El preu mitjà de compravenda al Congrés i els Indians és de 3.936 €/m², segons les dades provisionals de 2026 publicades per l’Ajuntament de Barcelona. És una mitjana d’operacions registrades d’un any encara incomplet; el valor de cada habitatge depèn de les seves característiques.
Dades oficials de l’Ajuntament de Barcelona. Les xifres es mostren amb la data de referència per distingir l’última dada disponible de l’any en curs.
01 · El mercat de l’habitatge
Preus i compravendes del barri
Quant s’ha pagat en les operacions registrades, com ha evolucionat el preu i com es reparteix la titularitat del parc residencial.
El mercat de compravenda
Les quatre xifres clau de les compravendes registrades: preu per metre quadrat, nombre d’operacions, import mitjà i superfície dels pisos venuts.
Preu mitjà per m²
3.729 €/m²
2025 · any complet
+29,0%respecte a l’any anterior
Compravendes residencials
140
2025 · any complet
-9,7%respecte a l’any anterior
Import mitjà per habitatge
292.111 €
2025 · any complet
+25,3%respecte a l’any anterior
Superfície mitjana dels habitatges venuts
81,3 m²
2025 · any complet
+2,0%respecte a l’any anterior
Evolució del preu mitjà per m²
Compravendes registrades · euros per metre quadrat
Llisca el gràfic per veure tots els anys.
Compara amb Sant Andreu i Barcelona
Cada fila indica l’any complet de referència. Es fa servir el mateix període a les tres zones.
Indicador / categoria
El Congrés i els Indians
Sant Andreu
Barcelona
Preu mitjà per m² 2025 · any complet
3.729 €/m²
3.460 €/m²
4.254 €/m²
Compravendes residencials 2025 · any complet
140
1.354
16.897
Import mitjà per habitatge 2025 · any complet
292.111 €
256.557 €
372.930 €
Superfície mitjana dels habitatges venuts 2025 · any complet
81,3 m²
77,4 m²
86,4 m²
Mitjanes d’operacions registrades; no equivalen a una valoració individual. La superfície correspon als habitatges venuts.
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Registres notarials
2025 · any complet
Preu per any de construcció
El preu mitjà per metre quadrat dels habitatges venuts, agrupats pel període de construcció. Les xifres corresponen a l’any indicat, no a una mitjana de l’històric. Obre l’històric per seguir cada tram al llarg dels anys.
1920–19394.937 €/m²
1940–19593.429 €/m²
1960–19793.859 €/m²
1980–19993.650 €/m²
2020–actualitat4.481 €/m²
Compara amb Sant Andreu i Barcelona
2025 · any complet · Mateix període per a les tres zones.
Indicador / categoria
El Congrés i els Indians
Sant Andreu
Barcelona
2020–actualitat
4.481 €/m²
5.146 €/m²
5.731 €/m²
2000–2020
Sense dada publicada
3.994 €/m²
4.904 €/m²
1980–1999
3.650 €/m²
3.148 €/m²
4.373 €/m²
1960–1979
3.859 €/m²
3.423 €/m²
3.944 €/m²
1940–1959
3.429 €/m²
3.249 €/m²
4.105 €/m²
1920–1939
4.937 €/m²
3.901 €/m²
4.772 €/m²
1900–1919
Sense dada publicada
3.596 €/m²
4.640 €/m²
Abans del 1900
Sense dada publicada
Sense dada publicada
4.308 €/m²
No consta
Sense dada publicada
3.006 €/m²
4.278 €/m²
Mitjanes de compravendes amb almenys cinc mostres i propietat horitzontal. Les diferències no aïllen l’efecte de l’antiguitat ni equivalen a una valoració individual.
Veure l’evolució històrica
2021 · any complet – 2025 · any complet · Més recent primer
Categoria
2025 · any complet
2024 · any complet
2023 · any complet
2022 · any complet
2021 · any complet
2020–actualitat
4.481 €/m²
Sense dada publicada
3.419 €/m²
Sense dada publicada
Sense dada publicada
1980–1999
3.650 €/m²
3.675 €/m²
2.813 €/m²
3.511 €/m²
3.468 €/m²
1960–1979
3.859 €/m²
3.113 €/m²
3.052 €/m²
3.088 €/m²
2.743 €/m²
1940–1959
3.429 €/m²
2.936 €/m²
2.896 €/m²
2.721 €/m²
2.562 €/m²
1920–1939
4.937 €/m²
1.256 €/m²
2.846 €/m²
2.896 €/m²
Sense dada publicada
No consta
Sense dada publicada
Sense dada publicada
1.616 €/m²
3.937 €/m²
4.263 €/m²
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD
09/03/2026
Com es reparteix la titularitat
Com es distribueixen els habitatges segons el tipus de primer titular cadastral: particulars, societats, organismes públics i altres entitats.
La categoria «Persona física — espanyola» és la més nombrosa i representa el 87,7 % del total.
91,0 %
dels habitatges té una persona física com a primer titular cadastral.
Compara amb Sant Andreu i Barcelona
09/03/2026 · Mateix període per a les tres zones. Percentatge sobre el total de cada territori quan la font permet calcular-lo; a sota, el nombre de habitatges.
Indicador / categoria
El Congrés i els Indians
Sant Andreu
Barcelona
Persona física — espanyola
87,7 %6.269 habitatges
84,6 %61.186 habitatges
78,8 %659.066 habitatges
Persona física — estrangera
3,3 %237 habitatges
3,1 %2.221 habitatges
5,6 %47.005 habitatges
Societat anònima
1,8 %127 habitatges
1,6 %1.147 habitatges
2,1 %17.525 habitatges
Societat limitada / civil
5,9 %425 habitatges
6,4 %4.617 habitatges
10,0 %83.338 habitatges
Altres societats i associacions
0,6 %44 habitatges
0,6 %408 habitatges
1,0 %8.237 habitatges
Entitats estrangeres
Sense dada publicada
0,0 %3 habitatges
0,1 %691 habitatges
Organismes públics
0,2 %11 habitatges
3,5 %2.507 habitatges
2,0 %16.387 habitatges
Institucions religioses
0,1 %8 habitatges
0,1 %55 habitatges
0,2 %1.534 habitatges
Altres tipus / UTE
0,1 %4 habitatges
0,1 %48 habitatges
0,0 %123 habitatges
No consta
0,3 %21 habitatges
0,2 %143 habitatges
0,3 %2.715 habitatges
Classificació segons el primer titular cadastral; no identifica grans tenidors ni l’ús de cada habitatge.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 09/03/2026 · Més recent primer
Categoria
09/03/2026
04/03/2025
26/02/2024
06/03/2023
01/01/2022
Persona física — espanyola
6.269
6.253
6.270
6.276
6.269
Persona física — estrangera
237
226
198
188
142
Societat anònima
127
132
158
162
164
Societat limitada / civil
425
426
405
394
407
Altres societats i associacions
44
44
45
45
46
Organismes públics
11
10
2
2
2
Institucions religioses
8
7
8
7
7
Altres tipus / UTE
4
20
3
3
3
No consta
21
23
28
32
39
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Cadastre / IBI
02 · El parc residencial
Com són els habitatges del barri
Superfícies, èpoques de construcció i nombre d’habitatges. Un retrat del parc residencial que permet posar en context les característiques del teu pis.
09/03/2026
Com encaixa la mida del teu pis?
Compara la superfície del teu habitatge amb les mides que hi ha al barri i descobreix quina proporció ocupa cada tram.
La categoria «61–90 m²» és la més nombrosa i representa el 60,4 % del total.
<30 m²2,2 %160 habitatges
31–60 m²25,9 %1.849 habitatges
61–90 m²60,4 %4.317 habitatges
91–120 m²10,3 %735 habitatges
121–150 m²0,9 %61 habitatges
151–210 m²0,3 %21 habitatges
211–250 m²0,0 %1 habitatges
>250 m²0,0 %2 habitatges
Compara amb Sant Andreu i Barcelona
09/03/2026 · Mateix període per a les tres zones. Percentatge sobre el total de cada territori quan la font permet calcular-lo; a sota, el nombre de habitatges.
Indicador / categoria
El Congrés i els Indians
Sant Andreu
Barcelona
<30 m²
2,2 %160 habitatges
2,7 %1.977 habitatges
3,0 %25.014 habitatges
31–60 m²
25,9 %1.849 habitatges
27,4 %19.852 habitatges
27,2 %227.392 habitatges
61–90 m²
60,4 %4.317 habitatges
55,1 %39.853 habitatges
46,0 %384.437 habitatges
91–120 m²
10,3 %735 habitatges
13,4 %9.690 habitatges
15,6 %130.240 habitatges
121–150 m²
0,9 %61 habitatges
1,1 %803 habitatges
4,4 %36.538 habitatges
151–210 m²
0,3 %21 habitatges
0,2 %129 habitatges
2,9 %24.203 habitatges
211–250 m²
0,0 %1 habitatges
0,0 %12 habitatges
0,6 %4.719 habitatges
>250 m²
0,0 %2 habitatges
0,0 %19 habitatges
0,5 %4.078 habitatges
Parc residencial del Cadastre; no és l’inventari de pisos actualment en venda.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 09/03/2026 · Més recent primer
Categoria
09/03/2026
04/03/2025
26/02/2024
06/03/2023
01/01/2022
<30 m²
160
159
158
158
157
31–60 m²
1.849
1.844
1.848
1.834
1.828
61–90 m²
4.317
4.319
4.305
4.308
4.298
91–120 m²
735
735
722
722
709
121–150 m²
61
60
60
63
63
151–210 m²
21
21
21
21
21
211–250 m²
1
1
1
1
1
>250 m²
2
2
2
2
2
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Cadastre / IBI
09/03/2026
Quan es van construir els habitatges
Consulta com es distribueixen els habitatges segons l’any de construcció i quins períodes concentren una part més gran del parc residencial.
La categoria «1951–1960» és la més nombrosa i representa el 36,9 % del total.
Percentatge sobre les barres · Nombre d’habitatges sota cada període
0,1 %
<19015
6,1 %
1901–1940434
3,3 %
1941–1950235
36,9 %
1951–19602.639
30,7 %
1961–19702.195
9,6 %
1971–1980689
3,2 %
1981–1990226
3,7 %
1991–2000261
4,4 %
2001–2010311
1,1 %
2011–202078
1,0 %
2021–203073
Llisca el gràfic per veure tots els períodes.Compara amb Sant Andreu i Barcelona
09/03/2026 · Mateix període per a les tres zones. Percentatge sobre el total de cada territori quan la font permet calcular-lo; a sota, el nombre de habitatges.
Indicador / categoria
El Congrés i els Indians
Sant Andreu
Barcelona
<1901
0,1 %5 habitatges
3,2 %2.296 habitatges
9,5 %79.125 habitatges
1901–1940
6,1 %434 habitatges
5,2 %3.787 habitatges
14,2 %118.546 habitatges
1941–1950
3,3 %235 habitatges
1,8 %1.266 habitatges
3,0 %24.697 habitatges
1951–1960
36,9 %2.639 habitatges
9,7 %7.047 habitatges
9,4 %78.578 habitatges
1961–1970
30,7 %2.195 habitatges
29,0 %20.951 habitatges
24,9 %208.397 habitatges
1971–1980
9,6 %689 habitatges
25,4 %18.403 habitatges
20,6 %171.941 habitatges
1981–1990
3,2 %226 habitatges
4,8 %3.460 habitatges
4,7 %39.394 habitatges
1991–2000
3,7 %261 habitatges
6,3 %4.585 habitatges
5,0 %41.970 habitatges
2001–2010
4,4 %311 habitatges
9,8 %7.072 habitatges
5,6 %46.677 habitatges
2011–2020
1,1 %78 habitatges
2,9 %2.065 habitatges
2,0 %16.530 habitatges
2021–2030
1,0 %73 habitatges
1,9 %1.403 habitatges
1,3 %10.766 habitatges
L’antiguitat descriu l’any de construcció, no l’estat de conservació ni les reformes.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 09/03/2026 · Més recent primer
Categoria
09/03/2026
04/03/2025
26/02/2024
06/03/2023
01/01/2022
<1901
5
5
5
5
5
1901–1940
434
436
448
451
451
1941–1950
235
235
236
236
236
1951–1960
2.639
2.641
2.641
2.640
2.639
1961–1970
2.195
2.194
2.191
2.204
2.204
1971–1980
689
689
687
687
687
1981–1990
226
226
226
226
225
1991–2000
261
261
261
260
260
2001–2010
311
311
311
311
311
2011–2020
78
78
78
77
53
2021–2030
73
65
33
12
8
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Cadastre / IBI
09/03/2026
Superfície mitjana del parc residencial
La superfície mitjana dels habitatges del Cadastre, comparada amb el districte i amb el conjunt de Barcelona.
La variació respecte a l’edició de l’any anterior és inferior al 0,1 %.
71,3 m²
Compara amb Sant Andreu i Barcelona
09/03/2026 · Mateix període per a les tres zones.
El Congrés i els Indians71,3 m²
Sant Andreu70,8 m²
Barcelona77,9 m²
Parc residencial del Cadastre; no és l’inventari de pisos actualment en venda.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 09/03/2026 · Més recent primer
Data
Valor
09/03/2026
71,3 m²
04/03/2025
71,3 m²
26/02/2024
71,3 m²
06/03/2023
71,3 m²
01/01/2022
71,3 m²
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Cadastre / IBI
09/03/2026
Edat mitjana dels habitatges
L’edat mitjana del parc residencial, calculada a partir de l’any de construcció. Permet comparar l’antiguitat del barri amb la del districte i la ciutat.
Variació respecte a l’edició de l’any anterior: +1,5 %.
61,3 anys
Compara amb Sant Andreu i Barcelona
09/03/2026 · Mateix període per a les tres zones.
El Congrés i els Indians61,3 anys
Sant Andreu54,0 anys
Barcelona66,5 anys
L’antiguitat descriu l’any de construcció, no l’estat de conservació ni les reformes.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 09/03/2026 · Més recent primer
Data
Valor
09/03/2026
61,3 anys
04/03/2025
60,4 anys
26/02/2024
59,7 anys
06/03/2023
58,9 anys
01/01/2022
58,1 anys
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Cadastre / IBI
09/03/2026
Habitatges del barri
El nombre d’habitatges registrats al Cadastre. Pots consultar-ne l’evolució i comparar-lo amb els totals del districte i de Barcelona.
Variació respecte a l’edició de l’any anterior: +0,1 %.
7.146
Compara amb Sant Andreu i Barcelona
09/03/2026 · Mateix període per a les tres zones.
Indicador / categoria
El Congrés i els Indians
Sant Andreu
Barcelona
Habitatges del barri
7.146
72.335
836.621
Parc residencial del Cadastre; no és l’inventari de pisos actualment en venda.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 09/03/2026 · Més recent primer
Data
Valor
09/03/2026
7.146
04/03/2025
7.141
26/02/2024
7.117
06/03/2023
7.109
01/01/2022
7.079
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Cadastre / IBI
03 · La vida al barri
Llars, residents i renda disponible
La composició dels domicilis i el context econòmic dels residents, amb comparacions territorials quan la sèrie ho permet.
01/01/2026
Quantes persones viuen a cada domicili
Així es reparteixen els domicilis del barri segons el nombre de persones empadronades a cadascun.
La categoria «Una persona» és la més nombrosa i representa el 30,7 % del total.
Una persona30,7 %1.899 domicilis
Dues persones29,2 %1.805 domicilis
Tres persones19,5 %1.206 domicilis
Quatre persones13,4 %828 domicilis
Cinc persones3,7 %229 domicilis
Sis persones1,8 %109 domicilis
Set persones0,7 %46 domicilis
Vuit persones0,4 %25 domicilis
Nou persones o més0,7 %42 domicilis
Compara amb Sant Andreu i Barcelona
01/01/2026 · Mateix període per a les tres zones. Percentatge sobre el total de cada territori quan la font permet calcular-lo; a sota, el nombre de domicilis.
Indicador / categoria
El Congrés i els Indians
Sant Andreu
Barcelona
Una persona
30,7 %1.899 domicilis
29,2 %18.205 domicilis
31,9 %218.433 domicilis
Dues persones
29,2 %1.805 domicilis
30,2 %18.812 domicilis
29,5 %201.690 domicilis
Tres persones
19,5 %1.206 domicilis
19,0 %11.838 domicilis
17,6 %120.498 domicilis
Quatre persones
13,4 %828 domicilis
13,8 %8.582 domicilis
12,7 %86.631 domicilis
Cinc persones
3,7 %229 domicilis
4,2 %2.595 domicilis
4,4 %30.379 domicilis
Sis persones
1,8 %109 domicilis
1,8 %1.099 domicilis
1,8 %12.508 domicilis
Set persones
0,7 %46 domicilis
0,8 %487 domicilis
0,9 %6.005 domicilis
Vuit persones
0,4 %25 domicilis
0,5 %287 domicilis
0,5 %3.256 domicilis
Nou persones o més
0,7 %42 domicilis
0,6 %399 domicilis
0,7 %4.677 domicilis
Domicilis del padró municipal. Descriu els residents, no els compradors.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 01/01/2026 · Més recent primer
Categoria
01/01/2026
01/01/2025
01/01/2024
01/01/2023
01/01/2022
Una persona
1.899
1.867
1.871
1.864
1.850
Dues persones
1.805
1.831
1.789
1.771
1.735
Tres persones
1.206
1.203
1.140
1.185
1.191
Quatre persones
828
831
844
812
810
Cinc persones
229
219
237
201
202
Sis persones
109
105
90
90
82
Set persones
46
52
50
52
43
Vuit persones
25
20
26
23
21
Nou persones o més
42
41
35
28
17
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Padró municipal
01/01/2026
Presència de menors als domicilis
La distribució dels domicilis segons el nombre de menors de 18 anys empadronats. El gràfic distingeix els que tenen menors dels que no en tenen.
La categoria «Cap menor de 18 anys» és la més nombrosa i representa el 77,0 % del total.
El 23,0 % dels domicilis té almenys una persona menor de 18 anys empadronada.
23,0 %amb menors
Amb menors de 18 anys
Sense menors de 18 anys
Compara amb Sant Andreu i Barcelona
01/01/2026 · Mateix període per a les tres zones. Percentatge sobre el total de cada territori quan la font permet calcular-lo; a sota, el nombre de domicilis.
Indicador / categoria
El Congrés i els Indians
Sant Andreu
Barcelona
Cap menor de 18 anys
77,0 %4.763 domicilis
76,3 %47.529 domicilis
78,6 %538.014 domicilis
Un menor de 18 anys
13,9 %859 domicilis
13,7 %8.534 domicilis
12,1 %82.743 domicilis
Dos menors de 18 anys
7,7 %476 domicilis
8,2 %5.106 domicilis
7,4 %50.744 domicilis
Tres menors de 18 anys
1,1 %70 domicilis
1,4 %901 domicilis
1,4 %9.886 domicilis
Quatre menors de 18 anys o més
0,3 %21 domicilis
0,4 %234 domicilis
0,4 %2.690 domicilis
Domicilis del padró municipal. Descriu els residents, no els compradors.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 01/01/2026 · Més recent primer
Categoria
01/01/2026
01/01/2025
01/01/2024
01/01/2023
01/01/2022
Cap menor de 18 anys
4.763
4.732
4.651
4.609
4.569
Un menor de 18 anys
859
871
834
828
817
Dos menors de 18 anys
476
480
506
492
479
Tres menors de 18 anys
70
67
70
69
67
Quatre menors de 18 anys o més
21
19
21
28
19
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Padró municipal
01/01/2026
Domicilis del barri
El nombre de domicilis amb persones empadronades. Una mateixa adreça pot reunir una o diverses persones; aquesta xifra és diferent del total d’habitatges del Cadastre.
Variació respecte a l’edició de l’any anterior: +0,3 %.
6.189
Compara amb Sant Andreu i Barcelona
01/01/2026 · Mateix període per a les tres zones.
Indicador / categoria
El Congrés i els Indians
Sant Andreu
Barcelona
Domicilis del barri
6.189
62.304
684.077
Domicilis del padró municipal. Descriu els residents, no els compradors.
Veure l’evolució històrica
01/01/2022 – 01/01/2026 · Més recent primer
Data
Valor
01/01/2026
6.189
01/01/2025
6.169
01/01/2024
6.082
01/01/2023
6.026
01/01/2022
5.951
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD · Padró municipal
2023
Renda disponible per habitant
La renda anual disponible per resident del barri, comparada amb el districte i Barcelona per al mateix any.
Variació respecte a l’edició de l’any anterior: +7,1 %.
23.014 €
Compara amb Sant Andreu i Barcelona
2023 · Mateix període per a les tres zones.
El Congrés i els Indians23.014 €
Sant Andreu22.458 €
Barcelona26.069 €
Renda disponible anual per habitant. No equival al salari ni al pressupost dels compradors.
Veure l’evolució històrica
2019 – 2023 · Més recent primer
Data
Valor
2023
23.014 €
2022
21.487 €
2021
20.938 €
2020
19.171 €
2019
20.601 €
Font: Ajuntament de Barcelona · OMD
04 · Història i habitatge
El Congrés i els Indians: dos orígens en un mateix barri
El Congrés i els Indians · Sant Andreu · Barcelona
La història del barri
El sector del Congrés va néixer d’una promoció d’habitatges impulsada als anys cinquanta sobre terrenys de Can Ros. Els Indians conserva la memòria de residències construïdes per retornats d’Amèrica. Tots dos àmbits expliquen la diversitat de carrers, places i edificis del barri.
Convé separar els blocs del Congrés de les cases i finques del sector dels Indians. Orientació, espais enjardinats, ascensor i conservació de façanes poden marcar diferències. Revisa també la superfície útil i les reformes de la comunitat per comparar habitatges de manera homogènia.
Una bona comparació comença per saber què mesura cada dada. Pots desplegar els històrics i consultar les notes que acompanyen cada indicador.
Són preus d’anuncis o de compravendes?
El bloc de mercat utilitza mitjanes d’operacions registrades procedents de les estadístiques notarials difoses per l’Ajuntament. Són diferents dels preus que es demanen als anuncis dels portals immobiliaris.
Per què hi apareixen dates diferents?
Les dades de compravendes, Cadastre, padró i renda es publiquen amb calendaris diferents. Cada bloc indica el període de referència. La data de consulta d’aquesta pàgina no converteix tots els indicadors en dades del mateix any.
La superfície mitjana correspon a tots els pisos?
La superfície del bloc de compravendes correspon als habitatges que s’han venut. La superfície del parc residencial descriu els habitatges registrats al Cadastre. Són conjunts diferents i les mitjanes poden variar.
Què vol dir «Confidencial» o «Sense dada publicada»?
«Confidencial» indica que la font protegeix aquesta informació. «Sense dada publicada» assenyala que no hi ha cap valor disponible per a la categoria i el període mostrats. Cap de les dues expressions equival a zero.
Puc calcular el valor del meu pis amb el preu per m²?
La mitjana del barri serveix com a referència general. Una valoració individual requereix estudiar la ubicació concreta, la superfície, la planta, l’ascensor, la llum, l’estat i les característiques de la finca, juntament amb immobles comparables adequats.
Pots venir sense cita per parlar del teu habitatge, resoldre dubtes i organitzar una valoració presencial. T’acompanyem en la venda d’habitatges a tot Barcelona.
Espai Sant Joan
PUNTO HABITAT Passeig de Sant Joan, 150 · Barcelona 93 539 14 10
Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.
Gestionar el consentimiento de las cookies
Para ofrecer las mejores experiencias, utilizamos tecnologías como las cookies para almacenar y/o acceder a la información del dispositivo. El consentimiento de estas tecnologías nos permitirá procesar datos como el comportamiento de navegación o las identificaciones únicas en este sitio. No consentir o retirar el consentimiento, puede afectar negativamente a ciertas características y funciones.
Funcional
Sempre actiu
El almacenamiento o acceso técnico es estrictamente necesario para el propósito legítimo de permitir el uso de un servicio específico explícitamente solicitado por el abonado o usuario, o con el único propósito de llevar a cabo la transmisión de una comunicación a través de una red de comunicaciones electrónicas.
Preferencias
El almacenamiento o acceso técnico es necesario para la finalidad legítima de almacenar preferencias no solicitadas por el abonado o usuario.
Estadísticas
El almacenamiento o acceso técnico que es utilizado exclusivamente con fines estadísticos.El almacenamiento o acceso técnico que se utiliza exclusivamente con fines estadísticos anónimos. Sin un requerimiento, el cumplimiento voluntario por parte de tu proveedor de servicios de Internet, o los registros adicionales de un tercero, la información almacenada o recuperada sólo para este propósito no se puede utilizar para identificarte.
Marketing
El almacenamiento o acceso técnico es necesario para crear perfiles de usuario para enviar publicidad, o para rastrear al usuario en una web o en varias web con fines de marketing similares.