El preu mitjà de compravenda a Sant Martí de Provençals és de 3.723 €/m², segons les dades provisionals de 2026 publicades per l’Ajuntament de Barcelona. És una mitjana d’operacions registrades d’un any encara incomplet; el valor de cada habitatge depèn de les seves característiques.
Dades oficials de l’Ajuntament de Barcelona. Les xifres es mostren amb la data de referència per distingir l’última dada disponible de l’any en curs.
01 · El mercat de l’habitatge
Preus i compravendes del barri
Quant s’ha pagat en les operacions registrades, com ha evolucionat el preu i com es reparteix la titularitat del parc residencial.
El mercat de compravenda
Les quatre xifres clau de les compravendes registrades: preu per metre quadrat, nombre d’operacions, import mitjà i superfície dels pisos venuts.
Preu mitjà per m²
3.304 €/m²
2025 · any complet
+9,4%respecte a l’any anterior
Compravendes residencials
238
2025 · any complet
+20,8%respecte a l’any anterior
Import mitjà per habitatge
245.203 €
2025 · any complet
+9,6%respecte a l’any anterior
Superfície mitjana dels habitatges venuts
79,0 m²
2025 · any complet
-0,2%respecte a l’any anterior
Evolució del preu mitjà per m²
Compravendes registrades · euros per metre quadrat
Llisca el gràfic per veure tots els anys.
Compara amb Sant Martí i Barcelona
Cada fila indica l’any complet de referència. Es fa servir el mateix període a les tres zones.
Indicador / categoria
Sant Martí de Provençals
Sant Martí
Barcelona
Preu mitjà per m² 2025 · any complet
3.304 €/m²
4.115 €/m²
4.254 €/m²
Compravendes residencials 2025 · any complet
238
2.478
16.897
Import mitjà per habitatge 2025 · any complet
245.203 €
322.934 €
372.930 €
Superfície mitjana dels habitatges venuts 2025 · any complet
79,0 m²
79,2 m²
86,4 m²
Mitjanes d’operacions registrades; no equivalen a una valoració individual. La superfície correspon als habitatges venuts.
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Registres notarials
2025 · any complet
Preu per any de construcció
El preu mitjà per metre quadrat dels habitatges venuts, agrupats pel període de construcció. Les xifres corresponen a l’any indicat, no a una mitjana de l’històric. Obre l’històric per seguir cada tram al llarg dels anys.
1940–19592.750 €/m²
1960–19793.425 €/m²
1980–19993.963 €/m²
No consta2.016 €/m²
Compara amb Sant Martí i Barcelona
2025 · any complet · Mateix període per a les tres zones.
Indicador / categoria
Sant Martí de Provençals
Sant Martí
Barcelona
2020–actualitat
Sense dada publicada
4.432 €/m²
5.731 €/m²
2000–2020
Sense dada publicada
5.672 €/m²
4.904 €/m²
1980–1999
3.963 €/m²
4.299 €/m²
4.373 €/m²
1960–1979
3.425 €/m²
3.527 €/m²
3.944 €/m²
1940–1959
2.750 €/m²
4.083 €/m²
4.105 €/m²
1920–1939
Sense dada publicada
4.542 €/m²
4.772 €/m²
1900–1919
Sense dada publicada
4.502 €/m²
4.640 €/m²
Abans del 1900
Sense dada publicada
4.426 €/m²
4.308 €/m²
No consta
2.016 €/m²
4.574 €/m²
4.278 €/m²
Mitjanes de compravendes amb almenys cinc mostres i propietat horitzontal. Les diferències no aïllen l’efecte de l’antiguitat ni equivalen a una valoració individual.
Veure l’evolució històrica
2021 · any complet – 2025 · any complet · Més recent primer
Categoria
2025 · any complet
2024 · any complet
2023 · any complet
2022 · any complet
2021 · any complet
1980–1999
3.963 €/m²
3.597 €/m²
2.994 €/m²
3.156 €/m²
2.796 €/m²
1960–1979
3.425 €/m²
3.098 €/m²
2.698 €/m²
2.684 €/m²
2.529 €/m²
1940–1959
2.750 €/m²
2.596 €/m²
2.366 €/m²
2.607 €/m²
3.160 €/m²
No consta
2.016 €/m²
2.410 €/m²
2.280 €/m²
2.553 €/m²
1.835 €/m²
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD
09/03/2026
Com es reparteix la titularitat
Com es distribueixen els habitatges segons el tipus de primer titular cadastral: particulars, societats, organismes públics i altres entitats.
La categoria «Persona física — espanyola» és la més nombrosa i representa el 89,4 % del total.
94,7 %
dels habitatges té una persona física com a primer titular cadastral.
Compara amb Sant Martí i Barcelona
09/03/2026 · Mateix període per a les tres zones. Percentatge sobre el total de cada territori quan la font permet calcular-lo; a sota, el nombre de habitatges.
Indicador / categoria
Sant Martí de Provençals
Sant Martí
Barcelona
Persona física — espanyola
89,4 %10.574 habitatges
81,4 %93.227 habitatges
78,8 %659.066 habitatges
Persona física — estrangera
5,3 %626 habitatges
7,4 %8.472 habitatges
5,6 %47.005 habitatges
Societat anònima
0,5 %54 habitatges
1,4 %1.644 habitatges
2,1 %17.525 habitatges
Societat limitada / civil
4,4 %522 habitatges
6,9 %7.928 habitatges
10,0 %83.338 habitatges
Altres societats i associacions
0,1 %13 habitatges
0,5 %621 habitatges
1,0 %8.237 habitatges
Entitats estrangeres
0,0 %1 habitatges
0,1 %65 habitatges
0,1 %691 habitatges
Organismes públics
0,2 %21 habitatges
1,8 %2.102 habitatges
2,0 %16.387 habitatges
Institucions religioses
0,0 %3 habitatges
0,2 %182 habitatges
0,2 %1.534 habitatges
Altres tipus / UTE
0,0 %2 habitatges
0,0 %14 habitatges
0,0 %123 habitatges
No consta
0,1 %13 habitatges
0,3 %309 habitatges
0,3 %2.715 habitatges
Classificació segons el primer titular cadastral; no identifica grans tenidors ni l’ús de cada habitatge.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 09/03/2026 · Més recent primer
Categoria
09/03/2026
04/03/2025
26/02/2024
06/03/2023
01/01/2022
Persona física — espanyola
10.574
10.606
10.637
10.684
10.733
Persona física — estrangera
626
574
519
456
407
Societat anònima
54
65
76
81
86
Societat limitada / civil
522
525
520
523
408
Altres societats i associacions
13
14
15
14
13
Entitats estrangeres
1
1
1
1
1
Organismes públics
21
19
18
17
17
Institucions religioses
3
3
4
5
5
Altres tipus / UTE
2
3
4
4
3
No consta
13
18
26
31
44
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Cadastre / IBI
02 · El parc residencial
Com són els habitatges del barri
Superfícies, èpoques de construcció i nombre d’habitatges. Un retrat del parc residencial que permet posar en context les característiques del teu pis.
09/03/2026
Com encaixa la mida del teu pis?
Compara la superfície del teu habitatge amb les mides que hi ha al barri i descobreix quina proporció ocupa cada tram.
La categoria «61–90 m²» és la més nombrosa i representa el 66,8 % del total.
<30 m²0,6 %76 habitatges
31–60 m²15,1 %1.791 habitatges
61–90 m²66,8 %7.900 habitatges
91–120 m²16,4 %1.940 habitatges
121–150 m²0,9 %104 habitatges
151–210 m²0,1 %16 habitatges
>250 m²0,0 %2 habitatges
Compara amb Sant Martí i Barcelona
09/03/2026 · Mateix període per a les tres zones. Percentatge sobre el total de cada territori quan la font permet calcular-lo; a sota, el nombre de habitatges.
Indicador / categoria
Sant Martí de Provençals
Sant Martí
Barcelona
<30 m²
0,6 %76 habitatges
1,8 %2.081 habitatges
3,0 %25.014 habitatges
31–60 m²
15,1 %1.791 habitatges
24,3 %27.853 habitatges
27,2 %227.392 habitatges
61–90 m²
66,8 %7.900 habitatges
56,5 %64.700 habitatges
46,0 %384.437 habitatges
91–120 m²
16,4 %1.940 habitatges
14,3 %16.394 habitatges
15,6 %130.240 habitatges
121–150 m²
0,9 %104 habitatges
2,4 %2.735 habitatges
4,4 %36.538 habitatges
151–210 m²
0,1 %16 habitatges
0,5 %570 habitatges
2,9 %24.203 habitatges
211–250 m²
Sense dada publicada
0,1 %62 habitatges
0,6 %4.719 habitatges
>250 m²
0,0 %2 habitatges
0,1 %169 habitatges
0,5 %4.078 habitatges
Parc residencial del Cadastre; no és l’inventari de pisos actualment en venda.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 09/03/2026 · Més recent primer
Categoria
09/03/2026
04/03/2025
26/02/2024
06/03/2023
01/01/2022
<30 m²
76
77
76
73
74
31–60 m²
1.791
1.789
1.784
1.784
1.781
61–90 m²
7.900
7.900
7.900
7.901
7.835
91–120 m²
1.940
1.940
1.938
1.936
1.911
121–150 m²
104
104
104
104
98
151–210 m²
16
16
16
16
16
>250 m²
2
2
2
2
2
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Cadastre / IBI
09/03/2026
Quan es van construir els habitatges
Consulta com es distribueixen els habitatges segons l’any de construcció i quins períodes concentren una part més gran del parc residencial.
La categoria «1961–1970» és la més nombrosa i representa el 44,0 % del total.
Percentatge sobre les barres · Nombre d’habitatges sota cada període
0,0 %
<19012
0,3 %
1901–194031
25,1 %
1951–19602.974
44,0 %
1961–19705.209
20,2 %
1971–19802.384
3,1 %
1981–1990369
5,9 %
1991–2000696
0,3 %
2001–201039
0,1 %
2011–20207
1,0 %
2021–2030118
Llisca el gràfic per veure tots els períodes.Compara amb Sant Martí i Barcelona
09/03/2026 · Mateix període per a les tres zones. Percentatge sobre el total de cada territori quan la font permet calcular-lo; a sota, el nombre de habitatges.
Indicador / categoria
Sant Martí de Provençals
Sant Martí
Barcelona
<1901
0,0 %2 habitatges
4,4 %5.024 habitatges
9,5 %79.125 habitatges
1901–1940
0,3 %31 habitatges
10,2 %11.731 habitatges
14,2 %118.546 habitatges
1941–1950
Sense dada publicada
0,9 %1.087 habitatges
3,0 %24.697 habitatges
1951–1960
25,1 %2.974 habitatges
9,8 %11.237 habitatges
9,4 %78.578 habitatges
1961–1970
44,0 %5.209 habitatges
25,9 %29.670 habitatges
24,9 %208.397 habitatges
1971–1980
20,2 %2.384 habitatges
18,9 %21.700 habitatges
20,6 %171.941 habitatges
1981–1990
3,1 %369 habitatges
4,8 %5.517 habitatges
4,7 %39.394 habitatges
1991–2000
5,9 %696 habitatges
9,0 %10.268 habitatges
5,0 %41.970 habitatges
2001–2010
0,3 %39 habitatges
11,0 %12.559 habitatges
5,6 %46.677 habitatges
2011–2020
0,1 %7 habitatges
2,7 %3.108 habitatges
2,0 %16.530 habitatges
2021–2030
1,0 %118 habitatges
2,3 %2.663 habitatges
1,3 %10.766 habitatges
L’antiguitat descriu l’any de construcció, no l’estat de conservació ni les reformes.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 09/03/2026 · Més recent primer
Categoria
09/03/2026
04/03/2025
26/02/2024
06/03/2023
01/01/2022
<1901
2
2
2
2
2
1901–1940
31
31
31
31
31
1951–1960
2.974
2.976
2.974
2.974
2.976
1961–1970
5.209
5.207
5.204
5.202
5.214
1971–1980
2.384
2.384
2.384
2.384
2.384
1981–1990
369
369
369
369
369
1991–2000
696
696
696
696
696
2001–2010
39
39
39
39
39
2011–2020
7
6
6
6
5
2021–2030
118
118
115
113
1
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Cadastre / IBI
09/03/2026
Superfície mitjana del parc residencial
La superfície mitjana dels habitatges del Cadastre, comparada amb el districte i amb el conjunt de Barcelona.
La variació respecte a l’edició de l’any anterior és inferior al 0,1 %.
75,1 m²
Compara amb Sant Martí i Barcelona
09/03/2026 · Mateix període per a les tres zones.
Sant Martí de Provençals75,1 m²
Sant Martí74,2 m²
Barcelona77,9 m²
Parc residencial del Cadastre; no és l’inventari de pisos actualment en venda.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 09/03/2026 · Més recent primer
Data
Valor
09/03/2026
75,1 m²
04/03/2025
75,1 m²
26/02/2024
75,1 m²
06/03/2023
75,2 m²
01/01/2022
75,0 m²
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Cadastre / IBI
09/03/2026
Edat mitjana dels habitatges
L’edat mitjana del parc residencial, calculada a partir de l’any de construcció. Permet comparar l’antiguitat del barri amb la del districte i la ciutat.
Variació respecte a l’edició de l’any anterior: +1,8 %.
57,0 anys
Compara amb Sant Martí i Barcelona
09/03/2026 · Mateix període per a les tres zones.
Sant Martí de Provençals57,0 anys
Sant Martí56,7 anys
Barcelona66,5 anys
L’antiguitat descriu l’any de construcció, no l’estat de conservació ni les reformes.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 09/03/2026 · Més recent primer
Data
Valor
09/03/2026
57,0 anys
04/03/2025
56,0 anys
26/02/2024
55,0 anys
06/03/2023
54,0 anys
01/01/2022
53,5 anys
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Cadastre / IBI
09/03/2026
Habitatges del barri
El nombre d’habitatges registrats al Cadastre. Pots consultar-ne l’evolució i comparar-lo amb els totals del districte i de Barcelona.
La variació respecte a l’edició de l’any anterior és inferior al 0,1 %.
11.829
Compara amb Sant Martí i Barcelona
09/03/2026 · Mateix període per a les tres zones.
Indicador / categoria
Sant Martí de Provençals
Sant Martí
Barcelona
Habitatges del barri
11.829
114.564
836.621
Parc residencial del Cadastre; no és l’inventari de pisos actualment en venda.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 09/03/2026 · Més recent primer
Data
Valor
09/03/2026
11.829
04/03/2025
11.828
26/02/2024
11.820
06/03/2023
11.816
01/01/2022
11.717
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Cadastre / IBI
03 · La vida al barri
Llars, residents i renda disponible
La composició dels domicilis i el context econòmic dels residents, amb comparacions territorials quan la sèrie ho permet.
01/01/2026
Quantes persones viuen a cada domicili
Així es reparteixen els domicilis del barri segons el nombre de persones empadronades a cadascun.
La categoria «Dues persones» és la més nombrosa i representa el 30,8 % del total.
Una persona29,6 %3.219 domicilis
Dues persones30,8 %3.348 domicilis
Tres persones18,9 %2.050 domicilis
Quatre persones12,9 %1.407 domicilis
Cinc persones4,0 %433 domicilis
Sis persones1,9 %202 domicilis
Set persones0,9 %94 domicilis
Vuit persones0,6 %61 domicilis
Nou persones o més0,5 %56 domicilis
Compara amb Sant Martí i Barcelona
01/01/2026 · Mateix període per a les tres zones. Percentatge sobre el total de cada territori quan la font permet calcular-lo; a sota, el nombre de domicilis.
Indicador / categoria
Sant Martí de Provençals
Sant Martí
Barcelona
Una persona
29,6 %3.219 domicilis
29,7 %29.459 domicilis
31,9 %218.433 domicilis
Dues persones
30,8 %3.348 domicilis
30,3 %30.062 domicilis
29,5 %201.690 domicilis
Tres persones
18,9 %2.050 domicilis
18,9 %18.777 domicilis
17,6 %120.498 domicilis
Quatre persones
12,9 %1.407 domicilis
13,4 %13.257 domicilis
12,7 %86.631 domicilis
Cinc persones
4,0 %433 domicilis
4,1 %4.066 domicilis
4,4 %30.379 domicilis
Sis persones
1,9 %202 domicilis
1,7 %1.728 domicilis
1,8 %12.508 domicilis
Set persones
0,9 %94 domicilis
0,8 %783 domicilis
0,9 %6.005 domicilis
Vuit persones
0,6 %61 domicilis
0,5 %451 domicilis
0,5 %3.256 domicilis
Nou persones o més
0,5 %56 domicilis
0,6 %578 domicilis
0,7 %4.677 domicilis
Domicilis del padró municipal. Descriu els residents, no els compradors.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 01/01/2026 · Més recent primer
Categoria
01/01/2026
01/01/2025
01/01/2024
01/01/2023
01/01/2022
Una persona
3.219
3.170
3.195
3.208
3.090
Dues persones
3.348
3.323
3.321
3.310
3.273
Tres persones
2.050
2.054
2.043
1.994
2.009
Quatre persones
1.407
1.460
1.464
1.468
1.468
Cinc persones
433
454
453
420
435
Sis persones
202
173
165
163
137
Set persones
94
102
86
71
69
Vuit persones
61
51
36
46
44
Nou persones o més
56
58
50
47
38
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Padró municipal
01/01/2026
Presència de menors als domicilis
La distribució dels domicilis segons el nombre de menors de 18 anys empadronats. El gràfic distingeix els que tenen menors dels que no en tenen.
La categoria «Cap menor de 18 anys» és la més nombrosa i representa el 78,9 % del total.
El 21,1 % dels domicilis té almenys una persona menor de 18 anys empadronada.
21,1 %amb menors
Amb menors de 18 anys
Sense menors de 18 anys
Compara amb Sant Martí i Barcelona
01/01/2026 · Mateix període per a les tres zones. Percentatge sobre el total de cada territori quan la font permet calcular-lo; a sota, el nombre de domicilis.
Indicador / categoria
Sant Martí de Provençals
Sant Martí
Barcelona
Cap menor de 18 anys
78,9 %8.580 domicilis
77,6 %76.904 domicilis
78,6 %538.014 domicilis
Un menor de 18 anys
12,6 %1.373 domicilis
13,0 %12.907 domicilis
12,1 %82.743 domicilis
Dos menors de 18 anys
7,1 %768 domicilis
7,7 %7.672 domicilis
7,4 %50.744 domicilis
Tres menors de 18 anys
1,1 %121 domicilis
1,3 %1.317 domicilis
1,4 %9.886 domicilis
Quatre menors de 18 anys o més
0,3 %28 domicilis
0,4 %361 domicilis
0,4 %2.690 domicilis
Domicilis del padró municipal. Descriu els residents, no els compradors.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 01/01/2026 · Més recent primer
Categoria
01/01/2026
01/01/2025
01/01/2024
01/01/2023
01/01/2022
Cap menor de 18 anys
8.580
8.504
8.444
8.334
8.182
Un menor de 18 anys
1.373
1.362
1.371
1.371
1.364
Dos menors de 18 anys
768
822
822
845
854
Tres menors de 18 anys
121
131
148
146
133
Quatre menors de 18 anys o més
28
26
28
31
30
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Padró municipal
01/01/2026
Domicilis del barri
El nombre de domicilis amb persones empadronades. Una mateixa adreça pot reunir una o diverses persones; aquesta xifra és diferent del total d’habitatges del Cadastre.
Variació respecte a l’edició de l’any anterior: +0,2 %.
10.870
Compara amb Sant Martí i Barcelona
01/01/2026 · Mateix període per a les tres zones.
Indicador / categoria
Sant Martí de Provençals
Sant Martí
Barcelona
Domicilis del barri
10.870
99.161
684.077
Domicilis del padró municipal. Descriu els residents, no els compradors.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 01/01/2026 · Més recent primer
Data
Valor
01/01/2026
10.870
01/01/2025
10.845
01/01/2024
10.813
01/01/2023
10.727
01/01/2022
10.563
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Padró municipal
2023
Renda disponible per habitant
La renda anual disponible per resident del barri, comparada amb el districte i Barcelona per al mateix any.
Variació respecte a l’edició de l’any anterior: +7,2 %.
21.706 €
Compara amb Sant Martí i Barcelona
2023 · Mateix període per a les tres zones.
Sant Martí de Provençals21.706 €
Sant Martí23.916 €
Barcelona26.069 €
Renda disponible anual per habitant. No equival al salari ni al pressupost dels compradors.
Veure l’evolució històrica
2019 – 2023 · Més recent primer
Data
Valor
2023
21.706 €
2022
20.241 €
2021
19.639 €
2020
18.135 €
2019
19.421 €
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD
04 · Història i habitatge
Sant Martí de Provençals: masies i creixement residencial
Sant Martí de Provençals · Sant Martí · Barcelona
La història del barri
Fins a mitjan segle XX, els camps, les masies i l’església definien aquest territori. Des dels anys cinquanta, les promocions d’habitatges i el desenvolupament de Guipúscoa en van transformar l’escala. Les millores de serveis i espais públics van estar lligades a l’activitat de les associacions veïnals.
L’edat de l’edifici, les rehabilitacions i l’accessibilitat ajuden a diferenciar habitatges aparentment semblants. Compara llum, altura, distribució i aïllament respecte a les grans vies. La proximitat a zones verdes és útil, però s’ha de combinar amb l’estat real del pis i les despeses de comunitat.
Una bona comparació comença per saber què mesura cada dada. Pots desplegar els històrics i consultar les notes que acompanyen cada indicador.
Són preus d’anuncis o de compravendes?
El bloc de mercat utilitza mitjanes d’operacions registrades procedents de les estadístiques notarials difoses per l’Ajuntament. Són diferents dels preus que es demanen als anuncis dels portals immobiliaris.
Per què hi apareixen dates diferents?
Les dades de compravendes, Cadastre, padró i renda es publiquen amb calendaris diferents. Cada bloc indica el període de referència. La data de consulta d’aquesta pàgina no converteix tots els indicadors en dades del mateix any.
La superfície mitjana correspon a tots els pisos?
La superfície del bloc de compravendes correspon als habitatges que s’han venut. La superfície del parc residencial descriu els habitatges registrats al Cadastre. Són conjunts diferents i les mitjanes poden variar.
Què vol dir «Confidencial» o «Sense dada publicada»?
«Confidencial» indica que la font protegeix aquesta informació. «Sense dada publicada» assenyala que no hi ha cap valor disponible per a la categoria i el període mostrats. Cap de les dues expressions equival a zero.
Puc calcular el valor del meu pis amb el preu per m²?
La mitjana del barri serveix com a referència general. Una valoració individual requereix estudiar la ubicació concreta, la superfície, la planta, l’ascensor, la llum, l’estat i les característiques de la finca, juntament amb immobles comparables adequats.
Pots venir sense cita per parlar del teu habitatge, resoldre dubtes i organitzar una valoració presencial. T’acompanyem en la venda d’habitatges a tot Barcelona.
Espai Sant Joan
PUNTO HABITAT Passeig de Sant Joan, 150 · Barcelona 93 539 14 10
Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.
Gestionar el consentimiento de las cookies
Para ofrecer las mejores experiencias, utilizamos tecnologías como las cookies para almacenar y/o acceder a la información del dispositivo. El consentimiento de estas tecnologías nos permitirá procesar datos como el comportamiento de navegación o las identificaciones únicas en este sitio. No consentir o retirar el consentimiento, puede afectar negativamente a ciertas características y funciones.
Funcional
Sempre actiu
El almacenamiento o acceso técnico es estrictamente necesario para el propósito legítimo de permitir el uso de un servicio específico explícitamente solicitado por el abonado o usuario, o con el único propósito de llevar a cabo la transmisión de una comunicación a través de una red de comunicaciones electrónicas.
Preferencias
El almacenamiento o acceso técnico es necesario para la finalidad legítima de almacenar preferencias no solicitadas por el abonado o usuario.
Estadísticas
El almacenamiento o acceso técnico que es utilizado exclusivamente con fines estadísticos.El almacenamiento o acceso técnico que se utiliza exclusivamente con fines estadísticos anónimos. Sin un requerimiento, el cumplimiento voluntario por parte de tu proveedor de servicios de Internet, o los registros adicionales de un tercero, la información almacenada o recuperada sólo para este propósito no se puede utilizar para identificarte.
Marketing
El almacenamiento o acceso técnico es necesario para crear perfiles de usuario para enviar publicidad, o para rastrear al usuario en una web o en varias web con fines de marketing similares.