barcelona
09/03/2026 · Mateix període per a les tres zones.
La Maternitat i Sant Ramon54,1 anys
Les Corts54,5 anys
Barcelona66,5 anys
L’antiguitat descriu l’any de construcció, no l’estat de conservació ni les reformes.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 09/03/2026 · Més recent primer
Data
Valor
09/03/2026
54,1 anys
04/03/2025
53,2 anys
26/02/2024
52,3 anys
06/03/2023
51,3 anys
01/01/2022
50,4 anys
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Cadastre / IBI
09/03/2026
Habitatges del barri
El nombre d’habitatges registrats al Cadastre. Pots consultar-ne l’evolució i comparar-lo amb els totals del districte i de Barcelona.
La variació respecte a l’edició de l’any anterior és inferior al 0,1 %.
11.842
Compara amb Les Corts i Barcelona
09/03/2026 · Mateix període per a les tres zones.
Indicador / categoria
La Maternitat i Sant Ramon
Les Corts
Barcelona
Habitatges del barri
11.842
41.408
836.621
Parc residencial del Cadastre; no és l’inventari de pisos actualment en venda.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 09/03/2026 · Més recent primer
Data
Valor
09/03/2026
11.842
04/03/2025
11.841
26/02/2024
11.815
06/03/2023
11.805
01/01/2022
11.782
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Cadastre / IBI
03 · La vida al barri
Llars, residents i renda disponible
La composició dels domicilis i el context econòmic dels residents, amb comparacions territorials quan la sèrie ho permet.
01/01/2026
Quantes persones viuen a cada domicili
Així es reparteixen els domicilis del barri segons el nombre de persones empadronades a cadascun.
La categoria «Dues persones» és la més nombrosa i representa el 30,5 % del total.
Una persona29,6 %2.939 domicilis
Dues persones30,5 %3.023 domicilis
Tres persones18,2 %1.804 domicilis
Quatre persones14,0 %1.390 domicilis
Cinc persones4,5 %444 domicilis
Sis persones1,7 %164 domicilis
Set persones0,8 %79 domicilis
Vuit persones0,4 %36 domicilis
Nou persones o més0,4 %42 domicilis
Compara amb Les Corts i Barcelona
01/01/2026 · Mateix període per a les tres zones. Percentatge sobre el total de cada territori quan la font permet calcular-lo; a sota, el nombre de domicilis.
Indicador / categoria
La Maternitat i Sant Ramon
Les Corts
Barcelona
Una persona
29,6 %2.939 domicilis
31,0 %10.444 domicilis
31,9 %218.433 domicilis
Dues persones
30,5 %3.023 domicilis
29,6 %9.968 domicilis
29,5 %201.690 domicilis
Tres persones
18,2 %1.804 domicilis
18,0 %6.062 domicilis
17,6 %120.498 domicilis
Quatre persones
14,0 %1.390 domicilis
13,8 %4.665 domicilis
12,7 %86.631 domicilis
Cinc persones
4,5 %444 domicilis
4,7 %1.581 domicilis
4,4 %30.379 domicilis
Sis persones
1,7 %164 domicilis
1,6 %549 domicilis
1,8 %12.508 domicilis
Set persones
0,8 %79 domicilis
0,6 %199 domicilis
0,9 %6.005 domicilis
Vuit persones
0,4 %36 domicilis
0,3 %101 domicilis
0,5 %3.256 domicilis
Nou persones o més
0,4 %42 domicilis
0,4 %138 domicilis
0,7 %4.677 domicilis
Domicilis del padró municipal. Descriu els residents, no els compradors.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 01/01/2026 · Més recent primer
Categoria
01/01/2026
01/01/2025
01/01/2024
01/01/2023
01/01/2022
Una persona
2.939
2.924
2.944
2.940
2.856
Dues persones
3.023
3.044
3.001
2.906
2.857
Tres persones
1.804
1.807
1.806
1.866
1.856
Quatre persones
1.390
1.390
1.399
1.406
1.419
Cinc persones
444
445
436
433
416
Sis persones
164
160
149
149
146
Set persones
79
72
76
56
45
Vuit persones
36
36
26
26
26
Nou persones o més
42
48
41
37
37
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Padró municipal
01/01/2026
Presència de menors als domicilis
La distribució dels domicilis segons el nombre de menors de 18 anys empadronats. El gràfic distingeix els que tenen menors dels que no en tenen.
La categoria «Cap menor de 18 anys» és la més nombrosa i representa el 78,2 % del total.
El 21,8 % dels domicilis té almenys una persona menor de 18 anys empadronada.
21,8 %amb menors
Amb menors de 18 anys
Sense menors de 18 anys
Compara amb Les Corts i Barcelona
01/01/2026 · Mateix període per a les tres zones. Percentatge sobre el total de cada territori quan la font permet calcular-lo; a sota, el nombre de domicilis.
Indicador / categoria
La Maternitat i Sant Ramon
Les Corts
Barcelona
Cap menor de 18 anys
78,2 %7.755 domicilis
77,8 %26.219 domicilis
78,6 %538.014 domicilis
Un menor de 18 anys
11,8 %1.169 domicilis
11,6 %3.906 domicilis
12,1 %82.743 domicilis
Dos menors de 18 anys
8,4 %837 domicilis
8,7 %2.922 domicilis
7,4 %50.744 domicilis
Tres menors de 18 anys
1,3 %133 domicilis
1,6 %552 domicilis
1,4 %9.886 domicilis
Quatre menors de 18 anys o més
0,3 %27 domicilis
0,3 %108 domicilis
0,4 %2.690 domicilis
Domicilis del padró municipal. Descriu els residents, no els compradors.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 01/01/2026 · Més recent primer
Categoria
01/01/2026
01/01/2025
01/01/2024
01/01/2023
01/01/2022
Cap menor de 18 anys
7.755
7.725
7.692
7.640
7.490
Un menor de 18 anys
1.169
1.200
1.174
1.147
1.109
Dos menors de 18 anys
837
831
863
869
896
Tres menors de 18 anys
133
140
128
139
137
Quatre menors de 18 anys o més
27
30
21
24
26
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Padró municipal
01/01/2026
Domicilis del barri
El nombre de domicilis amb persones empadronades. Una mateixa adreça pot reunir una o diverses persones; aquesta xifra és diferent del total d’habitatges del Cadastre.
Variació respecte a l’edició de l’any anterior: -0,1 %.
9.921
Compara amb Les Corts i Barcelona
01/01/2026 · Mateix període per a les tres zones.
Indicador / categoria
La Maternitat i Sant Ramon
Les Corts
Barcelona
Domicilis del barri
9.921
33.707
684.077
Domicilis del padró municipal. Descriu els residents, no els compradors.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 01/01/2026 · Més recent primer
Data
Valor
01/01/2026
9.921
01/01/2025
9.926
01/01/2024
9.878
01/01/2023
9.819
01/01/2022
9.658
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Padró municipal
2023
Renda disponible per habitant
La renda anual disponible per resident del barri, comparada amb el districte i Barcelona per al mateix any.
Variació respecte a l’edició de l’any anterior: +13,9 %.
29.303 €
Compara amb Les Corts i Barcelona
2023 · Mateix període per a les tres zones.
La Maternitat i Sant Ramon29.303 €
Les Corts33.856 €
Barcelona26.069 €
Renda disponible anual per habitant. No equival al salari ni al pressupost dels compradors.
Veure l’evolució històrica
2019 – 2023 · Més recent primer
Data
Valor
2023
29.303 €
2022
25.735 €
2021
25.057 €
2020
24.182 €
2019
26.057 €
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD
04 · Història i habitatge
La Maternitat i Sant Ramon, dos entorns residencials
La Maternitat i Sant Ramon · Les Corts · Barcelona
La història del barri
La Casa de la Maternitat i la parròquia de Sant Ramon Nonat expliquen el nom del barri. Els grans equipaments separen diferents àmbits residencials: Sant Ramon i Torre Melina a l’oest, i la Maternitat i Can Bacardí a l’est.
La ubicació dins del barri importa: un habitatge davant d’un jardí i un altre al costat d’un gran equipament necessiten comparables diferents. Convé comprovar la llum, l’aïllament acústic, l’accés a l’edifici i la situació de les obres properes, sense donar per fet el seu efecte sobre el preu.
Una bona comparació comença per saber què mesura cada dada. Pots desplegar els històrics i consultar les notes que acompanyen cada indicador.
Són preus d’anuncis o de compravendes?
El bloc de mercat utilitza mitjanes d’operacions registrades procedents de les estadístiques notarials difoses per l’Ajuntament. Són diferents dels preus que es demanen als anuncis dels portals immobiliaris.
Per què hi apareixen dates diferents?
Les dades de compravendes, Cadastre, padró i renda es publiquen amb calendaris diferents. Cada bloc indica el període de referència. La data de consulta d’aquesta pàgina no converteix tots els indicadors en dades del mateix any.
La superfície mitjana correspon a tots els pisos?
La superfície del bloc de compravendes correspon als habitatges que s’han venut. La superfície del parc residencial descriu els habitatges registrats al Cadastre. Són conjunts diferents i les mitjanes poden variar.
Què vol dir «Confidencial» o «Sense dada publicada»?
«Confidencial» indica que la font protegeix aquesta informació. «Sense dada publicada» assenyala que no hi ha cap valor disponible per a la categoria i el període mostrats. Cap de les dues expressions equival a zero.
Puc calcular el valor del meu pis amb el preu per m²?
La mitjana del barri serveix com a referència general. Una valoració individual requereix estudiar la ubicació concreta, la superfície, la planta, l’ascensor, la llum, l’estat i les característiques de la finca, juntament amb immobles comparables adequats.
Pots venir sense cita per parlar del teu habitatge, resoldre dubtes i organitzar una valoració presencial. T’acompanyem en la venda d’habitatges a tot Barcelona.
Espai Sant Joan
PUNTO HABITAT Passeig de Sant Joan, 150 · Barcelona 93 539 14 10
Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.
Gestionar el consentimiento de las cookies
Para ofrecer las mejores experiencias, utilizamos tecnologías como las cookies para almacenar y/o acceder a la información del dispositivo. El consentimiento de estas tecnologías nos permitirá procesar datos como el comportamiento de navegación o las identificaciones únicas en este sitio. No consentir o retirar el consentimiento, puede afectar negativamente a ciertas características y funciones.
Funcional
Sempre actiu
El almacenamiento o acceso técnico es estrictamente necesario para el propósito legítimo de permitir el uso de un servicio específico explícitamente solicitado por el abonado o usuario, o con el único propósito de llevar a cabo la transmisión de una comunicación a través de una red de comunicaciones electrónicas.
Preferencias
El almacenamiento o acceso técnico es necesario para la finalidad legítima de almacenar preferencias no solicitadas por el abonado o usuario.
Estadísticas
El almacenamiento o acceso técnico que es utilizado exclusivamente con fines estadísticos.El almacenamiento o acceso técnico que se utiliza exclusivamente con fines estadísticos anónimos. Sin un requerimiento, el cumplimiento voluntario por parte de tu proveedor de servicios de Internet, o los registros adicionales de un tercero, la información almacenada o recuperada sólo para este propósito no se puede utilizar para identificarte.
Marketing
El almacenamiento o acceso técnico es necesario para crear perfiles de usuario para enviar publicidad, o para rastrear al usuario en una web o en varias web con fines de marketing similares.